Rejsy-Karaiby od Grenadyn do Grenady-Przewodnik-Żeglarstwo-Warunki wie
 • Windsurfing na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  09-06-2019
  Nauka pływania na windsurfingu PALEKASTRO KRETA Czerwiec 2019 nr 2
 • Szkolenia WIND na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  22-09-2019
  Szkolenia windsurfingowe PALEKASTRO KRETA Wrzesień 2019 nr 4
 • Szkolenie KITE Sycylia

  Zapytaj o ofertę
  24-07-2019
  KURS KITESURFINGU Sycylia Lo Stagnone Polska Szkoła Kite
 • Maj 2019 kurs kite

  Zapytaj o ofertę
  08-05-2019
  SZKOLENIA KITESURFING W LO STAGNONE NA SYCYLII - MAJ 2019
 • Windsurfing Vassiliki2019

  Zapytaj o ofertę
  13-09-2019
  Windsurfing w Grecji na LEFKADZIE w VASSILIKI Wrzesień 2019 nr 3
 • Kurs WIND Październik2019

  Zapytaj o ofertę
  13-10-2019
  Wyjazd windsurfingowy PALEKASTRO KRETA Październik 2019
 • BOŻE CIAŁO 2019 SYCYLIA

  Zapytaj o ofertę
  19-06-2019
  Kite Lo Stagnone Sycylia BOŻE CIAŁO 2019 Wyjazd Szkoleniowy
 • PALEKASTRO Kurs WIND

  Zapytaj o ofertę
  28-07-2019
  Windsurfing kursy grupowe- PALEKASTRO KRETA Lipiec/Sierpień 2019
 • Kurs KITE Sycylia 2019

  Zapytaj o ofertę
  12-06-2019
  Kurs kitesurfingu w LO STAGNONE na SYCYLII Czerwiec 2019
 • KITE Wyjazd szkoleniowy

  Zapytaj o ofertę
  22-05-2019
  WYJAZD GRUPOWY KITESURFING SYCYLIA LO STAGNONE POLSKA SZKOŁA MAJ 2019
 • Kitesurfing na Sycylii

  Zapytaj o ofertę
  29-05-2019
  KITESURFING SYCYLIA LO STAGNONE POLSKA SZKOŁA WYJAZD SZKOLENIOWY 2019
 • Szkolenia WIND Kreta

  Zapytaj o ofertę
  01-09-2019
  Wakacje z windsurfingiem na Krecie PALEKASTRO Wrzesień 2019 nr 1
 • Grupowy wyjazd WIND Kreta

  Zapytaj o ofertę
  18-08-2019
  Szkolenia windsurfingowe PALEKASTRO KRETA Sierpień 2019 nr 3
 • Kite'owe kursy SYCYLIA

  Zapytaj o ofertę
  02-10-2019
  Wyjazdy KITE SYCYLIA LO STAGNONE Polska Szkoła Październik 2019
 • Grupowy kurs Windsurfingu

  Zapytaj o ofertę
  11-08-2019
  Szkoła Windsurfingu na Krecie PALEKASTRO Sierpień 2019 nr 2
 • Grupowy kurs Windsurfingu

  Zapytaj o ofertę
  09-08-2019
  Wakacje windsurfing wyjazd szkoleniowy LEFKADA VASSILIKI Sierpień 2019
 • Wind Majówka 2019 Kreta

  Zapytaj o ofertę
  28-04-2019
  WINDSURFING MAJÓWKA 2019 - WYJAZD SZKOLENIOWY - PALEKASTRO KRETA
 • BOŻE CIAŁO 2019 KRETA

  Zapytaj o ofertę
  16-06-2019
  Kurs windsurfingu za granicą PALEKASTRO KRETA BOŻE CIAŁO 2019 nr 3
 • Szkolenie WIND Grecja

  Zapytaj o ofertę
  26-07-2019
  Wyjazd windsurfingowy LEFKADA VASSILIKI Lipiec Sierpień 2019
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zapytaj o ofertę
  06-09-2019
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2019
 • Kurs WIND w Palekastro

  Zapytaj o ofertę
  04-08-2019
  Lekcje windsurfingu PALEKASTRO KRETA wyjazd w Sierpniu 2019 nr 1
Powrót

Przewodniki

KARAIBY - OD GRENADYN DO GRENADY - PRZEWODNIK ŻEGLARSKI

PRZEWODNIK ŻEGLARSKI - GRENADYNY - GRENADY - KARAIBY

Jedna z ciekawych tras rejsów po Karaibach może prowadzić poprzez ciąg wysp zwanych Grenadynami aż do Grenady. Każdy postój zapewni nam zróżnicowane wrażenia pod względem krajobrazowym i nie tylko ponieważ wyspy te charakteryzują się niepowtarzalnym urokiem i indywidualnym klimatem, który nas na pewno oczaruje.

