Przewodnik - Soma Bay Egipt- Windsurfing Kitesurfing - Warunki wietrzne, pływanie, wyjazdy, szkółka i nauka windsurfingu i kitesurfingu
 • BOŻE CIAŁO 2019 SYCYLIA

  Zapytaj o ofertę
  19-06-2019
  Kite Lo Stagnone Sycylia BOŻE CIAŁO 2019 Wyjazd Szkoleniowy
 • Sycylia Szkolenia KITE

  Zapytaj o ofertę
  21-08-2019
  KITESURFING Wyjazd Szkoleniowy Sycylia Lo Stagnone SIERPIEŃ 2019
 • Wrzesień na Sycylii

  Zapytaj o ofertę
  11-09-2019
  Szkoła kite w LO STAGNONE na SYCYLII Wrzesień 2019 KITESURFING
 • Wyjazd WIND Kreta

  Zapytaj o ofertę
  21-07-2019
  Kurs windsurfingu KRETA PALEKASTRO Lipiec 2019 nr 4
 • Grupowy kurs Windsurfing

  Zapytaj o ofertę
  16-08-2019
  Kurs windsurfingu w Grecji LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2019
 • Szkolenia WIND na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  22-09-2019
  Szkolenia windsurfingowe PALEKASTRO KRETA Wrzesień 2019 nr 4
 • Szkolenia kite na Sycylii

  Zapytaj o ofertę
  26-06-2019
  Sycylia nauka kitesurfingu LO STAGNONE Polska Szkoła CZERWIEC 2019
 • Palekastro windsurfing

  Zapytaj o ofertę
  02-06-2019
  Wyjazd szkoleniowy w windsurfingu PALEKASTRO KRETA Czerwiec 2019 nr 1
 • Szkolenia KITE na Sycylii

  Zapytaj o ofertę
  31-07-2019
  Polska szkoła kitesurfingu Sycylia Lo Stagnone KURS w LIPCU 2019
 • Windsurfing na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  25-08-2019
  Obóz windsurfingowy dla dorosłych PALEKASTRO KRETA Sierpień 2019 nr 4
 • Kurs KITE Październik2019

  Zapytaj o ofertę
  09-10-2019
  Kitesurfing SZKOLENIE NA SYCYLII w Lo Stagnone Październik 2019
 • Wyjazd WIND Kreta 2019

  Zapytaj o ofertę
  07-07-2019
  Szkoła windsurfingu PALEKASTRO KRETA Lipiec 2019 nr 2
 • Kurs WIND Grecja

  Zapytaj o ofertę
  19-07-2019
  Szkoła windsurfingu LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2019 nr 4
 • Kitesurfing na Sycylii

  Zapytaj o ofertę
  29-05-2019
  KITESURFING SYCYLIA LO STAGNONE POLSKA SZKOŁA WYJAZD SZKOLENIOWY 2019
 • Sierpień 2019 Lo Stagnone

  Zapytaj o ofertę
  07-08-2019
  Wyjazd Kitesurfing Sycylia Lo Stagnone SIERPIEŃ 2019
 • Październik2019 kurs KITE

  Zapytaj o ofertę
  23-10-2019
  Nauka pływania na kitesurfingu w LO STAGNONE na SYCYLII Październik
 • Windsurfing w Palekastro

  Zapytaj o ofertę
  08-09-2019
  Surfski Kreta Wyjazd na windsurfing PALEKASTRO Wrzesień 2019 nr 2
 • Wyjazd kite Sycylia 2019

  Zapytaj o ofertę
  10-04-2019
  KITESURFING W LO STAGNONE NA SYCYLII WYJAZD SZKOLENIOWY KWIECIEŃ 2019
 • Kurs KITE Sycylia 2019

  Zapytaj o ofertę
  25-09-2019
  Kite wyjazdy SZKOLENIE na Sycylii w Lo Stagnone WRZESIEŃ 2019
 • Szkolenia WIND Palekastro

  Zapytaj o ofertę
  06-10-2019
  Szkolenia windsurfingowe PALEKASTRO KRETA Październik 2019
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zapytaj o ofertę
  06-09-2019
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2019
Powrót

Przewodniki

SOMA BAY

 • SOMA BAY
 • plaża
 • test
 • SOMA BAY
 • plaża
 • test

PRZEWODNIK WINDSURFING / KITESURFING - SOMA BAY - EGIPT

Zatoka Soma Bay, położona jest pomiędzy Makadi Bay i Safagą. Jest to miejsce odkryte przez inwestorów, którzy postanowili stworzyć kurort, bardziej luksusowy niż Hurghada. Można tam znaleźć hotele 4-5 gwiazdkowe o podwyższonym standardzie.

