Windsurfing dla kobiet
 • Jesień DAHAB

  Zapytaj o ofertę
  08-10-2022
  DAHAB PAŹDZIERNIK 2022 nr.2 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • Egipt PAŹDZIERNIK 2022

  Zapytaj o ofertę
  20-10-2022
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Październik 2022 NR 3
 • Lefkada WIND 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-08-2022
  LEFKADA windsurfing w Vassiliki Sierpień / Wrzesień 2022
 • Ladies on WS Board

  Zapytaj o ofertę
  15-08-2022
  Ladies on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2022
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  13-10-2022
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2022 NR 2
 • Wrzesień w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  08-09-2022
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - WRZESIEŃ 2022 nr 2
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2022

  Zapytaj o ofertę
  22-09-2022
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2022 NR 4
 • Soma Bay jesień 2022

  Zapytaj o ofertę
  27-10-2022
  Soma Bay - jesień 2022 - windsurfing
 • Egipt JESI|EŃ 2022

  Zapytaj o ofertę
  10-11-2022
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2022 nr.2
 • Wrzesień 2022 w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  01-09-2022
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Wrzesień 2022 nr 1
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  06-10-2022
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2022 - PAŹDZIERNIK nr 1
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zapytaj o ofertę
  05-09-2022
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2022 Wrzesień nr 2
 • Soma Bay LISTOPAD

  Zapytaj o ofertę
  03-11-2022
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2022
 • VASSILIKI 2022

  Zapytaj o ofertę
  22-08-2022
  Wyjazd WIND do VASSILIKI Sierpień 2022
 • SOMA BAY Egipt 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-09-2022
  Windsurfing w Egipcie SOMA BAY Wrzesień/Październik 2022
Powrót

Newsy

Windsurfing dla kobiet

11-12-2020
windsurfing dla kobiet

Windsurfing dla kobiet

Windsurfing daje poczucie wolności. Za każdym razem, gdy widzimy kogoś podróżującego ze sprzętem windsurfingowym podświadomie odczuwamy zazdrość. Ale czym tak właściwie jest windsurfing?  Czy łatwo się go nauczyć? I czy naprawdę pływając na desce z żaglem można spalić około 500 kalorii w zaledwie godzinę? Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie powyższe pytania.

Co to jest windsurfing?

Podstawowym ekwipunkiem windsurfera jest deska i żagiel wyposażony w maszt i bom (to tak w dużym uproszczeniu). Deska napędzana jest przez żagiel wykorzystujący siłę wiatru. Osoby początkujące zaczynają swoją przygodę z tym sportem od dużej deski i małego żagla. Wszystko po to, by mieć pod stopami dużą powierzchnię, na której można swobodnie stać. Mały, lekki żagiel pomaga w nauce podstawowych manewrów. Z biegiem czasu i wraz ze zdobywaniem doświadczenia, deska kurczy się, a żagiel rośnie (choć wszystko jeszcze zależy od siły wiatru) ;)

windsurfing dla kobiet kurs windsurfingu

Czy windsurfing jest trudny?

Jest to sport czysto techniczny. Wymaga koordynacji ruchów i umiejętności utrzymywania równowagi. Nauczenie się odpowiednich technik, które nasze ciało „przyswoi” i z czasem zacznie wykonywać automatycznie to klucz do sukcesu.

Kiedy wsiada się po raz pierwszy na rower, całą uwagę koncentruje się na utrzymywaniu równowagi. Mało kto patrzy w tym momencie przed siebie. Po opanowaniu podstaw przestajemy zwracać uwagę na techniczne aspekty jazdy na rowerze, a dzięki temu możemy czerpać z niej przyjemność. Identycznie jest w przypadku windsurfingu.

Aby móc to osiągnąć konieczne jest kilkanaście godzin treningów, najlepiej pod okiem doświadczonego instruktora. Aby móc pływać na windsurfingu nie potrzebujesz mieć muskularnej, wyćwiczonej sylwetki, choć uprawianie tego sportu wiąże się z poprawą wytrzymałości naszego organizmu, jak również zwiększeniem siły mięśni.

windsurfing dla kobiet zajęcia z instruktorem

Ograniczenia wiekowe w windsurfingu. Czy istnieją?