Grenadyny to 32 nieduże wyspy położone w ciągu  pomiędzy St. Vincent a Grenadą.  Jedną z cech charakterystycznych tego rejonu jest imponująca rafa koralowa, ale także przepiękne plaże z białym piaskiem i czystą wodą. Tutaj naprawdę można się zrelaksować i oderwać od codzienności, ale też jest co zwiedzać. 

Wyprawa poprzez Grenadyny w kierunku Grenady to rejs, na który trzeba przewidzieć wystarczającą ilość czasu by móc poczuć klimat każdej z wysp i jej specyficzny urok oraz przynajmniej przez chwilę  móc rozkoszować się urokami każdej z malowniczych plaż, jakie spotkamy po drodze. W każdym miejscu postoju trzeba również skosztować lokalnej kuchni i poznać bliżej kulturę mieszkańców. Z pewnością wzbogaci to naszą podróż.

 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE ​- GRENADYNY - GRENADY - KARAIBY

 • Bequia

Wyspa zaprasza miedzy innymi otoczonym zielenią Portem Elizabeth, położonym w zatoce Admiralty Bay. Już przy wpływaniu do zatoki zauważymy okazałe karaibskie rezydencje wynoszące się ponad krajobraz, dzięki swojemu położeniu na wzgórzach. W porcie czas możemy spędzić w restauracjach, których mamy sporo do wyboru. Tutejsi mieszkańcy są niezwykle przyjaźni wobec turystów, swoją drogą jest to główne źródło na którym opiera się tutejsza gospodarka. W Port Elizabeth istnieje też możliwość skorzystania ze wsparcia w razie awarii jachtu, braku wody czy paliwa.

Zakotwiczyć się możemy niedaleko klifów przy Tony Gibbons Beach. Stamtąd będziemy mieli wspaniałe widoki, jednak nie w każdym miejscu dno umożliwia odpowiednie zamocowanie kotwicy. Ponadto sporo czasu zajmie nam dopływanie pontonem do brzegu. Bliżej miasta mamy zaś postój przy Frangipani. Na południu wyspy znajduje się natomiast kotwicowisko Friendship Bay.

Bequia to miejsce sprzyjające zwolnieniu tempa życia i kontemplacji. Można to na przykład uczynić w barach Bistro, New York Bar,  czy Frangipani. Spacerując po wyspie napotkamy także markety czy targ oferujący warzywa  Rasta market . Tu możemy zakupić tutejsze specjały, ale także bliżej przypatrzeć się kulturze i mentalności mieszkańców wyspy.

Wycieczkę po wyspie można odbyć także samochodem z kierowcą. Dzięki temu zostaniemy zawiezieni w miejsca, które naprawdę warto tu zobaczyć, na przykład plantację palm kokosowych, rezerwat żółwi Old Hegg TurtleSanctuary i górę  Mt. Pleasant o wysokości 760 stóp. Jeżeli mamy ochotę późny wieczór spędzić w barze czy restauracji, a na jacht na noc musimy wrócić pontonem, można poprosić o wsparcie tzw. boat boys.

 • Mustique

To wyjątkowa wyspa miedzy innymi ze względu na  niezwykłe zorganizowanie zarządzania tym miejscem, wynikające z faktu, że przybywa tu wielu zamożnych turystów, chętnie spędza tutaj tez czas wiele sław. Na wyspie swoje posiadłości mają między innymi Mick Jagger, Tommy Hillfiger czy David Bowie. Co za tym idzie, wyspa należy do dość drogich. Na jej obszarze żeglarze mają tylko jedno miejsce dozwolone na zacumowanie.  Jest to Brittania Bay.  To naprawdę malownicze miejsce otoczone zielenią i wzgórzami.

Wspaniale wypoczniemy na Macaroni Beach jednak dobrze zaplanować też wycieczkę po okolicy, którą ułatwi nam Mule czyli specyficzny pojazd przypominający wózek golfowy. Sprzęt wypożyczymy bez problemu w Basils’ Bar,  miejscu postawionym na palach na  wodzie. Tam również możemy spożyć posiłek, nierzadko w towarzystwie sław, które chętnie się tutaj spotykają. Innym miejscem na kolację może być Firefly. Ulokowana jest ona na wzniesieniu, więc umożliwia przy okazji jedzenia podziwianie panoramy zatoki, ale też jest warta odwiedzenia ze względu na swój specyficzny, egzotyczny klimat.