Spot 

Wiatr na spocie w Soma Bay, wieje głównie od brzegu (offshore), w kierunku północnej części zatoki, sprawiając, że woda jest płaska. Wiatr odpychający może sprawiać kłopoty początkującym. Jednakże ze względu na płytką wodę i ciągłą asekurację przez motorówki, możemy czuć się bezpiecznie i być pewni, że wrócimy do brzegu.

 

Szkolenie windsurfingowe w Soma Bay - Windsurfing lessons in Soma Bay Egypt

 

Nauka kitesurfingu w soma bay - Kitesurfing Lesson in Lagoon Soma Bay 2015

Soma Bay oferuje bardzo dobre warunki do nauki zarówno windsurfingu jak i kitesurfingu. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Płaska woda dla freeride'owców i freestyle'owców, czy małe fale dla amatorów skoków na fali. W zatoce znajdują się liczne wypłycenia, dzięki czemu możemy czuć się w bezpieczni i pewni, że w razie problemów, wrócimy na piechotę. Na zewnątrz, znajdziemy rafę i małe wysepki, które otaczają zatokę. Tworzy się naturalna granica.

Charakterystyka warunków panujących na spocie w Soma Bay

- Do godziny mniej więcej 11.00 wieje wiatr od brzegu (offshore), który charakteryzuje się tym, że jest nierówny - porywisty. Później zmienia się kierunek na sideshore i wieje z lewej strony zatoki. Wiatr wtedy jest równy, stabilny;

- Niekontrolowane odpłynięcie i problemy z powrotem do brzegu, uniemożliwia fakt, iż zatoka zamyka się po stronie zawietrznej;

- Nie ma dużego ruchu na wodzie;

- Osoby lubiące pływanie długodystansowe, będą miały taką możliwość w Soma Bay. Jest tam wiele wolnej przestrzeni, gdzie nie ma rafy czy innych czynników mogących przeszkodzić w pływaniu i być niebezpieczne;

- Przy brzegu woda jest płaska - niezafalowana, natomiast około 300 m dalej, zaczyna się tworzyć chop, a na otwartym morzu znajdziemy        1-2 metrowe fale;

- Pierwsze 5 - 10 metrów płytszej wody, umożliwia nam stanie na wodzie, odpoczynek i wystartowanie;

- Płynąc około 100m pod wiatr, docieramy do obszaru płytkiej wody, która idealnie nadaje się do nauki nowych manewrów, w tym startów z wody, ślizgów, zwrotów - np.rufy, czy skoków na głębszej wodzie. To miejsce nadaje się do nagrywania filmów i robienia zdjęć;

- Zaletą spotu naprzeciwko hotelu Palm Royal w stosunku do hotelu Caribbean, to fakt, że miejsce to jest bardziej odsłonięte, dzięki czemu jest trochę lepszy, równiejszy wiatr;

Ale Soma Bay to nie tylko raj dla surferów. To także niesamowita destynacja dla zwolenników nurkowania i snorkellingu. Podwodny świat zapiera dech w piersi.

Na przeciwko Bazy Planet Allsport, położona jest bardzo znana wyspa Tobia. Można do niej dopłynąć długim na około 3 km halsem, odpocząć i wrócić z powrotem.

Początkującym kajciarzom nie zaleca się pływania przed centrum Caribbean World. Miejscem nadającym się do nauki, jest laguna, o wymiarach mniej więcej 200 m x 300 m. Kursanci dowożeni są na lagunę motorówką, zawsze kiedy tego chcą. Czas transportu to około 5 minut. Laguna oddzielona jest od otwartego morza, ławicą piasku. Jednocześnie jest płytka. Te fakty, zwiększają kursantom poczucie bezpieczeństwa.

W Soma Bay nielada gratką, w szczególności dla zwolenników gry w golfa, będą światowej klasy pola golfowe, które często nazywane są "zieloną pustynią"

 

MAPA PRZESTAWIAJĄCA SPOT W SOMA BAY

 

OFERTY NASZYCH WYJAZDÓW I SZKOLEŃ WINDSURFINGOWO-KITESURFINGOWYCH

Wyjazdy windsurfingowe 

Wyjazdy kitesurfingowe 

 

KITE / WIND ONLINE SHOP

 

 

Gorąco polecamy zakupy w naszym sklepie wind/kite !

PRZELOTY I POBYT  - SOMA BAY - EGIPT

Aby dostać się do Soma Bay, należy odbyć podróż samolotem do Hurghady. Lot z  Polski trwa okolo 4h. Następnie trzeba przejechać lokalnym transportem około 60km.

Aby zostać wpuszczonym na teren Egiptu, należy mieć ważny paszport - minimum 6 miesięcy od daty przyjadu.

