Przewodnik - Hua Hin Tajlandia- Windsurfing Kitesurfing - Warunki wietrzne, pływanie, wyjazdy, szkółka i nauka windsurfingu i kitesurfingu
 • Grupowy kurs Windsurfing

  Zobacz ofertę
  09-08-2024
  Kurs windsurfingu w Grecji LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2024 nr 2
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2024

  Zobacz ofertę
  26-09-2024
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2024 NR 2
 • Vassiliki Sierpień 2024

  Zobacz ofertę
  16-08-2024
  Windsurfing LEFKADA Wyjazd szkoleniowy do VASSILIKI w Sierpniu 2024
 • SOMA BAY 2024

  Zobacz ofertę
  03-10-2024
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2024 NR 1
 • Jesień 2024 SOMA BAY

  Zobacz ofertę
  10-10-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - PAŹDZIERNIK 2024 NR 2
 • WIND w Soma Bay 2024

  Zobacz ofertę
  31-10-2024
  WINDSURFING W EGIPT SOMA BAY - LISTOPAD 2024
 • Soma Bay - GRUDZIEŃ 2024

  Zobacz ofertę
  28-11-2024
  WINDSURFING W EGIPT SOMA BAY - GRUDZIEŃ 2024 NR 1​ - HOTELE
 • Windsurfing w Egipcie

  Zobacz ofertę
  17-10-2024
  SOMA BAY - JESIEŃ 2024 - PAŹDZIERNIK NR 3 - WINDSURFING
 • MAURITIUS

  Zobacz ofertę
  07-09-2024
  MAURITIUS - LE MORNE - WYJAZD Z OKAZJI 10 LECIA SURFSKI - WRZESIEŃ 2024
 • Wyjazd windsurfing 2024

  Zobacz ofertę
  26-07-2024
  Wyjazd windsurfing Lefkada Lipiec/Sierpień 2024
 • Wind w Soma Bay'24

  Zobacz ofertę
  24-10-2024
  SOMA BAY - PAŹDZIERNIK 2024 NR 4 - WYJAZD WINDSURFING
 • Wrzesień w SOMA BAY

  Zobacz ofertę
  29-08-2024
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - WRZESIEŃ 2024 nr 1
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zobacz ofertę
  06-09-2024
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2024 Wrzesień nr 1
 • GRUDZIEŃ 2024 w Egipcie

  Zobacz ofertę
  05-12-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - GRUDZIEŃ 2024 NR.2
 • Ladies on WS Board

  Zobacz ofertę
  23-08-2024
  All together on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2024 Sierpień nr 4
 • Windsurfing LISTOPAD 2024

  Zobacz ofertę
  07-11-2024
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2024 nr.2
 • Lefkada WIND 2024

  Zobacz ofertę
  30-08-2024
  LEFKADA windsurfing w Vassiliki Sierpień / Wrzesień 2024
 • Szkolenia WIND Vassiliki

  Zobacz ofertę
  13-09-2024
  Obozy windsurfingowe 2024 LEFKADA VASSILIKI we Wrześniu nr 2
 • LEFKADA Sierpień 2024

  Zobacz ofertę
  02-08-2024
  Grecja windsurfing LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2024 nr 1
Powrót

Przewodniki

TAJLANDIA - HUA HIN

 • TAJLANDIA - HUA HIN
 • TAJLANDIA - HUA HIN

PRZEWODNIK WINDSURFING / KITESURFING - TAJLANDIA - HUA HIN

Hua Hin to duża turystyczna miejscowość w Tajlandii, nad Zatoką Tajlandzką.

Słynie z przepięknej czterokilometrowej plaży, przy której położone są liczne hotele i ośrodki wypoczynkowe. Jest najbardziej popularnym kurortem wśród mieszkańców Tajlandii i najstarszym w tym kraju. Ma więc status podobny nieco do naszego Sopotu – luksusowego ośrodka z licznymi śladami wieloletniej turystycznej tradycji, odwiedzanego dawniej przez arystokrację, a dziś dostępnego dla wszystkich – od backpackerów po bogaczy. Oferuje liczne rozrywki, począwszy oczywiście od wylegiwania się na plaży, poprzez sporty wodne aż po jazdę konną i golfa.

Spot

Przede wszystkim kitesurfing. Bogata oferta szkółek. Pewny wiatr, płytka, płaska i czyściutka woda, czasem niewielkie falki. Szeroka piaszczysta plaża ciągnie się ponad 4 kilometry.

Wiatr on shore. Najlepszy czas na przyjazd to listopad i grudzień (od maja do października jest tu pora deszczowa, podczas której lepiej omijać Tajlandię) – te miesiące mają najlepsze statystyki wiatrowe.

Można tu też próbować SUP i wakeboardingu.

Windsurferów widzi się tu niewielu. 

