Rejsy-Baleary-Przewodnik-Żeglarstwo-Warunki wietrzne, żeglowanie
 • Kurs WIND Lefkada 2019

  Zapytaj o ofertę
  30-08-2019
  Szkoła windsurfingu Grecja LEFKADA VASSILIKI Wrzesień 2019 nr 1
 • Rejs Kuba - egzotyczne wakacje na katamaranie - rejs żeglarski w terminie 26.02-09.03.2019

  Zapytaj o ofertę
  26-02-2019
  Rejs Kuba - egzotyczne wakacje na katamaranie - rejs żeglarski w terminie 26.02-09.03.2019
 • Kite'owe kursy SYCYLIA

  Zapytaj o ofertę
  02-10-2019
  Wyjazdy KITE SYCYLIA LO STAGNONE Polska Szkoła Październik 2019
 • OBOZY KITESURFING dla dorosłych na Sycylii w Lo Stagnone WRZESIEŃ 2019

  Zapytaj o ofertę
  04-09-2019
  OBOZY KITESURFING dla dorosłych na Sycylii w Lo Stagnone WRZESIEŃ 2019
 • Kurs WIND w Palekastro

  Zapytaj o ofertę
  04-08-2019
  Lekcje windsurfingu PALEKASTRO KRETA wyjazd w Sierpniu 2019 nr 1
 • Grupowy wyjazd WIND Kreta

  Zapytaj o ofertę
  18-08-2019
  Szkolenia windsurfingowe PALEKASTRO KRETA Sierpień 2019 nr 3
 • Sycylia Szkolenia KITE

  Zapytaj o ofertę
  21-08-2019
  KITESURFING Wyjazd Szkoleniowy Sycylia Lo Stagnone SIERPIEŃ 2019
 • Vassiliki Sierpień 2019

  Zapytaj o ofertę
  23-08-2019
  Windsurfing LEFKADA Wyjazd szkoleniowy do VASSILIKI w Sierpniu 2019
 • KITE Wyjazd szkoleniowy

  Zapytaj o ofertę
  22-05-2019
  WYJAZD GRUPOWY KITESURFING SYCYLIA LO STAGNONE POLSKA SZKOŁA MAJ 2019
 • Szkolenia WIND Vassiliki

  Zapytaj o ofertę
  20-09-2019
  Obozy windsurfingowe 2019 LEFKADA VASSILIKI we Wrześniu
 • PALEKASTRO kurs WIND 2019

  Zapytaj o ofertę
  23-06-2019
  Kurs windsurfingu za granicą PALEKASTRO KRETA Czerwiec 2019 nr 4
 • Windsurfing na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  09-06-2019
  Nauka pływania na windsurfingu PALEKASTRO KRETA Czerwiec 2019 nr 2
 • Kurs WIND na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  14-07-2019
  Windsurfing wyjazd szkoleniowy PALEKASTRO KRETA Lipiec 2019 nr 3
 • Kreta wyjazd WIND

  Zapytaj o ofertę
  15-09-2019
  Windsurfing wyjazdy szkoleniowe PALEKASTRO KRETA Wrzesień 2019 nr 3
 • Kurs KITE Sycylia 2019

  Zapytaj o ofertę
  28-08-2019
  Kitesurfing wakacje na Sycylii w Lo Stagnone POLSKA SZKOŁA Sierpień
 • PALEKASTRO Kurs WIND

  Zapytaj o ofertę
  28-07-2019
  Windsurfing kursy grupowe- PALEKASTRO KRETA Lipiec/Sierpień 2019
 • Grupowy kurs Windsurfingu

  Zapytaj o ofertę
  09-08-2019
  Wakacje windsurfing wyjazd szkoleniowy LEFKADA VASSILIKI Sierpień 2019
 • Sierpień 2019 Lo Stagnone

  Zapytaj o ofertę
  07-08-2019
  Wyjazd Kitesurfing Sycylia Lo Stagnone SIERPIEŃ 2019
 • Wrzesień na Sycylii

  Zapytaj o ofertę
  11-09-2019
  Szkoła kite w LO STAGNONE na SYCYLII Wrzesień 2019 KITESURFING
 • Weekend sierpniowy KITE

  Zapytaj o ofertę
  14-08-2019
  KITESURFING Lo Stagnone wyjazd szkoleniowy DŁUGI WEEKEND sierpień 2019
 • Kurs WINDSURFING Grecja

