Treningi personalne – jak znaleźć odpowiedniego trenera
 • Soma Bay WIND 2023

  Zapytaj o ofertę
  27-04-2023
  Windsurfing MAJÓWKA 2023 - SOMA BAY - Egipt
 • Czerwiec w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  08-06-2023
  WINDSURFING - CZERWIEC W SOMA BAY - wyjazd w Boże Ciało 2023
 • DAHAB Maj 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-04-2023
  DAHAB Majówka 2023 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • MAJ Soma Bay-WIND

  Zapytaj o ofertę
  04-05-2023
  Soma Bay MAJ 2023 -wyjazd windsurfing nr 2
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  13-10-2022
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2022 NR 2
 • Egipt PAŹDZIERNIK 2022

  Zapytaj o ofertę
  20-10-2022
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Październik 2022 NR 3
 • DAHAB PAŹDZIERNIK 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-10-2022
  DAHAB WRZESIEŃ 2022 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • Soma Bay LISTOPAD

  Zapytaj o ofertę
  03-11-2022
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2022
 • WIELKANOC 2023 EGIPT

  Zapytaj o ofertę
  06-04-2023
  Soma Bay WIELKANOC 2023 wyjazd z polskim instruktorem
 • Soma Bay jesień 2022

  Zapytaj o ofertę
  27-10-2022
  Soma Bay - jesień 2022 - windsurfing
 • Egipt JESI|EŃ 2022

  Zapytaj o ofertę
  10-11-2022
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2022 nr.2
 • Soma Bay MARZEC 2023

  Zapytaj o ofertę
  09-03-2023
  Nauka windsurfingu EGIPT Soma Bay MARZEC 2023
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  06-10-2022
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2022 - PAŹDZIERNIK nr 1
 • DAHAB Listopad 2022

  Zapytaj o ofertę
  05-11-2022
  WINDSURFING DAHAB LISTOPAD 2022
 • Dahab LISTOPAD 2022

  Zapytaj o ofertę
  12-11-2022
  DAHAB LISTOPAD 2022 NR 2 - WYJAZD SZKOLENIOWY WINDSURFING
 • Jesień DAHAB

  Zapytaj o ofertę
  08-10-2022
  DAHAB PAŹDZIERNIK 2022 nr.2 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
Powrót

Newsy

Treningi personalne – jak znaleźć odpowiedniego trenera

24-05-2017
Treningi personalne – jak znaleźć odpowiedniego trenera

Treningi personalne – jak znaleźć odpowiedniego trenera 

Treningi personalne zyskują na popularności wśród społeczeństwa, przestając być przywilejem „pięknych, sławnych i bogatych”. Osobiści trenerzy mogą pomóc ludziom osiągnąć ich cele, zarówno zdrowotne, jak i te, mające związek z wyglądem zewnętrznym. Niestety nierzadko zdarza się, że za błędny wybór trenera zmuszeni będziemy zapłacić wysoką cenę, nie tylko w kontekście materialnym. 

 

Jak szukać trenera osobistego?

Po wpisaniu w przeglądarkę przykładowego hasła „treningi personalne warszawa” otrzymujemy około 165 000 wyników – nic tylko przebierać i wybierać. Dodatkowo wiele siłowni, zwłaszcza w większych miastach, oferuje usługi treningów personalnych i nie jest błędem skorzystanie z którejś z tych ofert. Możesz również popytać wśród swoich znajomych – być może znają godnego polecenia trenera z własnego doświadczenia lub słyszeli od swoich znajomych pochlebne opinie na czyjś temat. Sposobów na znalezienie instruktora jest mnóstwo, jednak przed wykupieniem jakiegokolwiek pakietu dobrze jest zapoznać się z kilkoma poradami, dzięki którym nie będziesz zmuszony później „pluć sobie w brodę”.

Na co należy zwrócić uwagę?

