Wyjazdy-Diani Beach Kenia-Przewodnik-Windsurfing Kitesurfing-Warunki w
 • Egipt JESIEŃ 2023

  Zapytaj o ofertę
  09-11-2023
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2023 nr.2
 • Soma Bay jesień 2023

  Zapytaj o ofertę
  26-10-2023
  Soma Bay - jesień 2023 - windsurfing
 • Windsurfing Vassiliki '23

  Zapytaj o ofertę
  30-06-2023
  Obozy windsurfingowe za granicą LEFKADA VASSILIKI Czerwiec/Lipiec 2023
 • LEFKADA Czerwiec 2023

  Zapytaj o ofertę
  23-06-2023
  Lefkada windsurfing POLSKA SZKOŁA Kurs CZERWIEC 2023 nr 4
 • VASSILIKI Lipiec 2023

  Zapytaj o ofertę
  07-07-2023
  Windsurfing LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2023 nr 1 Polska Szkoła
 • Vassiliki Sierpień 2023

  Zapytaj o ofertę
  18-08-2023
  Windsurfing LEFKADA Wyjazd szkoleniowy do VASSILIKI w Sierpniu 2023
 • LEFKADA Sierpień 2023

  Zapytaj o ofertę
  04-08-2023
  Grecja windsurfing LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2023
 • Egipt PAŹDZIERNIK 2023

  Zapytaj o ofertę
  19-10-2023
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Październik 2023 NR 3
 • WINDSURFING LEFKADA

  Zapytaj o ofertę
  16-06-2023
  Nauka windsurfingu w Grecji VASSILIKI na Lefkadzie Czerwiec 2023 nr 3
 • Wyjazd windsurfing 2023

  Zapytaj o ofertę
  28-07-2023
  Wyjazd windsurfing Lefkada Lipiec/Sierpień 2023
 • Soma Bay LISTOPAD

  Zapytaj o ofertę
  02-11-2023
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2023
 • Power Jibe Week '23

  Zapytaj o ofertę
  21-07-2023
  Power Jibe Week - VASSILIKI LEFKADA 2023
 • Szkolenia WIND Vassiliki

  Zapytaj o ofertę
  14-09-2023
  Obozy windsurfingowe 2023 LEFKADA VASSILIKI we Wrześniu nr 3
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  05-10-2023
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2023 - PAŹDZIERNIK nr 1
 • Grupowy kurs Windsurfing

  Zapytaj o ofertę
  11-08-2023
  Kurs windsurfingu w Grecji LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2023
 • Lefkada WIND 2023

  Zapytaj o ofertę
  01-09-2023
  LEFKADA windsurfing w Vassiliki Sierpień / Wrzesień 2023
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  12-10-2023
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2023 NR 2
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2023

  Zapytaj o ofertę
  28-09-2023
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2023 NR 2
 • Kurs WINDSURFING Grecja

  Zapytaj o ofertę
  14-07-2023
  Windsurfing wyjazd zagraniczny LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2023 nr 2
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zapytaj o ofertę
  08-09-2023
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2023 Wrzesień nr 2
 • Ladies on WS Board

  Zapytaj o ofertę
  25-08-2023
  All together on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2023
Powrót

Przewodniki

KENIA

 • KENIA
 • KENIA

PRZEWODNIK WINDSURFING / KITESURFING - KENIA

Z czym kojarzy się Kenia? Oczywiście z safari! Parki narodowe i rezerwaty pełne dzikich zwierząt, znane z filmów przyrodniczych, czytanych przez Krystynę Czubównę – Kenia jest ich królestwem.

Ten piękny kraj ma jednak drugie oblicze – wybrzeże. Wspaniałe, pełne białych rajskich plaż, na których można nie tylko leniuchować, lecz również uprawiać sporty wodne, takie jak windsurfing, kitesurfing czy żeglarstwo.

Po trzecie – egzotyczna, afrykańska kultura oraz niezwykłe miasta Kenii – takie jak Mombasa czy Nairobi. Wszystko, co chcielibyście zobaczyć w Afryce, ale do tej pory jakoś nie było okazji, znajdziecie w Kenii.

Spot

Diani Beach znajduje się na południowym wybrzeżu Kenii, ok. 35 km na południe od Mombasy. Oferuje długi i szeroki pas białego piasku. Jak przystało na znany kurort, posiada bogatą ofertę baz kite-i windsurfingowych, wraz z niezbędną infrastrukturą.

Plaża jest chroniona przez pas rafy koralowej, ok 300-400m od brzegu, stwarzający różnorodne warunki do surfowania. Pas wody osłonięty przez rafę to płaska woda, idealna dla freestylowców i kajciarzy. W okolicach rafy fale załamują się, po jej zewnętrznej stronie możemy liczyć na długi swell, nawet ponad 3 m wysokości (zimą; latem fale są nieco mniejsze)

Jeśli chodzi o siłę wiatru, wszystko zależy od sezonu. Najlepiej być tu od połowy czerwca do sierpnia. Wiatr osiąga wtedy prędkość nawet do 30 (i więcej!) węzłów, a fale są największe.

