Dla kogo przeznaczony jest konkretny spot windsurfingowy? Który spot Surfski wybrać?
 • Soma Bay LISTOPAD

  Zapytaj o ofertę
  02-11-2023
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2023
 • Egipt PAŹDZIERNIK 2023

  Zapytaj o ofertę
  19-10-2023
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Październik 2023 NR 3
 • Soma Bay jesień 2023

  Zapytaj o ofertę
  26-10-2023
  Soma Bay - jesień 2023 - windsurfing
 • GRUDZIEŃ w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  30-11-2023
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Grudzien 2023
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  05-10-2023
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2023 - PAŹDZIERNIK nr 1
 • Egipt JESIEŃ 2023

  Zapytaj o ofertę
  09-11-2023
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2023 nr.2
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2023

  Zapytaj o ofertę
  28-09-2023
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2023 NR 2
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  12-10-2023
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2023 NR 2
Powrót

Newsy

Dla kogo przeznaczony jest konkretny spot windsurfingowy? Który spot Surfski wybrać?

27-09-2019

Polskie szkoły windsurfingu Surfski.pl rosną w siłę. W chwili obecnej działamy już na czterech spotach - trzech w Grecji oraz jednym w Egipcie.

W związku z powyższym, w celu ułatwienia każdemu z naszych kursantów wyboru odpowiedniego dla posiadanych przez niego umiejętności kierunku wyjazdu, stworzyliśmy krótki opis każdego z nich.

Wierzymy, iż poniższe informacje pomogą każdemu z Was wybrać najodpowiedniejszy dla Was spot na windsurfingowy wyjazd szkoleniowy z naszymi instruktorami. Dodatkowo służymy pomocą w tym temacie, dlatego jeśli posiadacie jakiekolwiek wątpliwości, to piszcie do nas na adres: biuro@surfski.pl

Początkującym polecamy spoty - Vassiliki , Psalidi oraz Soma bay

Średniozaawansowanym i zaawansowanym polecamy spoty - Vassiliki, Psalidi, Soma bay

Rodzinom z dziećmi polecamy spoty - Vassiliki, Psalidi i Soma bay

Rodzinom mieszanym tzn. część chce pływać na windsurfingu, część kitesurfingu - Soma bay i Psalidi

Wyjazd w okresie Majówki: Soma bay

Wyjazd w okresie Październik/Listopad - Soma bay

VASSILIKI

(początkujący, średnio-zaawansowani, zaawansowani)

Najłatwiejszym spotem do nauki jest Vassiliki:

Panują tu doskonałe warunki do pływania dla osób na wszystkim poziomach zaawansowania, w tym oczywiście również dla początkujących. Płytka woda przy brzegu do około 60 m, piaszczyste dno oraz świetne warunki wiatrowe sprawiają, że proces nauki windsurfingu przebiega sprawnie i bezpiecznie.  

Niezwykły fenomen w postaci lokalnego, termicznego wiatru, znany jest wśród całej rzeszy windsurferów z każdego zakątka świata. Mniej więcej około południa wiatr zmienia tu bowiem swój kierunek oraz moc, dzięki czemu panujące rano warunki sprzyjające nauce początkujących windsurferów (wiatr o sile 1-3 Beauforta wiejący do brzegu), zmieniają się ku uciesze bardziej zaawansowanych zawodników. W Lipcu i Sierpniu po południu wieje praktycznie codziennie 20-30 węzłów i tak aż do zachodu słońca:)

Vassiliki polecamy szczególnie rodzinom z dziećmi! Oprócz windsurfingu jest wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Osoby nie pływające na pewno będą miały co robić:)

VASSILIKI - JAK DOTRZEĆ?

Niestety nie ma dostępnych pełnych pakietów wycieczkowych.

Być może podobnie jak w roku 2019, pojawią się bilety charterowe z Katowic do Prevezy w okresie Czerwiec-Wrzesień. Ale raczej oczekiwałbym tego na przełomie Marca/Kwietnia.

Transfer z lotniska kosztuje 160 euro/2 strony do 4 osób. Lokale już od 40-50 euro/dobę - pokoje 2 osobowe!

Inną opcja jest przelot tanimi liniami Easy Jet z Berlina do Prevezy - jest już możliwość zakupu takich biletów. Możemy załatwić transfer z lotniska - około 160 euro/rodzinę/2 strony lub 230-260 euro/transfer busem do 8 osób. Z zakwaterowaniem też możemy pomóc w razie potrzeby. Ale wcześniej musimy znać dokładną datę lotu. Easyjetem możecie lecieć w Czwartki i Niedziele, ale w 2020 chcemy ujednolicić turnusy - kursy będą zaczynały się w każdy Piątek, gdyż loty charterowe odbywają się w każdy Czwartek.

Link do rezerwacji biletów:

https://www.easyjet.com/pl/buy/flights?isOneWay=off&pid=www.easyjet.com

Można też polecieć Ryanairem do Aten/Salonik, wypożyczyć auto i do nas dojechać.

Jeżeli chodzi o zakwaterowanie to pomagamy znaleźć odpowiedni apartament i rezerwujemy go dla Was. Załatwiamy również transfery z lotniska.

PSALIDI

(początkujący, średnio-zaawansowani, zaawansowani)

Spot, który oferuje warunki dla windsurferów na każdym poziomie zaawansowania - początkujący, średnio-zaawansowani, zaawansowani. Równy wiatr wzdłuż brzegu wiejący przez cały dzień przeciętnie z siłą 4-5 Beauforta. Do około 200-300m od brzegu płaska woda. Dalej w zależności od siły wiatru może tworzyć się czop. Woda głęboka już 2-3 m od brzegu. Żwirowo-kamieniste dno (kamienie są owalne - zalecane pływanie w butach).