 • Canouan

Jest kolejną dość zamożną wyspą nastawioną na równie zamożnych odwiedzających. Dla turystów powstało lotnisko, kompleks architektury i baza  Moorings w Charlestown Bay. Stosunkowo niedawno wzniesiono także Carenage Bay Beach & Golf Club i kasyno. Istnieje więc wiele możliwości spędzania wolnego czasu na wyspie. Jeżeli wolimy darmowe oraz naturalne atrakcje to na pewno nie zawiedziemy się na pięknej plaży i spacerze po wsi w Charlestown Bay. Tu można poczuć dawny klimat wyspy. Jachtem staniemy na pływie przed Tamarind Beach Hotel & Yacht Club lub kotwicowisku The Pool po wschodniej stronie wyspy.

 • Mayreau

Wyspa należy do dość popularnych wśród żeglarzy między innymi ze względu na piękne kotwicowiska Salt Whistle Bay i Saline Bay. Urzeka również wioska na wzgórzu, która jest wspaniałym miejscem do relaksu i wyciszenia się. Kotwicowisko Salt Whistle Bay to nie tylko punkt do postoju, ale także wielka i malownicza plaża pod palmami kokosowymi i z rafami koralowymi po obu stronach zatoki. Warto odwiedzić położony w pobliżu kompleks Salt Whistle Bay Resort  w postaci kamiennych domków krytych strzechą. Tutaj można dobrze zjeść i odpocząć, wczuwając się w egzotyczny klimat. Saline Bay to nieco mniej popularne kotwicowisko i dlatego zawsze znajdzie się tam miejsce dla jachtu. Jest tu równie pięknie jak na poprzednim  postoju, jednakże o wiele spokojniej. Czasami możemy jednak spodziewać się kołysania jachtu. Możliwe jest także stanięcie praktycznie na samym brzegu.

Z obu miejsc, idąc w górę dojdziemy do tradycyjnej wioski. Podczas spaceru możemy nawet spotkać tutejsze zwierzęta domowe Ze szczytu wzniesienia można swobodnie podziwiać panoramę okolicy, tam znajdziemy także kamienny kościół katolicki . Na wyspie warto odwiedzić także restaurację Dennis’s Hideaway, w której pracuje nasza rodaczka. W tym obiekcie zaczaruje nas nie tylko jedzenie, ale i muzyka na żywo oraz możliwość kąpieli w basenie. Inne miejsca, w których można skosztować regionalnych potraw i nie tylko to Island Paradise, czy  Righteous & de Youths.

 • Tobago Cays

To cztery wyspy otoczone rafą Horseshoe Reef i jedna leżąca poza nią Petit Tabac. Zakotwiczyć się możemy w pobliżu Baradel. Tam jest też idealne miejsce do przygód z nurkowaniem. Oprócz tego czas można spędzić zupełnie leniwie na plażach Petit Bateau i Jamesby.

Samotną wysepkę Petit Tabac warto odwiedzić, by spróbować miejscowego specjału, przygotowanego na świeżo homara z grilla. Tu także można nabyć pamiątkową biżuterię czy koszulki oraz ryby lub owoce morza.

 • Union Island

Na tej wyspie możemy się zatrzymać w miasteczku Clifton. Tutaj  nie tylko uzupełnimy wodę czy paliwo ale też możemy zrobić niezbędne zakupy czy skorzystać z banku. Najlepszą opcją jest postój przy pomoście Anchorage Yacht Club lub Bougainvilla. Zaletą tych miejsc jest 24- godzinna straż, spokój i bezpieczeństwo. Innym możliwym punktem postoju jest zatoka Chatham Bay. Wieczorem wskazane jest odwiedzenie kultowej restauracji Lambi z muzyką na żywo i możliwością dobrej zabawy. Oczywiście miasteczko obfituje w wiele innych miejsc, w których możemy skosztować tutejszej kuchni i się zabawić. 