Latem (grudzień – marzec) wieje nieco słabiej (15-25 knotów).

Kierunek wiatru zmienia się w zależności od sezonu – podobnie jak na Zanzibarze - wieją tu monsuny Kusini (czerwiec – październik – z południowego wschodu) i Kaskasi (z północnego wschodu) – on shore z prawej lub z lewej. Ponieważ wiatr dmie bezpośrednio znad oceanu, jest równy i pewny.

Galu Kinondo Beach znajduje się ok. 5 km dalej na południe. Warunki podobne jak w Diani.

Temperatura wody nie spada poniżej 25 stopni, należy uważać jedynie na słońce, obowiązkowy krem-bloker. 

OFERTY NASZYCH WYJAZDÓW I SZKOLEŃ WINDSURFINGOWO-KITESURFINGOWYCH

Wyjazdy windsurfingowe 

Wyjazdy kitesurfingowe 

 

KITE / WIND ONLINE SHOP

 

 

Gorąco polecamy zakupy w naszym sklepie wind/kite !

PRZELOTY I POBYT - KENIA

Jak dotrzeć?

Najlepiej czarterowym lotem do Mombasy. Z Polski istnieje kilka opcji liniowych połączeń, z jedną przesiadką (w Istambule) lub wylot z jednego z dużych portów europejskich (lot np. z Frankfurtu do Addis Abbeby).

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - KENIA

Najsłynniejszym parkiem narodowym kraju jest Masai Mara (przy granicy z Tanzanią). Obejmuje on około jedną dziesiątą równiny Serengeti (znacznie większy obszar równiny należy do Tanzanii, gdzie znajduje się Park Narodowy Serengeti). Podczas safari (oczywiście z aparatem fotograficznym zamiast angielskiego sztucera) zobaczymy liczne gatunki kopytnych – antylop, zebr, gazel itp., a także – przedstawicieli kolejnego ogniwa łańcucha pokarmowego czyli lwy, gepardy, hieny, szakale i inne drapieżniki. Jest też wiele gatunków małp i wszystkich tych zwierząt, które znamy z Króla Lwa i drugiej części Madagascaru. Jak wskazuje nazwa parku, spotkamy tu również Masajów, którzy z ochotą odtańczą swoje tradycyjne tańce, przebrani (specjalnie dla nas, nie łudźmy się, że jest inaczej) w charakterystyczne "ludowe" stroje.

Równie popularnym celem wycieczek jest Park Narodowy Amboseli. Prócz dzikich zwierząt i roślinności ciągnącej się kilometrami sawanny, turystów przyciąga w ten rejon masyw Kilimandżaro. Najwyższy szczyt Afryki słynny jest nie tylko ze względu na wysokość, lecz również niesamowite położenie – góra wznosi się ponad otaczające ją równiny, stanowiąc główny i bardzo charakterystyczny punkt krajobrazu tej części Afryki. Sylwetkę osnieżonego Kilimandżaro zna chyba każdy. Na szczyt można wejść kilkoma szlakami. Wspinaczka nie stanowi wyzwania pod względem technicznym, lecz krążą legendy o tym, jak trudno jest podołać morderczemu wyzwaniu i wejść na 5895 m n.p.m. (tyle liczy główny szczyt masywu zwany Uhuru), pokonując grubo ponad cztery kilometry różnicy wysokości.

Trzeci obowiązkowy punkt na mapie podróżnika po Kenii to słynne jeziora – Jezioro Wiktorii, Jezioro Turkana (dawniej Rudolfa), Jezioro Baringo i Jezioro Nakuru. Żyją w nich m.in. hipopotamy i... krokodyle nilowe. Afrykańskie jeziora to fantastyczne miejsca dla obserwatorów ptaków – z których najpiękniejsze to oczywiście flamingi. Raj dla fotografów i stuprocentowe nagrody w konkursach National Geographic.

Inne miejsca obfitujące w dziką przyrodę to wspaniały Park Narodowy Tsavo czy rezerwat pierwotnych lasów - Arabuko Sokoke.

Miłośnicy gór powinni zaś zobaczyć Park Narodowy Kenia, z masywem górskim o tej samej nazwie. Jego szczyty osiągają ponad pięć tysięcy metrów wysokości i znajdziemy tu również lodowce. To niezwykłe miejsce, gdzie poznamy kolejne oblicze Kenii – góry o niemalże alpejskich krajobrazach.

Jeśli chcemy jednak chcemy zasmakować w Kenii nie tylko dzikiej przyrody, lecz również zobaczyć afrykańskie miasta – jedźmy do stolicy, Nairobi. Jest ono stosunkowo młode – w zasadzie powstało dopiero w końcu XIX wieku, jako mała stacja kolejowa, jednak rozwinęło się wcale imponująco – panoramę miasta zdobi nowoczesne city w zachodnim stylu.