Na lotnisku, uiszczamy opłatę wizową (wiza ważna 4 tygodnie) w wysokości 25 dolarów.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - SOMA BAY - EGIPT

Film z podróży po Egipcie krótka wersja - Travelling around Egypt movie short version

 

Wycieczka na desce na Wyspę Tobia w Soma Bay-Windsurfing trip on Tobia Island in Soma Bay Egypt

 

Wycieczka do Luxoru Egipt 2015 - Luxor attractions sightseeing Egypt

Soma Bay to egipski kurort położony nieopodal Hurghady, a dokładnie 55 km na południe od tej tętniącej życiem miejscowości. Soma Bay jest nieco spokojniejsze, a to, co przyciąga do niego przyjezdnych, to doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. W tej enklawie zakochają się surferzy oraz amatorzy kitesurfingu, a także zwolennicy nurkowania. Jest to jednak wspaniałe miejsce również do… gry w golfa! Soma Bay jako miejscowość bardziej luksusowa niż otaczające ją kurorty oferuje duże pole golfowe i 4- oraz 5-gwiazdkowe hotele. Ze względu na swoje położenie jest też dobrą bazą wypadową do innych miejscowości, które oferują szereg atrakcji, w tym zapierających dech w piersi zabytków.

Aleksandria

Aleksandria to jedno z najważniejszych miejsc na mapie Egiptu, a z pewnością najważniejsze miasto jeżeli chodzi o kulturę. Niegdyś była stolicą kraju, a w czasach swojej świetności – jednym z najbardziej wpływowych miast portowych leżących w basenie Morza Śródziemnego. To w niej skupiało się życie handlowe, to ona nadawała ton kulturze Egiptu,  wreszcie to ona była ostoją religijności Egipcjan oraz ich kultury. Zdystansowana przez Kair, który stał się nową stolicą, Aleksandria zaczęła odzyskiwać znaczenie podczas budowy Kanału Suesskiego, który połączył Morze Czerwone z Morzem Śródziemnym.

W Aleksandrii znajdziemy słynną Bibliotekę Aleksandryjską, która została utworzona w III wieku p.n.e. przez Ptolemeusza I Sotera. Krótko po powstaniu zgromadziła największy i najbardziej znaczący zbiór papirusów w całym świecie starożytnym. Ciekawostką może być fakt, że każdy, kto przekroczył granice Aleksandrii, a był w posiadaniu jakiejkolwiek księgi, musiał oddać ją do skopiowania – dopiero wtedy mógł opuścić miasto. Kopia trafiała do biblioteki usytuowanej przy muzeum. W ten sposób niebywały arsenał biblioteczny wciąż się powiększał. Biblioteka Aleksandryjska miała część dostępną tylko dla naukowców oraz część dla ludu.  Biblioteka została zniszczona wielokrotnie, m.in. w 391 r. podczas najazdu rzymskiego. Przepadły wszystkie cenne odkrycia, jakich w niej dokonywano, i wszystkie księgi. Niedawno odbudowano gmach – w 2002 roku otwarto bibliotekę i muzeum.

Centrum dzisiejszej Aleksandrii stanowi Midan Saad Zaghloul, czyli nadbrzeżny plac, na którym stoi pomnik egipskich nacjonalistów. To  miejsce pełne sklepów, kawiarni i hoteli, z odchodzącą od niego starożytną uliczką Sharia Nabi Daniel, na której znajdziemy dziś wielu ulicznych sprzedawców.

Kolejny zabytek o długiej historii sięgającej starożytności to rzymski amfiteatr na Kom al-Dikka. Amfiteatr został zburzony, jednak zespół polskich archeologów odnalazł sporo jego pozostałości. W amfiteatrze możemy też podziwiać podwodne znaleziska z rejonów Fortu Kaitbeja. Fort zbudowano w XV wieku, na fundamentach legendarnej latarni morskiej, która miała liczyć aż 135 m. Budynek jest ogromny i robi wrażenie. Wewnątrz mieści się Muzeum Morskie, gdzie znajdziemy przedmioty znajdujące się na okrętach podczas bitew czasów rzymskich i napoleońskich.

Muzeum Grecko-Rzymskie to 25 sal, w których możemy obejrzeć ok. 40 000 eksponatów dokumentujących tysiąc lat istnienia miasta.  W pięknym muzealnym ogrodzie możemy podziwiać piękne rzeźby oraz zrekonstruowaną świątynię krokodylego boga z Fajum.

Aleksandria to centrum religijne Egiptu, nie dziwi zatem liczba świątyń. Wśród meczetów wyróżnia się na pewno Meczet Attarine, który leży w Midan Tahrir, dzielnicy antyków. W mlaowniczych uliczkach znajdziemy antyki sięgające nawet czasów napoleońskich.