  Zapytaj o ofertę
  12-07-2019
  Windsurfing wyjazd zagraniczny LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2019 nr 3
Powrót

Przewodniki

BALEARY - PRZEWODNIK ŻEGLARSKI

PRZEWODNIK ŻEGLARSKI - BALEARY

W skład archipelagu wchodzi ok. 200 wysp i niezamieszkanych malutkich wysepek o łącznej powierzchni 5014 km². Najważniejsze wyspy to: Majorka, Minorka, Ibiza i Formentera. Baleary położone są w zachodniej części Morza Śródziemnego, w pobliżu wschodniego wybrzeża Hiszpanii. Idealne miejsce do żeglugi na jachtach (dobre warunki wiatrowe) i przez to jedna z najpopularniejszych wysp na Morzu Śródziemnym. Słońce prawie przez cały rok, piaszczyste plaże (około 100), błękitno-niebieska woda, bardzo różnorodna przyroda. Panuje łagodny, śródziemnomorski klimat. Bardzo dobrze rozwija się tu turystyka i rekreacja. Duża ilość hoteli różnych kategorii, kąpielisk, uzdrowisk klimatycznych bogata infrastruktura. Połączenia lotnicze i morskie są na dobrym poziomie, ?zarówno między wyspami, jak i? z Hiszpanią. Występują uprawy oliwek, cytrusów, zbóż, migdałów. Ludność trudni się rybołówstwem oraz hodowlą bydła, owiec czy trzody chlewnej. Egzotyczna, wyspiarska kuchnia. Urokliwe miasteczka, spokojne, idylliczne zatoczki. Piękne plaże (tętniące życiem oraz przeznaczone do samotnych spacerów) i 60 marin położonych w pełnych uroku  miasteczkach. Niesamowite widoki na wybrzeże oraz gaje Lata są suche i upalne. Zimy łagodne, wietrzne i deszczowe. Piękne krajobrazy górskich szczytów.

Dodatkowo bardzo dużo dzieje się tu pod względem kulturalnym. Liczne koncerty, pokazy, imprezy. Można miło spędzić czas słuchając muzyki, oglądając tańce czy udając się na spacery. Niezliczona ilość atrakcji w połączeniu z bogactwem zatok, ciekawymi miejscami i krystaliczną, lazurową wodą. Malownicze szlaki z przepięknymi widokami oraz bardzo uprzejmi obywatele.

Największą z wysp Balearów jest Majorka. Jest to region turystyczny o międzynarodowym znaczeniu. Wyspa jest zbudowana głównie z wapieni mezozoicznych. Bogate formy krajobrazowe, złote plaże, liczne zatoczki, jaskinie. Posiada dobre warunki do uprawiania sportów na wodzie i w powietrzu. Możliwe są wycieczki rowerowe i piesze oraz szeroki wybór rozrywek. Żeglarstwo i windsurfing dostępne są w większości przystani, jednak najpopularniejsze miejsca to: Królewski Klub Nautyczny w Port de Pollença oraz przystań Puerto Portals w Portals Nous. W wielu kurortach organizowane są wycieczki łodzią podwodną. Można znaleźć tu też słynne sklepy z perłami.

Stolicą i największym miastem Balearów oraz wyspy Majorka jest Palma de Mallorca. Zalicza się go do jednego z największych ośrodków turystycznych na świecie. Zabytkowe miasto, które posiada jedno z najruchliwszych w Europie lotnisk. Kosmopolityczna, pełna gwaru miejscowość. Pogodni, otwarci, uśmiechnięci i gościnni Hiszpanie sprawiają, że pobyt tu jest szczególnie przyjemny. Piękna katedra, budowana w latach 1230-1600 oraz wiele klasztorów. Liczne walory turystyczne czynią to miejsce jeszcze bardziej atrakcyjnym. Warto zwiedzić budowlę Palau de l’Almudaina (Pałac de l’Almudaina), gdzie połączony został styl aragoński i arabski. Miejscowość słynie też z niezapomnianego życia nocnego, wielu restauracji, pubów, klubów, dyskotek. W Palma de Mallorca odbywają się coroczne regaty o trofeum Księżnej Sofii. Zawody odbywają się w Zatoce Palma zazwyczaj w pierwszej połowie kwietnia.