Dlaczego Psalidi na Kos - 10+1 powodów:

- spot, który oferuje warunki dla windsurferów na każdym poziomie zaawansowania - początkujący, średnio-zaawansowani, zaawansowani.

- równy wiatr wzdłuż brzegu wiejący przez cały dzień przeciętnie z siłą 4-5 Beauforta

- do około 200-300m od brzegu płaska woda. Dalej w zależności od siły wiatru może tworzyć się czop

- baza windsurfingowa Big Blue Surf Center, która oferuje nowy sprzęt (około 30-40 desek i 50 żagli). Sprzęt dla zaawansowanych i początkujących (dzieci i dorosłych)

- bardzo dużo miejsca na spocie - brak tłoku

- Dużo ofert wycieczek pakietowych z wylotami z 5 miast Polski: Warszawa, Katowice, Poznań, Wrocław, Gdańsk. Hotele położone w pobliżu spotu

- W Psalidi około 500m od bazy Big Blue Surf Center znajduje się spot kitesurfingowy. Można więc uprawiać obydwie dyscypliny, ale każdy ma swój oddzielny spot.

- Wyspa jest nieduża, ale oferuje masę atrakcji turystycznych i jest idealnym miejscem dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas: windsurfing, kitesurfing, rowery, wspinaczka, spacery.

- W pobliżu spotu znajduje się urokliwe miasteczko o tej samej nazwie co wyspa - Kos. W mieście znajduje się wiele stanowisk archeologicznych, knajpek, sklepów z pamiątkami.

- Niezwykle rozbudowane drogi rowerowe. Praktycznie każdy hotel ma swoją wypożyczalnię rowerów. W mieście również można wypożyczyć rowery.

-  Na wyspie możliwe jest również uprawianie wspinaczki - szczególnie polecam odbycie podróży na najwyższy szczyt na Kos - Dikeos.

 

PSALIDI - JAK DOTRZEĆ?

Jeżeli jesteś zainteresowany wyjazdem z nami, to po określeniu konkretnego terminu wyjazdu, liczby osób oraz ich wieku, podsyłamy na maila konkretne oferty pakietów wycieczkowych. Możliwe są wyloty z 5 miast Polski: Warszawa, Katowice, Poznań, Wrocław, Gdańsk. Hotele położone w pobliżu spotu (Psalidi) lub troszkę dalej - w miasteczku Kos.

 

SOMA BAY

(początkujący, średnio-zaawansowani, zaawansowani)

Soma Bay oferuje bardzo dobre warunki do nauki zarówno windsurfingu, jak i kitesurfingu. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Płaska woda dla freeride'owców i freestyle'owców, czy małe fale dla amatorów skoków na fali. W zatoce znajdują się liczne wypłycenia, dzięki czemu możemy czuć się w bezpieczni i pewni, że w razie problemów, wrócimy bezpiecznie na ląd. Zatoka otoczona jest przez rafę koralową oraz liczne niewielkie wysepki, które tworzą naturalną granicę z otwartym morzem. 

Dlaczego Soma Bay w Egipcie:

- Do godziny mniej więcej 11:00 wieje wiatr od brzegu (offshore), który charakteryzuje się tym, że jest nierówny (porywisty). Później zmienia się kierunek na sideshore i wieje z lewej strony zatoki. Wiatr wtedy jest równy, stabilny;

- Niekontrolowane odpłynięcie i problemy z powrotem do brzegu uniemożliwia fakt, iż zatoka zamyka się po stronie zawietrznej;

- Nie ma dużego ruchu na wodzie;

- Osoby lubiące pływanie długodystansowe, będą miały taką możliwość w Soma Bay. Jest tam wiele wolnej przestrzeni, gdzie nie ma rafy czy innych czynników mogących przeszkodzić w pływaniu. Brak tu również niebezpiecznych miejsc;

- Przy brzegu woda jest płaska - niezafalowana, natomiast około 300 m dalej, zaczyna się tworzyć chop, a na otwartym morzu znajdziemy 1-2 metrowe fale;

- Pierwsze 5 - 10 metrów płytszej wody umożliwia nam stanie w niej, odpoczynek i wystartowanie;

- Płynąc około 100m pod wiatr, docieramy do obszaru płytkiej wody, która idealnie nadaje się do nauki nowych manewrów, w tym startów z wody, ślizgów, zwrotów - np.rufy, czy skoków na głębszej wodzie. To miejsce nadaje się do nagrywania filmów i robienia zdjęć;

- Zaletą spotu naprzeciwko hotelu Palm Royale w stosunku do hotelu Caribbean, to fakt, że miejsce to jest bardziej odsłonięte, dzięki czemu jest trochę lepszy, równiejszy wiatr;

- Soma Bay to nie tylko raj dla surferów. To także niesamowita destynacja dla zwolenników nurkowania i snorkellingu. Podwodny świat i widoki, jakie tam zobaczymy zapierają dech w piersi.

SOMA BAY - JAK DOTRZEĆ?

Jeżeli jesteś zainteresowany wyjazdem z nami, to po określeniu konkretnego terminu wyjazdu, liczby osób oraz ich wieku, podsyłamy na maila konkretne oferty pakietów wycieczkowych. Możliwe są wyloty z 5 miast Polski: Warszawa, Katowice, Poznań, Wrocław, Gdańsk. 2 hotele do wyboru - tańszy Caribbean World przy bazie Planetallsports i droższy Palm Royale przy bazie Surf Motion.

Polecamy

wyszukiwarka

producenci

wyświetl produkty
wybranego producenta

Wybierz producenta<

Copyright 2014 - 2022

© Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Powered by