W Nairobi zobaczymy Muzeum Narodowe, ze wspaniałymi ekspozycjami sztuki ludowej rejonu Kenii, Tanzanii czy Ugandy. Warta obejrzenia jest również część poświęcona przyrodzie afrykańskiej oraz część etnograficzna. Sztukę afrykańską możemy zobaczyć także w galeriach Paa Ya Paa lub Watattu. Obowiązkowo trzeba zobaczyć Muzeum Karen Blixen (autorki Pożegnania z Afryką).

Reprezentacyjną ulicą miasta jest szeroka Kenyatta Avenue – raj dla fanów kupowania wszelkich pamiątek. Ulica zawdzięcza swą nazwę dawnemu prezydentowi Kenii – Jomo Kenyatta, którego pomnik możemy zobaczyć na placu City Square.

Jednak prawdziwą perełką Kenii jest Mombasa – architektoniczna mieszanka stylów – owoc burzliwej historii tego miasta. Pierwsza osada została założona tu już w IX wieku, ale miasto rozbudowali Portugalczycy w XV wieku, zaś pod koniec XVII wieku zostało zdobyte przez Arabów. Kolejne dwa wieki później Mombasa dostała się pod wpływy Imperium Brytyjskiego.

Najważniejszym obiektem Mombasy jest Fort Jesus, zbudowany za czasów portugalskich. Forteca imponuje wielkością i zadziwia kolorystyką kamienia, z którego została zbudowana (jest to m.in skała koralowa). Na terenie fortu znajdziemy Dom Omański – muzeum sztuki Omanu, muzeum ceramiki oraz ruiny małego kościoła. Zachwyca rozciągający się z fortu widok na ocean i stary port. 

Koniecznie trzeba przejść się uliczkami starówki. Jest dość zaniedbana, ale rzeźbione drzwi domów, zdobne, choć sypiące się balkony, gorące i wilgotne powietrze, niosące egzotyczne zapachy oraz widok mieszkańców – będącymi potomkami wielu nacji – począwszy od rdzennych Afrykanów, przez Arabów, Indusów aż po Europejczyków - dostarczają niezwykłych wrażeń. Włócząc się po starym mieście, mijając świątynie różnych religii – meczety (będące najstarszymi budynkami w Mombasie), świątynie hinduistyczne czy kościoły; kupując jedzenie czy wyroby afrykańskiej sztuki – czujemy, że doświadczyliśmy prawdziwej Afryki – wielokulturowej, ale też bardzo tradycyjnej, dumnej ze swojej sztuki i zwyczajów.

Warto zobaczyć też inne oblicze Mombasy – ekskluzywną dzielnicę willową – Nyali, gdzie króluje indyjska i europejska architektura oraz wspaniałe ogrody, których projektanci w pełni wykorzystali możliwości tropikalnego klimatu.

Najlepiej odwiedzać Kenię w porach suchych – czyli od grudnia do marca (są to jednocześnie najcieplejsze miesiące) oraz między czerwcem a październikiem (wtedy jednak na wyżej położonych terenach bywa zimno). Na wybrzeżu gorąco jest cały rok, wszak jesteśmy blisko równika (z Mombasy do równika jest jedynie około 400 km).

HISTORYCZNE STATYSTYKI WIATROWE - KENIA

HOTELE W KENII

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

INNE INFORMACJE - KENIA

Zdrowie

Na terenie Kenii wymagane jest szczepienie przeciwko żółtej gorączce. Jest ono obowiązkowe dla wszystkich (z wyjątkiem dzieci do 9 miesiąca życia) i powinno być wykonane na 10 dni przed wjazdem do Kenii. Przy szczepieniu otrzymamy Międzynarodowe Świadectwo Szczepień.

Ze względu na ryzyko wystąpienia malarii, należy przed wyjazdem odwiedzić lekarza w celu uzyskania recepty na odpowiedni lek przeciwmalaryczny.

Jak zwykle w przypadku podróży do kraju o tropikalnym klimacie, zalecana jest ostrożność w spożywaniu pokarmów niewiadomego pochodzenia, picie tylko butelkowanej/przegotowanej wody, w przypadku spożycia surowych owoców lub warzyw, należy umyć je przegotowaną wodą. Należy również zaopatrzyć się w leki przeciwbiegunkowe.

Język

Językiem w Kenii jest suahili, ale bez problemu dogadamy się po angielsku.

Wizy

Otrzymamy ją na lotnisku. Paszport musi być ważny przez jeszcze co najmniej 6 miesięcy.

Prąd

Napięcie 230 V, ale wtyczki są inne – angielskie, zatem potrzebne są przejściówki (do kupienia w hotelach i na lotniskach).

Ambasada RP w Kenii

Kabarnet Rd
P.O. Box 30086
00100 Nairobi
Telefon: (00-254 20) 38 72 811 do 2
Faks: (00-254 20) 38 72 814

Waluta. Szyling kenijski. 1 EUR = ok. 109 KE

 

KITE / WIND ONLINE SHOP

 

 

Gorąco polecamy zakupy w naszym sklepie wind/kite !

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Copyright 2014 - 2022

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by