W przypadku Balearów dwa tygodnie jest to optymalna długość przeznaczona na zwiedzenie większości walorów turystycznych. Średnia temperatura w lecie wynosi 27°C, słońce występuje niemal cały rok. W okresie "zimowym" temperatury nie spadają poniżej 10-15°C.

Wspólnymi cechami są malownicze krajobrazy, stałe, bezchmurne niebo, gorący klimat, oraz turkusowe morze. Baleary są największym w Hiszpanii ośrodkiem żeglarstwa. Gospodarka nastawiona jest na turystykę. Mieszkańcy Balearów uznawani są za wyjątkowo leniwych. Na wyspach w niewielkich odległościach znajduje się dużo marin i kotwicowisk. 

Bardzo ciekawym miejscem, które często poleca się turystom do zwiedzenia jest muzeum Chopina w Valdemossa (niewielkiej hiszpańskiej miejscowości wśród gór Sierra de Tramuntana na Majorce). Zwiedzić można tu sam klasztor, jak również pałac króla Sancha, przypałacowy ogród, gminne muzeum historyczne oraz galerię sztuki współczesnej m.in. z dziełami Joana Miró i Pabla Picassa.

Rozmaite sporty wodne dostępne są na większości plaż. Znajdziemy też pola golfowe m.in. w Santa Ponça, Andratx, Bendinat, Son Vida, Vall d’Or Golf, Canyamel, Capdepera i Son Servera. Popularny jest także mini-golf. W Palma Nova mieści się jeden z najlepszych na Majorce rodzinnych parków mini golfa - Golf Fantasta. Można się także wspinać i zjeżdżać na linie, m.in. w rezerwacie przyrody Puigde Galatzo w Puigpunyent. Ciekawą atrakcją mogą się okazać loty balonem. Bardziej ekstremalne sporty to: kanioning, lotniarstwo i skoki ze spadochronem.

 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - BALEARY

Majorka

Wybrzeże północne

Wzdłuż jej północno-zachodnich brzegów ciągnie się imponujący, wysoki i skalisty masyw górski Serra de Tramuntana. Najwyższy szczyt to Puig Major- 1445 m. Jest to jednocześnie najwyższy szczyt Balearów. Liczne kurorty, bogate życie nocne. Jest to region w przeważającej części górzysty. Spadające wprost do morza pionowe klify oraz piękne, rozległe plaże. Należy zwiedzić Ogrody Jardines de Alfabia, powstałe przed ponad tysiąc laty. W małym miasteczku Muro znajduje się interesujące Muzeum Etnologiczne Majorki oraz ogromny i piękny gotycki kościół. Szeroki wybór tras turystycznych pozwala na poznanie wszystkich atrakcji regionu. Jedynym portem w tej części wyspy jest Port de Soller. W pobliżu znajduje się urocze miasteczko Sóller z Museu Balear de Ciencias Naturales i ogrodem botanicznym Jardi Botanic. Na wschód od Soller jest niewielki port Sa Calobra(malowniczo położony w zatoce Cala de Sa Calobra). To idealne miejsce dla miłośników przyrody, lubiących wypoczynek w kameralnej atmosferze. Dobrym miejscem do kotwiczenia jest też Cala Tuent z przezroczystą wodą. W północnym regionie Majorki znajdują się liczne centra i szkoły nurkowe.

 

Wybrzeże zachodnie

Na zachodzie Majorki położone jest miasteczko Andratx, ok. 5 km od Port d'Andratx. W mieście portowym znajduje się komfortowa i elegancka marina, z dużym, osłoniętym kotwicowiskiem. Są tam też dobre tawerny. Okolica malowniczo położona w dolinie górskiej. W Andratx warto zwrócić uwagę na XII- wieczny kościół i budynek Son Mas (obecny ratusz).

W okolicy jest mała, dawna wioska rybacka Sant Elm- spokojna miejscowość turystyczna. Kolejnym ważną atrakcją jest rezerwat przyrody La Trapa, gdzie można podziwiać tradycyjną architekturę. Z rezerwatu jest wspaniały widok na wyspę Dragonera. W zachodnim regionie Majorki znajdziemy długie, piaszczyste, a nawet posiadające udogodnienia dla niepełnosprawnych plaże. W tej cudownej okolicy miło można spędzić czas na długich pieszych wycieczkach. W 1995 r. na wyspie Illa de Dragonera został utworzony Parc Natura Sa Dragonera- idealne miejsce dla miłośników przyrody. Przepiękna flora i fauna, latarnia morska oraz wieża obronna.