 • Sprawy „papierkowe”. Tak, tak, niestety i tu bez tego się nie obejdzie. Podstawową sprawą, jaką musisz uściślić, to czy Twój potencjalny trener posiada niezbędne certyfikaty upoważniające go do prowadzenia zajęć. Upewnij się, że są one aktualne.
 • Otwarta rozmowa. Pamiętaj, że podpisanie umowy z trenerem skutkuje jego zatrudnieniem przez Ciebie. Nie bój się zadawać pytań, na które szukasz odpowiedzi. Upewnij się, że jest to osoba, która będzie w stanie Ci pomóc i z którą będziesz w stanie się dogadać.  Podobnie, jak w przypadku każdej innej rozmowy kwalifikacyjnej pytania o referencje, doświadczenie, techniki motywacyjne, przykładowe plany treningowe, itd. są jak najbardziej na miejscu. Wasze spotkanie nie jest musi zakończyć się podpisaniem umowy – jeśli z jakiegoś powodu nie dogadujecie się na wstępnej rozmowie, to Twoje losy podczas treningów stoją pod dużym znakiem zapytania.
 • Porównaj ofertę. Tak, jak przed zakupem np. telefonu komórkowego, pralki, czy też samochodu sprawdzasz ofertę konkurencji, tak i w tym przypadku masz do tego pełne prawo. Nie daj sobie wcisnąć czegoś „na siłę” – podejmij w pełni świadomą decyzję, ponieważ przez najbliższe tygodnie/ miesiące Ty i Twój trener personalny spędzać będziecie ze sobą po kilka/kilkanaście godzin miesięcznie. Treningi mają być dla Ciebie przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem na liście spraw do zrobienia ( i odhaczenia).
 • Polityka zwrotów pieniędzy. Czy w przypadku, kiedy opłaciłeś z góry kilkanaście sesji, a Twój trener będzie z jakiegoś powodu nieobecny, to czy będziesz zmuszony do kontynuowania zajęć z innym trenerem, czy będziesz mógł odzyskać wpłacone pieniądze? A co w przypadku, kiedy będziesz niezadowolony ze swojego trenera?  Sprawdź czy klub, w którym masz zamiar rozpocząć treningi przewiduje, choć częściowe zwroty uiszczonych przez Ciebie płatności i w jakich sytuacjach możesz się o taki zwrot ubiegać.

Dylematów i wątpliwości prawdopodobnie znajdzie się tak wiele, jak samych klientów szukających odpowiedniego trenera, dlatego nie bój się pytać – osoby odpowiedzialne za „obsługę klienta” powinny rzetelnie i cierpliwie odpowiedzieć na każde z nurtujących Cię pytań.

Kiedy powinno zapalić się światełko ostrzegawcze?

Jak w każdej branży, również i tutaj pracuje wielu trenerów godnych polecenia, znajdą się również tacy, których należy unikać jak ognia. Unikaj takich osób:

 • Trener, który na każde zadanie przez Ciebie pytanie „ma odpowiedni suplement mogący Ci pomóc”. Podczas treningów nie jest koniecznym „faszerowanie się” niczym, a przeciętny człowiek nie potrzebuje proszków proteinowych, napojów energetycznych i innych suplementów, aby móc podołać odpowiednio dopasowanemu do jego potrzeb i możiwości programowi treningowemu.
 • Trener, który proponuje umówienie się na zajęcia poza siłownią ( propozycja lepszej, niższej ceny). Większość klubów fitness, siłowni, itp. posiada ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, dlatego w momencie, gdy ćwiczysz pod okiem opłaconego trenera w klubie fitness, możesz liczyć na wypłatę odszkodowania, jeśli do kontuzji doszło z winy klubu. Podczas ćwiczeń „na zielonej łączce” taki przywilej ci nie przysługuje.
 • Fakt posiadania certyfikatu trenera osobistego nie oznacza, że osoba taka jest przygotowana i/lub uprawniona do dostarczania wskazówek na temat diety. Jedyną osobą prawnie upoważnioną do udzielania konkretnych porad związanych z dietą jest certyfikowany dietetyk.

Ogólnie rzecz biorąc, opłacenie trenera personalnego to świetny sposób na dodanie akcentu aktywności fizycznej do Twojego życia. Znajdź certyfikowanego fachowca w tej dziedzinie – uzbrojony w podstawową wiedzę wynikającą z powyższych wskazówek będziesz w stanie podjąć świadomą decyzję. Jeśli mieszkasz w stolicy i zainteresowało cię zagadnienie treningi personalne Warszawa ma do zaoferowania wielu naprawdę dobrych trenerów, z usług których będziesz zadowolony. 

Polecamy

wyszukiwarka

producenci

wyświetl produkty
wybranego producenta

Wybierz producenta<

Copyright 2014 - 2022

© Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Powered by