Narciarstwo
-
TECHNIKA NARCIARSKA - REPREZENTOWANY STYL JAZDY - Kupując nową parę nart zastanówmy się nad sposobem, w jaki mamy zamiar z nich korzystać. Czy istnieje, choć cień szansy na to, że poszalejemy po nieubitym śniegu poza trasami? Jak bardzo prawdopodobne jest to, że zaprezentujemy swoje możliwości w którymś ze snowparków? Te z pozoru dziwne pytania są jak najbardziej uzasadnione, gdyż cel, do którego wykorzystywać będziemy swój nowy sprzęt ma ogromne znaczenie.
-
NARTY DLA KOBIET - zaprojektowane z myślą o płci pięknej są zazwyczaj lżejsze, bardziej miękkie i krótsze od nart dla mężczyzn.
-
NARTY RACE- są zaprojektowane tak, by jeździć można było na nich tak szybko, jak to możliwe w każdym momencie zjazdu od samego szczytu aż do samego dołu stoku.
-
NASRTY BIG MOUNTAIN - są idealne do jazdy z dużą prędkością i częstych skoków, czyli tak naprawdę jest sprzęt dla freerider’ów, tylko nieco „stuningowany”.
-
NARTY CARVINGOWE - dla tych, którzy lubią klasykę również w przypadku sprzętu narciarskiego. Narty te mają stosunkowo wąskie taliowanie i krótki promień zwrotu z krawędzi na krawęź.
-
NARTY BACKCOUNTRY ( NARCIARSTWO PRZEŁAJOWE) - muszą spełniać swoje zadanie nawet podczas jazdy po świeżym, nieubitym śniegu, dlatego też mają o wiele większy rocker oraz szerokość pod stopami (111mm), dzięki czemu jazda na nich jest w ogóle możliwa.
-
NARTY FREERIDE - to narty są miłośników jazdy w nieubitym śnieżnym puchu. Ale by jazda taka była możliwa, potrzebne są narty, które będą utrzymywać się na powierzchni śniegu, zamiast w nim tonąć.
-
NARTY "PARK & PIPES" - to bliskie „krewne” nart freestyle’owych i są one odpowiednie dla tych, którzy na stoku spędzają możliwie najmniej czasu, za to ze snowparku mogliby nie wychodzić wcale.
-
NARTY FREESTYLE - nie bez powodu noszą przydomek „latających nart” – jest to wybór numer jeden wśród wszystkich tych narciarzy, którzy w powietrzu spędzają więcej czasu niż na pokrytym śniegiem podłożu.
-
NARTY ALLROUND - to jeden z najpopularniejszych rodzajów nart z uwagi na ich prosto rzecz ujmując wszechstronność.
-
NARTY ALL MOUNTAIN - są zaprojektowane tak, aby móc zaspokoić praktycznie wszystkie podstawowe potrzeby ich użytkownika, bez względu na warunki i okoliczności. Ich szerokość pod butem waha się w przedziale 85-95mm i są one najlepszym wyborem dla osób potrzebujących w miarę uniwersalnego sprzętu.
-
POKROWCE NA NARTY / POKROWCE NA SNOWBOARD - Pokrowce nie tylko pomagają w ochronie Twojego sprzętu przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas przechowywania go, lecz również sprawiają transport nart / deski snowboardowej o wiele łatwiejszym.
-
CZAPKI - Kolejny element Twojego narciarskiego stroju, bez którego zwyczajnie zmarzniesz. Ochrona głowy przed zimnem ma kluczowe znaczenie, gdyż właśnie przez głowę tracimy 50% ciepła.
-
KIJE NARCIARSKIE - Kijki narciarskie są używane głównie do odpychania się na płaskich powierzchniach, jak jako pomoc przy skręcaniu przez osoby początkujące.
-
CHUSTY - W ciepły i słoneczny dzień skóra twarzy narciarzy i snowboardzistów nie jest aż tak narażona, jak przy wiejącym wietrze, padającym śniegu, czy szczególnie niskich temperaturach.
-
KOMINY - Chłód i wiatr na stoku bardzo szybko dadzą Ci się we znaki, jeśli nie będziesz odpowiednio ubrany.
-
KOMINARKI - Doskonale chronią głowę, uszy i twarz przed zimnem.
-
BIELIZNA TERMOAKTYWNA - Bielizna termoaktywna to produkt dedykowany wszystkim tym, którzy kochają sporty zimowe. Nie straszne Ci ani mróz, ani śnieg, ani deszcz.
-
GOGLE - Dobre gogle to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych – komfort jazdy i bezpieczeństwo Twoich oczu – nieocenione.
-
KASKI - Warto chronić swoją głowę przed żywiołami i podczas upadków, które wbrew pozorom nie przytrafiają się jedynie początkującym narciarzom / snowboardzistom.
-
RĘKAWICE NARCIARSKIE / RĘKAWICE SNOWBOARDOWE - Niezwykle ważną sprawą jest zaopatrzenie się w parę porządnych rękawic, jeśli mamy w planach wyjście na stok, zwłaszcza, gdy jest bardzo zimno lub / i wieje wiatr i pada śnieg.