 • Palm Island

Wsypa jest znana z ekskluzywnego kurortu Palm Island Resort. Niestety dla żeglarzy nie ma możliwości zwiedzania wnętrza wyspy. Muszą nam więc wystarczyć plaże Casuarina Beach oraz Casuarina Beach. Można się tu kąpać, ale tez spacerować i podziwiać karaibskie krajobrazy. Krótki postój jest możliwy tylko od zachodniej strony wyspy, ponieważ w każdym innym miejscu uniemożliwia to rafa. Warto zatrzymać się przy tej wyspie choć na kilka godzin, bowiem jest naprawdę urokliwa i malownicza.

 • Mopion

To naprawdę niezwykłą bezludna wyspa, mająca jedynie 30 metrów. Jest to miejsce dające możliwość samotnego odpoczynku. Znajduje się tu jeden domek kryty strzechą, z którego można skorzystać. Pobyt na wyspie może być bardzo romantyczny i sprzyja kontemplacji, jednak aby do niej dotrzeć trzeba naprawdę dobrego nawigowania.

 • Petit St. Vincent 

Podobnie jak Palm Island jest niedostępnym rejonem dla żeglarzy z powodu mieszczącego się tutaj ekskluzywnego kurortu Petit St. Vincent Resort. Przybywający do niego goście mają zapewniona prywatność i niczym nie zakłócony wypoczynek w luksusowych warunkach. Żeglarze mogą oczywiście skorzystać z  postoju na kotwicowisku, a także do woli rozkoszować się atrakcjami plaży. Choćby z tego względu warto się tutaj zatrzymać choć na kilka godzin.

 • Petit Martinique

Ta mała wyspa należy do Grenady. Żeglarze odwiedzają ją miedzy innymi ze względu na niskie ceny paliwa, które można tutaj uzupełnić. Przy okazji warto tu spożyć kolację w Palm Beach. Boat boys chętnie zawiozą nas tam i odwiozą z powrotem na jacht swoją łodzią.

 • Carriocou

Także politycznie należy do Grenady. Głównym źródłem dochodów wyspy jest rolnictwo, choć oczywiście mieszkańcy korzystają też z przybywania turystów. Proponowane miejsca postoju to Hillsborough, Sandy Island i Tyrrel Bay.

Hillsborough to miasto w dzień tętniące życiem, natomiast i uspokajające się wraz z nastaniem nocy. Tyrrel Bay zaprasza do spędzenia miłych chwil w  restauracji The Twilight lub Scraper’s. Tam też boat boys mogą nam też zaoferować nietypowy egzotyczny przysmak w postaci surowych ostryg i mangrowców.

Sandy Island to spokojne, niemal bezludne miejsce sprzyjające wypoczynkowi w samotności na pięknej plaży. Kotwiczenie na noc jest możliwe tylko w przypadku pewności dobrego trzymania kotwicy ze względu na pobliskie rafy.

 • Grenada

Położona jako kolejna wyspa za łańcuchem Grenadyn jest zarazem końcem naszego rejsu. Zachwyci nas tropikalną przyrodą i górzystymi krajobrazami. Miłośnicy natury z pewnością z chęcią odwiedzą plantację bananów, gałki muszkatołowej,  kakao,  goździków czy imbiru. To ze względu na uprawy związane z roślinami, z których powstają przyprawy,  Grenada jest nazywana przez niektórych korzenną wyspą.

Podczas pobytu na wyspie nie wolno ominąć St. George. To miasto z francuskim klimatem i architekturą XVIII wieku oraz  miedzy innymi  czterema kościołami zbudowanymi w początkach XII wieku: katolickim, prezbiteriańskim, anglikański i kościołem metodystów. Spacerując po mieście dojdziemy do portu rybackiego i handlowego Carenage. Fort George. To miejsce, z którego rozciąga się wspaniały widok na panoramę okolicy. Godne odwiedzenia są także w tym miejscu: jezioro Lake Antoine National Landmark, destylarnia  rumu River Antoine Rum Destillery położona na północ od miasta Grenville, czy park narodowy  Grand Etang Forest Reserve, z wilgotnym lasem równikowym.

Amatorzy plażowania na pewno nie zawiodą się na leżącej w zatoce Lagoon zachwycającej plaży Grand Anse. Pełno tu dobrych hoteli oraz miejsc handlu. W mieście St. George zakotwiczyć się można w zatoce Lagoon, Grenada Yacht Club albo marinie Camper & Nicholson. Inne kotwicowiska w pobliżu to Dragon Bay oraz  Prickly Bay na południu wyspy. 

HOTELE NA KARAIBACH

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  Centrum rezerwacji

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Schowek ofert Schowek produktów
  Copyright 2014 - 2019

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Wykonanie