Wyjazdy-Gran Canaria-Przewodnik-Surfing-Fale,warunki wietrzne,pływanie
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  13-10-2022
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2022 NR 2
 • Sierpień 2022 na Kos

  Zapytaj o ofertę
  13-08-2022
  Windsurfing Grecja Wyjazd Szkoleniowy na KOS PSALIDI Sierpień 2022 nr 2
 • Soma Bay LISTOPAD

  Zapytaj o ofertę
  03-11-2022
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2022
 • Ladies on WS Board

  Zapytaj o ofertę
  15-08-2022
  Ladies on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2022
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  06-10-2022
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2022 - PAŹDZIERNIK nr 1
 • Wrzesień w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  08-09-2022
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - WRZESIEŃ 2022 nr 2
 • Jesień DAHAB

  Zapytaj o ofertę
  08-10-2022
  DAHAB PAŹDZIERNIK 2022 nr.2 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • Egipt JESI|EŃ 2022

  Zapytaj o ofertę
  10-11-2022
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2022 nr.2
 • Egipt PAŹDZIERNIK 2022

  Zapytaj o ofertę
  20-10-2022
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Październik 2022 NR 3
 • Wrzesień 2022 w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  01-09-2022
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Wrzesień 2022 nr 1
 • Soma Bay jesień 2022

  Zapytaj o ofertę
  27-10-2022
  Soma Bay - jesień 2022 - windsurfing
 • SOMA BAY Egipt 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-09-2022
  Windsurfing w Egipcie SOMA BAY Wrzesień/Październik 2022
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2022

  Zapytaj o ofertę
  22-09-2022
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2022 NR 4
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zapytaj o ofertę
  05-09-2022
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2022 Wrzesień nr 2
 • VASSILIKI 2022

  Zapytaj o ofertę
  22-08-2022
  Wyjazd WIND do VASSILIKI Sierpień 2022
 • Lefkada WIND 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-08-2022
  LEFKADA windsurfing w Vassiliki Sierpień / Wrzesień 2022
Powrót

Przewodniki

GRAN CANARIA - PRZEWODNIK SURFINGOWY

PRZEWODNIK SURFINGOWY - GRAN CANARIA - HISZPANIA

Gdzie surfować?

Część północna przyciąga najwięcej surferów. Strefa rozciąga się wzdłuż całego wybrzeża, poczynając od Confital (w Las Palmas de Gran Canaria), ze słynnym spotem “Las Monjas”, aż po Gáldar i pobliskie “Bocabarranco”. Wybrzeże ma wyjątkowo skalistą rzeźbę oraz charakteryzuje się największą częstotliwością silnie wzmagających się fal. W sprzyjających warunkach fale osiągają nawet pięć metrów wysokości.

W części wschodniej, polecanej na surfing w czasie wschodniego przypływu, najlepszymi miejscami są okolice Pozo Izquierdo, w tym “Mosca Point”, oraz położona na wschód od niego plaża “Muellito”.

W częściach południowej i zachodniej najlepszym miejscem jest przylądek między Playa del Inglés i Maspalomas, oraz miejsca przy latarni morskiej Faro de Maspalomas. Korzystne prądy występują również w Arguineguin.

Na wyspie znajdują się liczne miejsca dedykowane do praktykowania windsurfingu na różnych stopniach zaawansowania. Najsłynniejszymi z nich są: Pozo Izquierdo, Vargas, Ojos de Garza, Tarajalillo, Bahía Feliz, Playa del Águila, San Agustín, Playa del Inglés, Anfi del Mar czy Puerto Rico.


Zdecydowanie największym zainteresowaniem wśród turystów preferujących ekstremalnie aktywny wypoczynek jest Pozo Izquierdo położone w prowincji Santa Lucía, gdzie wiatr dmie praktycznie cały czas.  Jeżeli dobrze się przyjrzymy, być może zobaczymy na plaży słynnego windsurfera Björna Dunkerbecka, który osiedlił się w miasteczku na stałe.  W Pozo wiatr wieje od zachodu i bywa bardzo silny, a fale nie osiągają wysokości mniejszej niż 1 metr (często nawet powyżej 3 m!); aby poradzić sobie z takim wyzwaniem potrzeba żagli o wysokości 2,8 i 4 metry. „El Arenal” – jak nazywają to miejsce autochtoni – jest idealnym spotem dla wszystkich surferów, którzy przynajmniej w dostatecznym stopniu opanowali technikę zwrotów i ślizgu, a ich kolejnym celem jest opanowanie skoków i manewrów wyczynowych.  

