Wyjazdy-Flachau Austria-Przewodnik-Narty Snowboard-Warunki śniegowe
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  17-10-2024
  SOMA BAY - JESIEŃ 2024 - PAŹDZIERNIK NR 3 - WINDSURFING
 • Ladies on WS Board

  Zapytaj o ofertę
  23-08-2024
  All together on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2024 Sierpień nr 4
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  02-05-2024
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2024 - MAJÓWKA NR 3
 • MAURITIUS

  Zapytaj o ofertę
  13-09-2024
  MAURITIUS - LE MORNE - WYJAZD Z OKAZJI 10 LECIA SURFSKI - WRZESIEŃ 2024
 • WINDSURFING LEFKADA

  Zapytaj o ofertę
  21-06-2024
  Nauka windsurfingu w Grecji VASSILIKI na Lefkadzie Czerwiec 2024 nr 2
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zapytaj o ofertę
  06-09-2024
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2024 Wrzesień nr 1
 • Soma Bay MARZEC 2024

  Zapytaj o ofertę
  14-03-2024
  Nauka windsurfingu EGIPT Soma Bay MARZEC 2024
 • Czerwiec w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  30-05-2024
  WINDSURFING - CZERWIEC W SOMA BAY - wyjazd w Boże Ciało 2024
 • Windsurfing w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  18-04-2024
  Polska Szkoła windsurfingu SOMA BAY Egipt - KWIECIEŃ 2024
 • Soma Bay WIND 2024

  Zapytaj o ofertę
  28-04-2024
  Windsurfing MAJÓWKA 2024 - SOMA BAY - Egipt
 • Szkolenia WIND Vassiliki

  Zapytaj o ofertę
  13-09-2024
  Obozy windsurfingowe 2024 LEFKADA VASSILIKI we Wrześniu nr 2
 • Soma Bay-LUTY/MARZEC 2024

  Zapytaj o ofertę
  29-02-2024
  SOMA BAY - LUTY/MARZEC 2024 - NAUKA WINDSURFINGU
 • Wyjazd windsurfing 2024

  Zapytaj o ofertę
  26-07-2024
  Wyjazd windsurfing Lefkada Lipiec/Sierpień 2024
 • SOMA BAY Egipt 2024

  Zapytaj o ofertę
  21-03-2024
  Windsurfing w Egipcie SOMA BAY Marzec 2024
 • BONAIRE (KARAIBY) - egzotyczny wyjazd Surfski z okazji 10-lecia firmy kwiecień 2024

  Zapytaj o ofertę
  07-04-2024
  BONAIRE (KARAIBY) - największy egzotyczny wyjazd Surfski z okazji 10-lecia firmy kwiecień 2024
 • Bonaire - Karaiby

  Zapytaj o ofertę
  14-02-2024
  BONAIRE (KARAIBY) - największy egzotyczny wyjazd Surfski z okazji 10-lecia firmy luty 2024
 • VASSILIKI Lipiec 2024

  Zapytaj o ofertę
  05-07-2024
  Windsurfing LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 1 Polska Szkoła
 • Windsurfing Vassiliki '24

  Zapytaj o ofertę
  28-06-2024
  Obozy windsurfingowe za granicą LEFKADA VASSILIKI Czerwiec/Lipiec 2024
 • Kurs WINDSURFING Grecja

  Zapytaj o ofertę
  12-07-2024
  Windsurfing wyjazd zagraniczny LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 2
 • Wrzesień w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  29-08-2024
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - WRZESIEŃ 2024 nr 1
 • WIELKANOC 2024 EGIPT

  Zapytaj o ofertę
  28-03-2024
  Soma Bay WIELKANOC 2024 wyjazd z polskim instruktorem
Powrót

Przewodniki

FLACHAU

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY - FLACHAU - AUSTRIA

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

Narty z karnetem

Flachau, ta z pozoru niewielka alpejska wioska położona niecałą godzinę drogi na południe od Salzburga jest jednym z najbardziej popularnych kurortów narciarskich w Austrii. Na stałe zamieszkuje ją około 2500 mieszkańców. Połączenie trzech miejscowości – Wagrain,  Flachau  i St. Johann to tzw. huśtawka narciarska Trzech Dolin, najbardziej rozległy obszar narciarski Ski Amadé mający w sumie 860 km nartostrad. Oferuje szeroki wybór tras odpowiednich dla narciarzy na każdym poziomie zaawansowania, więc znajdzie się tu coś dla każdego.