Windsurfingu można nauczyć się w każdym wieku. Jedyne ograniczenie dotyczy dzieci, które mogą rozpoczynać swoją przygodę z tym sportem mając zaledwie 4-5 lat (choć osobiście polecamy naukę od 8 roku życia). Na naukę nigdy nie jest za późno.

Czy to oby na pewno dobry sport dla kobiet?

Windsurfing jak najbardziej jest sportem odpowiednim dla pań. Jedyną różnicą, jaką można zaobserwować między mężczyznami i kobietami pływającymi na windsurfingu jest rozmiar używanego przez nich żagla. Wynika to z faktu, iż mężczyźni zwykle są masywniejsi i mają ciut więcej siły.

Dodatkowo kobiety uczą się podstaw znacznie łatwiej. Jak to możliwe? Ze względu na brak siły fizycznej przedstawicielki płci pięknej bardziej skupiają się na technice. To odróżnia je od mężczyzn, którzy bazując na posiadanej sile przywiązują mniejszą uwagę do aspektów technicznych. 

Dlaczego warto uczyć się windsurfingu? Jakie korzyści dla organizmu wynikają z pływania na desce z żaglem?

Podczas pływania na windsurfingu trenujesz całe ciało. Godzina spędzona na wodzie to około 500 spalonych kalorii. Nieźle, prawda? Dodatkowo „trening” ten odbywa się w bardzo prosty i przyjemny sposób. Partie ciała, które trenujesz to ręce, ramiona, klatka piersiowa, plecy i oczywiście brzuch. W treningu biorą udział także nogi, uda i pośladki. Czyż to nie jest wspaniałe?

Wady i zalety tego sportu

Minusem jest to, że jest to sport, którego uprawianie uzależnione jest od pogody. W Polsce spora część windsurferów decyduje się na tzw. wyjazdy na prognozę. Idealne warunki dla początkujących to 2-3 bft., bo przy silniejszym wietrze mogą tworzyć się chop lub fale, co zdecydowanie utrudnia balansowanie na desce. Dodatkowo silny wiatr potrząsa żaglem, co nie jest pożądane w przypadku pierwszych godzin spędzanych na wodzie. Na zagranicznych spotach warunki wiatrowe są pewniejsze i bardziej stabilne, dlatego też tak wiele osób preferuje zagraniczne miejscówki. To jednak wiąże się z pewnymi kosztami.

Pozytywnych aspektów jest o wiele więcej. Przede wszystkim należy tu wymienić wpływ windsurfingu na nasze ciało i wygląd sylwetki. Wyjazd na aktywne wakacje to świetna okazja do tego, by cała rodzina mogła spędzić niezapomniany czas. Ponadto robienie postępów działa motywująco, przez co nabieramy wiary we własne możliwości. Pływając na windsurfingu nieustannie uczysz się czegoś nowego, poznajesz swoje ciało i pokonujesz ograniczenia. Czy istnieje coś piękniejszego od możliwości samorealizacji? Sposobność obcowania z innymi windsurferami sprawia, że zaczynamy odczuwać przynależność do ich grupy.

Kto czerpie najwięcej radości z pływania na windsurfingu?

Bezsprzecznie osoby, które potrzebują odpoczynku od rutyny i trudów dnia codziennego. Nie jest możliwe do opisania słowami uczucie, jakie daje nam mknięcie po tafli wody. To trzeba poczuć na własnej skórze.

Czego jeszcze nie wiesz o windsurfingu?

Prawdopodobnie tego, że Ty również możesz zostać windsurferką ;) Każdy może, o ile uczy się u boku specjalisty, na odpowiednim sprzęcie i we właściwych warunkach. Dlatego też, zamiast zastanawiać się w nieskończoność, poszukaj wyjazdu windsurfingowego i koniecznie spróbuj swoich sił w tym sporcie. 

Polecamy

wyszukiwarka

producenci

wyświetl produkty
wybranego producenta

Wybierz producenta<

Copyright 2014 - 2022

© Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Powered by