PRZELOTY I POBYT - GRAN CANARIA - HISZPANIA

Przeloty

Jeżeli decydujesz się na samodzielną organizację podróży, najwygodniejszy będzie lot przez porty tanich linii, np. Bruksela Charleroi, Mediolan Bergamo czy barceloński El Prat. Rezerwując bilety na stronie Ryanair ok. dwa miesiące przed datą wylotu dużo zaoszczędzimy.

Transport

Niezmotoryzowani turyści mogą dojechać do stolicy wyspy linią 60 lub 91. Trasa linii 66 biegnie z lotniska bezpośrednio do kurortu turystycznego Maspalomas, niedaleko Meloneras.  Autobus linii 91, na trasie ze stolicy wyspy do Playa del Cura, zatrzymuje się przy porcie lotniczym, i staje m.in. na przystankach Puerto Rico i Amadores. Autobus linii 90 pokonuje trasę na linii z Telde do Maspalomas.

Pobyt

Ceny za pobyt zaczynają się już od 50 zł. Turyści mają do wyboru hotele, pensjonaty, prywatne apartamenty i hostele.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - GRAN CANARIA - HISZPANIA

Plaże

Wielu turystów przyjeżdża na Gran Canarię dla pięknych plaż i słońca. To jedno z nielicznych miejsc w Europie, gdzie można poleżeć plackiem na jednej z playas i kosztować złocistych promieni. Największym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się  Playa del Inglés  oraz plaża i wydmy Maspalomas. W stolicy wyspy – Las Palmas de Gran Canaria – znajdziemy ponadto plażę Las Canteras oraz miejsca dedykowane naturystom i surferom. Osoby, które szukają odrobiny spokoju z dala od tłoku i gwaru, mogą wybrać jedną z maleńkich plaż, np. Puerto de Mogán.

Gran Canaria to nie tylko złociste plaże i fale – kiedy zejdziemy z deski, warto udać się na zwiedzanie wyspy.

Będąc na wyspie, nie sposób nie odwiedzić niewielkiej miejscowości Agaete nazywanej „europejską Kolumbią”; na jednej z plantacji, Finca La Laja, uprawia się bowiem kawę. Miejsce jest dostępne dla turystów po wcześniejszym umówieniu się na zwiedzanie.
Miłośnicy cavy i innych win hiszpańskich powinni koniecznie zajechać do Fatagi – niewielkiego miasteczka położonego w centralnej części wyspy, słynącego z winnic i rękodzieła. To niezwykle klimatyczne miejsce, w którym czas jakby się zatrzymał. Wystarczy przejść się po wąskich uliczkach, aby poczuć niezwykłą atmosferę i zapomnieć o trudach dnia codziennego.

Obowiązkowym punktem na mapie wszystkich pasjonatów historii jest Museo Colon mieszczące się w Las Palmas de Gran Canaria. Przed podróżą do Ameryki Krzysztof Kolumb zawitał na Wyspy Kanaryjskie, aby zgromadzić niezbędne zapasy. Dla upamiętnienia tego wydarzenia utworzono muzeum, w którym znajduje się m.in. dokładna makieta stolicy, lokalne dzieła sztuki oraz rekonstrukcja wnętrza statku Kolumba. Będąc w mieście, możemy odwiedzić także Museo Elder, czyli muzeum nauki.

Kolejnym ciekawym miejscem jest pole golfowe utworzone w kraterze wygasłego wulkanu w Caldera de Bandama. Kluby golfowe znajdują się również w innych miejscach Gran Canarii, np. Oasis, która jest usytuowana niedaleko wydm Maspalomas.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą ruszyć na eksplorację gór znajdujących się wokół Cruz de Tejeda, gdzie zobaczymy Roque Nublo czy Roque Bentayga. Ze szczytu roztacza się piękny widok na całą Gran Canarię – to gratka dla wszystkich fotografów.