Jako ciekawostkę należy nadmienić, że najtrudniejsza z tras to Hermann-Maier trasa Pucharu Świata o długości 3 km, zaś Griessenkar jest najdłuższym zjazdem mającym 4 km i różnicę poziomów 1000m. Flachau to miejscowość rodzinna Hermanna Maiera - mistrza olimpijskiego ( jest tu nawet jego pomnik) i pomimo nowoczesnej i urozmaiconej infrastruktury zachowuje charakter typowy dla alpejskich, górskich miejscowości.

Powierzchnia 150 hektarów  zapewnia zabawę bez końca. Szerokie, doskonale utrzymane trasy zjazdowe, 42 wyciągi  i 111 km. tras narciarskich, gwarancja doskonale naśnieżonych, dobrze przygotowanych stoków oraz ogromny wybór poziomów trudności  tras nie pozostawiają u żadnego z narciarzy poczucia niedosytu. Supernowoczesna i wciąż rozwijająca się infrastruktura czynią z Flachau pozycję do wpisania na listę miejsc obowiązkowych do odwiedzenia przez każdego szanującego się narciarza. 

Priorytetem pracowników ośrodka Flachau jest sprawna obsługa pasażerów korzystających z wyciągów. Aby było to możliwe zastosowano tu zupełnie "futurystyczną technologię" , a dokładniej znajduje się tu najdłuższy i najnowocześniejszy na świecie ośmioosobowy wyciąg krzesełkowy Space Jet.

W razie zaistnienia takiej potrzeby możliwe jest naśnieżenie wszystkich tras narciarskich sztucznym  śniegiem gdyż obsługa centrum dysponuje ponad stoma armatkami śnieżnymi mogącymi pokryć cały obszar narciarski. Również i w tym przypadku grupa fachowców czuwa nad jakością pokrywy śnieżnej mając do dyspozycji nowoczesny sprzęt i monitorują warunki na stokach pod względem ilości i jakości śniegu tak, aby były w stanie wytrzymać natarcie licznych miłośników białego szaleństwa.  Każdy, kto był w Ski Arena wie, że stoki tutaj są po prostu jedyne w swoim rodzaju.

Osoby nieposiadające własnego sprzętu narciarskiego lub chcące zwyczajnie wypróbować najnowsze modele bez problemu znajdą wszystko to, czego potrzebują w jednej z licznych wypożyczalni sprzętu.

Ci, którzy potrzebują pomocy podczas nauki lub doskonalenia umiejętności  jazdy na nartach i snowboardzie, mogą skorzystać z pomocy wykwalifikowanych instruktorów doskonale znających się na swojej profesji.  Bez względu na to, czy jesteś zupełnym nowicjuszem,  masz już odrobinę doświadczenia i chcesz poprawić swoją technikę albo potrzebujesz  kilku porad w temacie - każdy znajdzie odpowiedni dla siebie kurs narciarski. Oczywiście istnieją także szkoły narciarskie dla dzieci, gdzie jazda odbywa się pod nadzorem wykwalifikowanego personelu. Podczas gdy milusińscy uczą się jeździć na nartach w jednej z wielu szkółek, najmłodsze pociechy „spędzające urlop” wraz z rodzicami w Flachau można zostawić w przedszkolu narciarskim.

Zjazdy na czas na trasie Hermann – Maier są na porządku dziennym. Możesz przekonać się  jak szybko jesteś w stanie zjechać na dół i porównać  swój wynik ze znajomymi. Dla tych, dla których jazda na nartach na najlepszych trasach na świecie to jeszcze wciąż za mało i którzy chcą spędzić jeszcze więcej czasu na śniegu regularnie organizowane są imprezy i pokazy, które sprawiają, że wyjazd narciarski do Flachau staje się niezapomnianym przeżyciem. 

Świetne zaplecze gastronomiczne nie rozczaruje nawet najbardziej wybrednego podniebienia. Chaty narciarskie w Flachau i restauracje górskie słyną przytulności i gościnności. Przerwa w zmaganiu na stokach w jednym z 24 przytulnych schronisk narciarskich pozwoli na zregenerowanie sił. I tu również możemy wybierać między  klasycznymi, przytulnymi chatami  lub stylowymi,  nowoczesnymi schroniskami narciarskimi, oferującymi  relaksujący wypoczynek o każdej porze dnia serwując między innymi Kasnockn (ser), Germknödel gnocchi (słodkie pierogi), Glühwein (grzane wino) i wiele innych przysmaków regionalnych. Ponadto duże tarasy słoneczne zachęcają narciarzy do odstawienia nart i wygrzewania się w słońcu.  W tym przypadku gorąca herbata z rumem lub kubek ciepłej czekolady wydaje się być niezastąpionym kompanem.

Niezwykle atrakcyjne miejsce również dla narciarzy biegowych, którzy znajdą tu zróżnicowane trasy dla siebie. Od krótkich, treningowych poczynając i po bardziej wymagające.