Postój znaleźć można w marinie Puerto de Santa Ponsa oraz w Puerto Adriano.

W głębi zatoki Bahia de Palma znajduje się stolica regionu, Palma. Miasto  z wspaniałą, gotycką katedrą. Palma została założona przez Rzymian i nosiła wtedy nazwę Almaria. Jest również dobrym punktem do przejazdu do Soler, Valldemossa, Deia oraz Sa Calobra (przepiękne krajobrazy podczas podróży przez góry). Cala Major i Playa de Palma – to dwie przepiękne plaże w pobliżu stolicy wyspy. W porcie są duże mariny: Real Club Nautico, Club de Mar oraz Public Port wzdłuż nabrzeża Paseo. Niedaleko stolicy znajdują się również dwa akwaparki.

 

Wybrzeże południowe

Malownicze, skaliste wybrzeże. Część południowa obejmuje obszar od El Arenal po Porto Colom na wybrzeżu. W głębi lądu znajdują się też takie miejscowości jak Felanitx i Llucmajor. Piękne, piaszczyste plaże oraz ciekawe miejsca do zwiedzania, także wśród górzystych terenów w głębi lądu. Świetne ośrodki turystyczne oferujące plażowanie i aktywny wypoczynek. Jest jednym z najważniejszych turystycznie obszarów wyspy. Miejsce dla wielbicieli żeglarstwa, dużo klub jachtowych i nautycznych.  Są też ośrodki do jazdy konnej (stadniny, kluby jeździeckie). Można tu podziwiać takie zwierzęta jak: żółwie i delfiny oraz kolorowe korale w przejrzystej wodzie. Na południe od przylądka Cap de ses Salines jest ciekawy archipelag wysp Cabrera (archipelag ten jest też parkiem narodowym). Na wschód od przylądka znajduje się zatoka Cala Pi. Natomiast Es Caragol to bardzo praktyczne kotwicowisko.

Ważna dla turystów jest też seria zatok: Cala Santany, Cala Figuera, Cala Mijana, Cala Murada. Mariny znajdują się w Porto Petro, Cala d’Or i Porto Colom.

 

Wybrzeże wschodnie

Część wschodnia rozciąga się od Porto Colom do Sa Canova, natomiast dalej od wybrzeża znajdziemy takie miasta jak Manacor i Arta. Piękne, piaszczyste plaże oraz ciekawe miejsca do zwiedzania. Jeden z najważniejszych turystycznie obszarów wyspy. Można tu uprawiać wiele sportów wodnych. Na wschodzie znajdują się dwie obszerne zatoki Badia d’Alcudia i Bahía de Pollensa.

Cova es Vellsmarina jest to przepiękne miejsce na wyspach z krystalicznie czystą wodą. W Alcudiamar mieści się duża i wygodna marina, położona między palmami. W miasteczku Puerto Pollensa można znaleźć wiele restauracji.

Do zwiedzania i relaksujących spacerów polecany jest też półwysep Formentor. Niezapomniane widoki na Bahía de Pollensa są możliwe do ujrzenia z zatoki Formentor. Ciekawym miejscem, wartym uwagi jest też niewielka zatoczka Coll Baix.

 

Wokół Majorki i Minorki

Na trasie wokół Majorki i Minorki znajduje się wiele atrakcji: plaża pod palmami w Arenal (El Arenal - jeden z najsłynniejszych kurortów na Majorce; nadmorska, wysadzana palmami promenada, łącząca pobliskie miejscowości; wiele dyskotek, barów i restauracji), największe podwodne jezioro w Europie w jaskiniach w Porto Cristo (kurort o spokojnej atmosferze ze świetną baza wypadową do zwiedzania okolicznych jaskiń) czy palma z gotycką katedrą. Majorka jest wyspą, którą dawniej często najeżdżali piraci. Z tego powodu miasta nie były lokalizowane tuż nad morzem, lecz kilka- kilkanaście kilometrów dalej. Majorka znana jest głównie z  festynów i sportów wodnych. Natomiast Minorka stwarza idealne warunki dla rodzin z dziećmi oraz wszystkich tych, którzy chcą zaznać spokoju i w ciszy wypocząć. 