OFERTY NASZYCH WYJAZDÓW I SZKOLEŃ WINDSURFINGOWO-KITESURFINGOWYCH

Wyjazdy windsurfingowe 

Wyjazdy kitesurfingowe 

 

KITE / WIND ONLINE SHOP

 

 

Gorąco polecamy zakupy w naszym sklepie wind/kite !

PRZELOTY I POBYT - TAJLANDIA - HUA HIN

Jak dotrzeć?

Samolotem do Bangkoku, stamtąd pociągiem lub samochodem (ok. 200 km).

 ATRAKCJE TURYSTYCZNE - TAJLANDIA - HUA HIN

Hua Hin było niegdyś małą wioską rybacką, lecz gdy pojawiła się tu kolej, miejsce zostało odkryte przez rodzinę królewską.

W Hua Hin mieści się letnia rezydencja króla Tajlandii (obecnie jest nim Bhumiboal Adulyadej) – Klai Kangwon Palace, zbudowana w 1927 roku, w stylu hiszpańskim. Oryginalna nazwa pałacu oznacza "ogród daleko od zmartwień". Trzeba przyznać, ze jest bardzo adekwatna. Pałac jest otoczony przez wspaniały ogród, udostępniony zwiedzającym (istotną sprawą jest, by przestrzegali oni zaleceń dotyczących stroju – koniecznie zakryte nogi (także u mężczyzn) i ramiona oraz pełne obuwie – nie są dopuszczalne sandały. 

Drugą królewską rezydencją jest Maruekatayawan Palace (z 1923 roku), którego niektóre odkryte korytarze-pomosty prowadzą wprost do morza. Został on zaprojektowany z ogromną dbałością o każdy detal. Głównym jego budulcem jest drewno, a całość została umieszczona na niewysokich palach, co dodaje pałacowi lekkości oraz umożliwia posadowienie tak blisko plaży i samej linii brzegowej. Pałac to obowiązkowy punkt na mapie każdego zwiedzającego te strony, a nawet Tajlandię w ogóle.

Również w 1923 wybudowano tu Railway Hotel, słynący z pięknej, kolonialnej architektury. Obecnie znany jest on jako Sofitel Central Hua Hin Resort.

Innym znanym obiektem Hua Hin jest prześliczna... stacja kolejowa. Niewielki, ale bardzo zadbany i barwny  z charakterystycznym dachem.

Turyści, którzy poszukują doznań duchowych, z pewnością zechcą zobaczyć tutejsze świątynie. W centrum miasta znajduje się Wat Ampharam. 5 km na północ od Hua Hin - Wat Bor Fai. Z kolei 10 km na zachód można odwiedzić Wat Huay Mongkol Temple, do którego pielgrzymują buddyści z całej Tajlandii. Odwiedzając świątynie, należy pamiętać o odpowiednim stroju (zakryte ramiona, niezbyt krókie spódnice czy szorty). Koniecznie trzeba zdjąć buty wchodząc do środka. Jeśli siadamy na podłodze – nie róbmy tego tak, by "celować" wyciągniętymi stopami w figury lub wizerunki Buddy, gdyż jest to oznaką braku szacunku.

Do rangi jednej z najważniejszych atrakcji Hua Hin urosła ostatnimi laty Plern Wan Hua Hin – Eco Vintage Village. Jest to pewnego rodzaju muzeum-skansen, w którym możemy poznać atmosferę kurortu sprzed lat. Eksponatami są tu stare riksze, stylowe tabliczki i szyldy, plakaty reklamowe i wiele innych przedmiotów, zdobiących miasto w początkach jego istnienia i późniejszych czasach. 

Ulubionym miejscem spacerujących po mieście jest przystań rybacka, gdzie można podziwiać wypływające i cumujące łodzie. Oczywiście trzeba również zjeść w jednej z tutejszych restauracji, oferujących świeże ryby i owoce morza.

Niedaleko na południe od Hua Hin, tuż nad samym morzem, znajdziemy wzgórze Khao Takiab. Jest ono doskonale widoczne z plaży miejskiej. U stóp wzgórza stoi ogromny, dwudziestometrowy posąg Buddy. Na szczycie zaś mieści się świątynia buddyjska Wat Khao Lad oraz posągi chińskiej bogini miłosierdzia czy tajskiego króla - Ramy. Panorama rozciągająca się stamtąd, jest zdecydowanie warta wysiłku wejścia na wysokość 272 metrów.

Wspaniały widok na miasto zobaczymy również ze wzgórza Khao Hin Lek Fai. Jest tam park, cieszący oko bujną roślinnością oraz bogactwem gatunków ptaków.

Warto wybrać się także na wycieczkę (z pewnością niejedną!) po okolicy Hua Hin.

Ok. 35 km na zachód znajdują się winnice. Pochodzące stąd wina zdobywają medale w międzynarodowych konkursach. Można ich oczywiście skosztować na miejscu, w jednej z okolicznych restauracji.