To co wyróżnia Flachau spośród innych takich miejsc jest niebywała dbałość o stan tras na terenie całego ośrodka.  W momencie gdy zamykany jest  ostatni wyciąg, tak naprawdę wtedy zaczyna się praca wielu osób zatrudnionych w snow space. Kilkanastu  pracowników działa przez całą noc, aby sprawić, by od samego rana wszystkie nartostrady centrum były  ponownie w idealnym stanie gotowe na kolejny, intensywny dzień.

Naturalnie nie wszystkie stoki są zamykane wraz z zachodem słońca. Miłośnicy zjazdów pod rozgwieżdżonym niebem mają do swojej dyspozycji oświetlony stok.

 

Flachau w pigułce:

 • Najlepiej utrzymane stoki w Austrii
 • Nowoczesna i doskonale rozwinięta infrastruktura
 • Bogata oferta apres- ski
 • Najnowocześniejszy na świecie wyciąg Space Jet
 • Szkółka carvingowa
 • Darmowe skibusy
 • Możliwość jazdy nocnej
 • Szkółki narciarskie oraz przedszkole dla dzieci
 • Stoki i wyciągi dla dzieci

PRZELOTY I POBYT - FLACHAU - AUSTRIA

Jak na duży i znany kurort narciarski przystało, również miejsc noclegowych jest tu naprawdę sporo. Luksusowe apartamenty i hotele oferują swoim gościom wszelkie wygody. Dla mniej wymagających odpowiedniejsze okażą się schroniska i chaty górskie, które pomimo niższych cen nie oferują niższego poziomu usług. Wybierając się do Flachau, możemy być pewni, że znajdziemy nocleg odpowiedni dla naszych potrzeb i budżetu.

Dojazd do Flachau nie powinien nikomu sprawić problemu. Najprościej oczywiście jest wsiąść w samolot bezpośrednio do Salzburga, jednak i samodzielna podróż własnym autem to szansa na obejrzenie wielu pięknych krajobrazów po drodze. Po przekroczeniu naszej południowej granicy z Czechami kierujemy się na Ostrawę. Kontynuując wzdłuż drogi E442 i zjeżdżając 226 zjazdem kierujemy się na Brno. Dalej drogą E461 w kierunku na Wiedeń. Wjechać na S5, A1/E60 i A10 do: Anschlußstelle Flachau w: Salzburg. Wybrać 66 zjazd  z autostrady A10 na Flachau.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - FLACHAU - AUSTRIA

W ośrodku Flachau oprócz jazdy na nartach można również polatać paralotnią, udać się na przejażdżkę zaprzęgiem konnym, pójść do centrum fitness czy na tenisa. Można także wypuścić się na pieszą wycieczkę w góry podążając zimowymi szlakami wędrownymi, pobawić się w snow tubing i pograć w curling. Dla pełnego relaksu świetnym rozwiązaniem jest pójście na masaż, a potrzebujący dawki adrenaliny znajdą odpowiednią jej dawkę w kasynie.

Na koniec dnia miejscowość Flachau przekształca się w fantastyczne miejsce, gdzie wydarzyć się może wiele wspaniałych rzeczy. Życie gna tu nieprzerwanie 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.  Podczas gdy trwają prace przy przygotowywaniu nartostrad na dzień następny, można skorzystać z bogatej oferty after ski.

Bary, restauracje i puby w Flachau sprawiają, że noc staje się dniem. Jednym z wariantów jest zjedzenie kameralnej kolacji  w tradycyjnej atmosferze w jednej z wielu restauracji, a następnie udanie się do tętniących życiem  pubów ( jest ich tu aż 30) lub dyskotek. To świetna okazja by poznać nowych ludzi, zrelaksować w przyjemnej atmosferze i ulec panującemu  wokół sielskiemu nastrojowi. Nie ma ograniczeń co do sposobów spędzania wolnego czasu. Świętowanie i taniec są wszechobecne w całej dolinie.  Wysoki poziom oferty apres-ski  zapewniają również w dużej mierze grające na żywo zespoły i DJ-e gwarantujący dobrą muzykę i świetną atmosferę.

HOTELE  - FLACHAU - AUSTRIA

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

LUB

ZNAJDŹ OFERTĘ Z KARNETEM W PAKIECIE

Narty z karnetem

 

Korzystne oferty wyjazdów na narty i snowboard.

Pobyt z karnetem w cenie w niemal 2000 obiektach i 500 miejscowościach!

ZAREZERWUJ WYJAZD NA NARTY I SNOWBOARD FLACHAU

Narty z karnetem

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Copyright 2014 - 2022

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by