 

Minorka

Wybrzeże zachodnie i południowe

Minorka to druga co do wielkości w archipelagu Balearów. Uprawa zbóż, winorośli, drzew cytrusowych. Hodowane są owce. Najwyższe wzniesienie to Monto Toro (357 m). “Tramontana” to jej północna, górzysta część, a “migjorn” to południowa z klifowymi brzegami. Wyspa słynie z unikatowych megalitów. Zatoki z przejrzysta, błękitną wodą, niewielkie samotne plaże. Warto również zwiedzić dawną stolicę Minorki, tradycyjne hiszpańskie miasteczko Ciutadella. Starówka, wąski kanał,  Ciutadella de Menorca to miasto portowe zlokalizowane na zachodnim wybrzeżu wyspy. Widowiskowy port, główny plac Placa d’es Born. Gotyckie kościoły, miejsca do spacerów, dużo restauracji i kawiarni. Znajduje się tu pałac Torresaura oraz pałac Car Saura, muzeum Diocesà de Menorca, kościół del Roser z fasadą z XVII wieku.

Na południu przepiękne zatoczki Platja de son Saura, Cala Turqeta, Cala Macarella, Cala Santa Galdana, Cala Mitjana. Na wschód, w przesmyku pomiędzy wysepką Isla del Aira, a Minorką znajduje się spłycenie godne uwagi.

 

Wybrzeże wschodnie i północne

Po wschodniej stronie znajduje się Mahon (Mao). Gmina oraz stolica Minorki oraz głębokowodny port morski (naturalny o charakterze strategicznym). Ośrodek handlowy i turystyczny i kąpielisko. Był największą angielską bazą morską na Morzu Śródziemnym. Jachty cumowane są w marinie d’Hivernada lub przy wcześniejszych pomostach. Przepiękny widok na port i zatokę z centrum miasta. Przy ujściu portu znajdują się trzy wyspy: Illa del Rei, Illa Plana i Illa Llatzaret. Pod koniec XX wieku, historyczne centrum miasta poddane zostało renowacji dzięki dochodom z turystyki. Od katalońskiej nazwy miasta wzięła się nazwa „majonez”. Miasto jest bardzo znane z trunków takich jak specyficzny gin, który podobno ma dobre działanie na nerki.

12 km na zachód od stolicy położone jest miasto Alaior (centrum wyspy, nie posiada dostępu do morza). To główny ośrodek mleczarski, produkowane są tu różne rodzaje przepysznych serów. W drugi weekend sierpnia organizowana jest Festa de Sant Llorenç.

Liczne zatoki, lasy, wapienne klify. Warto zwiedzić też miejscowość Fornells (dawna osada rybacka), która jest położona 25 km od stolicy wyspy - Maó. Znajduje się w północnej części wyspy, u końca dużej, długiej i widowiskowej zatoki Bahia de Fornells z małą mariną. Bardzo popularna turystycznie. Znana z przepysznej zupy z homarów oraz gulaszu z langusty. Serwowane są tu też ryby, owoce morza oraz inne lokalne, tradycyjne potrawy. Niewielkie plaże w zatokach. Atrakcją dla turystów może być wieża Torre de Fornells (niegdyś broniła wejścia do portu), El Toro - najwyższy szczyt Minorki. Ważnym miejscem, powiązanym z historią miejscowości jest zamek św. Antoniego.

Puerto de Addaya- głęboka zatoka, fiordowy charakter, skaliste wybrzeże, kanał prowadzący do kotwicowiska z małą mariną. Natomiast na zachód od półwyspu Caballeria jest kolejna znana zatoka Cala Pregonda, którą otaczają małe wysepki. Obok przylądka Cabo Gros zlokalizowana jest surowa zatoka Cala Fontanellas

 

Ibiza

Wybrzeże południowe

Trzecia co do wielkości wyspa hiszpańskiego archipelagu. Położona w zachodniej części Balearów. Klimat śródziemnomorski, wyżynne ukształtowanie terenu. Występują tu zarośla palmitos i makii. Uprawa pszenicy, figowców, migdałowców, oliwek, winorośli, owoców cytrynowych. Ludzie trudnią się rybołówstwem. Głównym miastem i portem jest Ibiza. Bardzo dobrze rozwinięta turystyka. Malowniczy widok na miasto i port. Gotycka katedra, zamek, ale też słynne kluby muzyczne. Wyspa ta była kiedyś celem podróży hippisów. Ludzie udają się na Ibizę, aby się rozerwać i dobrze zabawić. Restauracje, dyskoteki, sklepy, kawiarnie, bujne życie nocne. Można się tu odprężyć, odpocząć, zregenerować siły. W mieście są trzy mariny: ekskluzywna Marina Botafoch lub Deportivo Nueva i Club Nautico (tańsza, nie zmuszająca do poruszania się promem. Liczne zatoki, piękne, piaszczyste plaże, odpowiednia woda, dużo zieleni i bujnej roślinności.