Jadąc dalej na zachód, dotrzemy do wspaniałych wodospadów – Pala U Waterfall, położonych w tropikalnym lesie deszczowym, zachwycającym również bogactwem ptaków i motyli.

Niecałe 50 km na południe od miasta znajduje się Park Narodowy Khao Sam Roi Yot. Jego największą atrakcją są  jaskinie, z których najsłynniejsza to Pharaya Nakhon. Jest ona na tyle rozległa, że w środku zbudowano niewielki pawilon, zwany Kuha Karuhas. Powstał on z okazji wizyty króla Chulalongkorna w 1890 roku. Ponad pawilonem zobaczymy rozległy otwór, przez który jaskinia jest doskonale oświetlana przez światło słoneczne. Został nad nim rozciągnięty most zwany Mostem Śmierci.

W parku możemy podziwiać także wapienne góry, z których najwyższa - Khao Krachom - ma 605 m n.p.m., oraz rozciągające się między nimi bagna. Niektóre zostały wykorzystane na hodowlę krewetek, w innych możemy podziwiać wspaniałe kwiaty lotosów (najlepiej przyjechać tu w kwietniu, wtedy kwitnie ich najwięcej). W parku żyje też wiele gatunków zwierząt – m.in. małpki Dusky Leaf oraz liczne gatunków ptaków.

Hua Hin oferuje również mnóstwo sposobów na aktywne spędzanie czasu (oczywiście poza zwiedzaniem). Można tu grać w golfa (sport ten uprawia się w mieście od początków jego świetności), nurkować, jeździć konno, grać w paintball, łowić ryby, a nawet uczyć się gotowania i... jeździć na słoniu!

HISTORYCZNE STATYSTYKI WIATROWE - TAJLANDIA - HUA HIN

HOTELE W HUA HIN W TAJLANDII

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

 

INNE INFORMACJE - TAJLANDIA - HUA HIN

Zdrowie

Nie ma obowiązkowych szczepień. Jedynie jeśli wcześniej podróżowaliśmy po krajach afrykańskich lub Ameryce Południowej – i przyjeżdżamy do Tajlandii bezpośrednio z tych miejsc, wymagane jest Międzynarodowe Świadectwo Szczepień, dokumentujące szczepienie przeciwko żółtej gorączce.

Jak zwykle w przypadku podróży do kraju o tropikalnym klimacie, zalecana jest ostrożność w spożywaniu pokarmów niewiadomego pochodzenia, picie tylko butelkowanej/przegotowanej wody, w przypadku spożycia surowych owoców lub warzyw, należy umyć je przegotowaną wodą. Należy również zaopatrzyć się w leki przeciwbiegunkowe.

Kuchnia

Jedna z najlepszych kuchni świata, swoista mieszanka kuchni indyjskiej i chińskiej. Powszechnie stosowane jest mleczko kokosowe (co jest charakterystyczne dla kuchni tajskiej) oraz curry, imbir i inne pikantne przyprawy. Je się tu dużo owoców morza i ryb. Podstawą są zupy, wywary, buliony i sosy, smakowicie oblewające kawałki mięs i warzyw, często zawijanych też w różnego rodzaju "gołąbki". Powszechnym dodatkiem są też makarony (jajeczny i ryżowy) oraz oczywiście ryż.

Czas

Doliczamy 7 godzin do czasu polskiego.

Waluta

Walutą jest baht tajski (THB). 1 EUR = ok. 40 THB.

Czas

Doliczamy 7 godzin do czasu polskiego.

Waluta

Walutą jest baht tajski (THB). 1 EUR = ok. 40 THB.

Wizy

Nie obowiązują obywateli polskich, udających się do Tajlandii na mniej niż 30 dni. Należy mieć jedynie paszport – ważny jeszcze przez co najmniej 6 mcy.

Prąd

Napięcie 220V, wtyczki są różne, najczęściej nie ma problemów z dopasowaniem do naszych wtyczek, w hotelu i na lotniskach są też dostępne przejściówki w przypadku jeśli stosowane są wtyczki brytyjskie.

Ambasada

Ambasada RP w Bangkoku

100/81-82. 25th floor. Vongvanij Building B, Rama 9 Road, Huaykwang
10310 Bangkok, Tajlandia

Telefon +6626450367 - 9
Faks +6626450365

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  Centrum rezerwacji

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

  i weź udział w niepowtarzalnej podróży
  po świecie windsurfingu!
  Dostaniesz nie tylko ekskluzywną wiedzę i inspirujące filmy,
  ale także dostęp do wyjątkowych ofert i wyjazdów szkoleniowych.
  Nie zwlekaj - kliknij i dołącz do naszej społeczności pasjonatów!

  Trwa zapis na newsletter


  Copyright 2014 - 2024

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by