Fiesta – Muzyka

Jeżeli zdecydujemy się wyjechać na urlop na początku sierpnia, będziemy mogli uczestniczyć w jednej z najsłynniejszych fiest na wyspie – Fiesta de la Rama. Impreza w Agaete odbywa się corocznie w dniu 5 sierpnia i ściąga mieszkańców całej wyspy. W czasie pochodu tysiące tancerzy podąża w stronę sanktuarium Matki Bożej Las Nieves, wymachując jednocześnie gałęziami. Dopiero biorąc udział w fieście, przekonamy się, na czym tak naprawdę polega zabawa „po hiszpańsku”.

Niezwykle efektowny jest także karnawał w Las Palmas oraz święto gejów – Maspalomas Gay Pride. Mieszkańcy wyspy świętują także inne uroczystości państwowe i katolickie, np. Niedzielę Palmową czy Boże Ciało. Najsłynniejszymi świątyniami wyspy są: katedra Świętej Anny w Las Palmas de Gran Canaria, Bazylika Matki Boskiej Sosnowej w Terorze oraz mniejsze kościoły usytuowane w ArucasAgaeteAguimes oraz  Fatadze

BAZY / CENNIK - GRAN CANARIA - HISZPANIA

Bazy i Szkolenia

Część Północna: www.mojosurf.es

Las Palmas de Gran Canaria: www.surfk.com

Las Palmas de Gran Canaria

Brisa School: www.brisaschool.com

Gran Canaria Surf School: www.gcsurf.es

Ocean Side & Quiksilver Surf School: www.grancanariasurf.es

Oleaje: http://cluboleaje.blogspot.com

Arucas: www.universitysurfschoolcanarias.com

Las Palmas de Gran Canaria: www.surfbd.com

Playa del Inglés: www.playadelhombre.blogspot.com

PR Surfing: www.prsurfing.com / www.prosurfingcompany.com

Surf Canaries Surf School: www.surf-canaries.com

Escuela de Vela Joaquín Blanco Torrent: www.fedvela.es

Puerto Rico: reservas@lpwindsurf.com 

INNE INFORMACJE - GRAN CANARIA - HISZPANIA

Kuchnia

W kuchni kanaryjskiej królują ryby w każdej postaci – pieczone, gotowane i grillowane. Najważniejszymi daniami są: sardinas, viejas i sancocho. Dużą popularnością wśród turystów cieszy się zarzuela – zupa rybna podobna do francuskiego bouillabaisse. Na talerzach z daniami kanaryjskimi nie brakuje papas arrugadas – okrągłych małych ziemniaków gotowanych w słonej wodzie.

Ludność

Wyspa o powierzchni 1560 km˛ jest trzecią pod względem wielkości w archipelagu, zamieszkałą przez 716 tysięcy mieszkańców – to prawie połowa ludności Wysp Kanaryjskich.
Motorem napędowym ekonomii wyspy jest rzecz jasna turystyka napędzająca także rozwój budownictwa. Niemal trzy czwarte pieniędzy generowanych na wyspie pochodzi z sektora usług. Rdzenna ludność zajmuje się uprawą bananów i pomidorów dedykowanych na eksport. W wyżej położonych partiach wyspy uprawia się zboże, rośliny strączkowe i ziemniaki – także na eksport.

Klimat

Zdecydowanie najlepszą porą urlopową jest przełom lipca i sierpnia – wówczas praktycznie nie pada deszcz, a temperatury utrzymują się na poziomie ponad 30 stopni Celsjusza. Warto jednak zaznaczyć, że w ciągu roku temperatura nie spada poniżej 20 stopni. W okresie zimowym jest to zatem dobre miejsce, aby uciec od mrozów, chociaż zdarza się, że trzeba ubrać się w letnią kurtkę. 

Wiza

Wiza nie jest wymagana.

Ceny

Opłata początkowa za taksówki wynosi 2,2 euro. Za każdy kilometr w mieście zapłacimy ok. 0.5 euro. Cena wypożyczenia samochodu na jeden dzień oscyluje w granicach 35 euro. Litr benzyny bezołowiowej (95) kosztuje ok. 1,08 euro, a oleju napędowego ok. 1,05 euro. 

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Copyright 2014 - 2022

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by