Warto zwiedzić też miasto San Antonio. Jest tu jedyny port, w którym można zacumować. Na północ od tej miejscowości postój jest oferowany w Cala Grassio i Cala Salada.

Piękne kotwicowiska, ciekawe miejsca, możliwość uprawiania sportów wodnych, krystaliczna woda pomiędzy Punta Rama i Cabo Falcó. Kolejnym wspaniałym kotwicowiskiem jest Puerto de Porroig z malowniczym wzgórzem. Natomiast przepiękną plażę można znaleźć nad zatoką Cala Jondal. Inną, małą zatoką jest Cala Llentrisca. W pobliżu można spróbować na przykład krewetek. Ładna i urokliwa zatoka jest też w Cala Moli.

Bardziej na zachód położone są dwie wyspy: Es Vedra (można ją podziwiać z zatok pomiędzy Cabo Jueu i Cabo Blanco) oraz Es Vendrell.

 

Wybrzeże północne

Uroczą zatoką, jaką napotkamy jest Cala de Benirras. Miejscem w pobliżu, w którym można się zatrzymać okazuje się Puerto de san Miguel. Występują tu na przykład takie drzewa jak sosny. Są piękne plaże, czysta woda. Można spędzić czas słuchając muzyki i różnych pieśni podczas fiesty, która dość często się odbywa. Przewarza wtedy głównie muzyka perkusyjna. Okolica jest bardzo spokojna, można spędzać czas na przechadzkach i spacerach, zwiedzając tutejsze miejsca.

Cala Portixol to następna ładna zatoka, położona na północy. Dookoła niej piękne klify, piaszczyste plaże.

Krystalicznie przejrzysta woda, dobre warunki do żeglugi, okolica nieco skalista i surowa. Znajdziemy tu też dobre miejsca do nurkowania. W pobliżu mała wyspa Tagomago. W barach, restauracjach i innych obiektach serwowane są tradycyjne potrawy. Można zasmakować lokalnej kuchni, wzbogacić swój jadłospis czy zakupić jakieś przyprawy. Spróbowanie najlepszych specjalności Ibizy zostanie na długo w pamięci turysty. Podróżnicy mogą się zatrzymać na przykład w Cala Mastella. Ładnymi i widowiskowymi obiektami są marina Santa Eulalia (dobra dostępność) oraz kotwicowisko Clot d´es Llamp.

 

Formentera/Espalmador

Leży na południe od Ibizy. Czwarta co do wielkości wyspa Balearów. Stolicą i głównym miastem jest Sant Francesc de Formentera. Na jej północnym półwyspie są dwie sławne plaże: Playa de es Trucados i Illets. Wyspa Isla de Espalmador, położona w pobliżu, to odpowiednie miejsce na postój. Dwa miejsca są właściwe do schronienia w okolicy: La Sabina (marina) i Cala Sahona (do zakotwiczenia). Najwyższe wzniesienie Formentery to Sa Talaia (192 m n.p.m.). Długie, piaszczyste plaże (uznawane za najlepsze na całym Morzu Śródziemnym), dwa słone jeziora, charakterystyczna roślinność.

Na południu znajduje się popularna plaża Platje de Migjorn. Przejrzysta woda, przepiękne widoki, malownicza okolica. Bardzo zróżnicowany krajobraz i przyroda.

Północno - wschodnia strona wyspy to miejsce na postój w zatoce Platja des Pujols, z małą wysepką. Plaże naprzeciw Es Pujols oraz lokalizacja bardzo atrakcyjna pod względem rekreacji.

Poniżej leży wielokilometrowa plaża Platje de Tramontana. Miejsce nadające się w sam raz do samotnego plażowania.

 

HOTELE BALEARY

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  Centrum rezerwacji

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Schowek ofert Schowek produktów
  Copyright 2014 - 2019

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Wykonanie