W Aleksandrii warto wejść również pod ziemię – to tu znajduje się podziemne miasto wykute w skale, z greckimi nekropoliami i rzymskimi katakumbami. Pięć podziemnych katakumb zgromadzonych w Nekropolii Anfuszi pochodzi z III w. p.n.e.

aleksandria

 
 
Asuan

Asuan to jedno z najbardziej suchych miejsc na świecie, jednak warto się do niego udać. Położony na południu Egiptu przy pierwszej katarakcie Nilu, oferuje liczne starożytne zabytki oraz tropikalną roślinność. W okolicach Asuanu na pewno nie sposób przeoczyć imponującej Wysokiej Tamy na Nilu, której zachodni koniec stanowi wieża w kształcie kwiatu lotosu (symbol przyjaźni Egiptu i ZSRR, który pomagał przy budowie), oraz starszej i niższej tzw. Tamy Asuańskiej. Nil obdarzył Asuan wyspą Elefantyną, na której wciąż przeprowadzane są badania archeologiczne. Na wyspie znajdziemy również Muzeum Asuańskie i ruiny świątyni Chnuma, a także pozostałości kalendarza asuańskiego. Druga wyspa, którą warto odwiedzić, będąc w Asuanie, to Kitchenera (Dżazirat an-Nabatat) tzw. „wyspa roślin”, na której znajdziemy wiele okazów flory. Cała wyspa to jeden ogród botaniczny. Dostaniemy się na nią albo za pomocą promu kursującego z Asuanu, albo za pomocą łodzi motorowej, czyli eluki.

Przez Asuan biegnie promenada asuańska, którą możemy się przejść w otoczeniu palm i kawiarenek. Znajdziemy tu też pozostałości klasztoru św. Szymona, do których dojdziemy pieszo, idąc wzdłuż rzeki.  Dajr Anba-Samaan (klasztor św. Szymona) został wzniesiony w VI w. i jest jednym z największych klasztorów koptyjskich na świecie. Ze wzgórza, na którym znajdują się ruiny klasztoru, rozciąga się wspaniały widok na pustynną okolicę.

Około 10 km od Asuanu, na wyspie File, leży jedna z najsłynniejszych świątyń – świątynia bogini Izydy, która przez wieki była najważniejszym miejscem kultu w Egipcie.

asuan2

 

Bir Umm Fawakhir

Z Wadi Hammamat możemy udać się na północ, do kopalni złota, która mieści się w Bir Umm Fawakhir. 100-metrowy tunel wykopany w skalnym masywie jest głęboki na 2 m.

 

Dolina Królów

To słynne miejsce jest co roku celem wszystkich wycieczek, które przylatują do Egiptu. Położona na zachodnim wybrzeżu Nilu dolina stanowi miejsce pochówku wielu niegdysiejszych władców tego kraju (wszystkich królów z dynastii XVIII–XX), a jej początki sięgają prawdopodobnie XVI–XI w. p.n.e. W Dolinie Królów znajdziemy groby wykute w skale, połączone korytarzami oraz salami. Do tej pory odkryto 62 skalne groby, m.in. osławiony Grobowiec Tutanhamona (jedyna krypta, która zachowała się w całości, bo  nie została obrabowana) czy grobowce Ramzesa I, II, III i IV oraz Setiego I (największy i najpiękniejszy grobowiec). Wszystko, co zostało znalezione w Dolinie Królów, można zobaczyć w Luksorze i Kairze, gdzie jest udostępnione zwiedzającym, jednak ziemia w tym miejscu kryje z pewnością wiele tajemnic.

dolinka2

 

Giza

W Gizie również po prostu trzeba się pojawić, będąc w Egipcie. To tu, na zachodnim brzegu Nilu, tuż koło Kairu (a w zasadzie już w Kairze, Gizę zaczęto bowiem uznawać za jego dzielnicę), mieszczą się monumentalne piramidy, z których Egipt słynie na cały świat. Większość z nich powstała w XXV w. p.n.e., a największe z nich to Piramida Cheopsa, Piramida Chefrena oraz Piramida Mykerinosa. Piramidę Cheopsa zbudowano ok. 2560 r. p.n.e. Obecnie jest wysoka na 139 m, jednak pierwotnie mierzyła 150 m. Został w niej pochowany faraon Cheops. Budowla jest naprawdę ogromna i składa się z ok. 2,4 mln bloków kamiennych. Jej boki odpowiadają kierunkom świata, wejście zaś znajduje się na północy. Grecy uznali Piramidę Cheopsa za jeden z Siedmiu Cudów Świata.

Następna pod  względem wielkości jest Piramida Chefrena (syna Cheopsa). Na jej wierzchołku położono płyty wykładzinowe, co odróżnia ją od pozostałych piramid. Mierzy 135 m, pierwotnie zaś wznosiła się na 143 m.

Najmniejsza jest Piramida Mykerinosa, która mierzy 63 m i została zbudowana z największych bloków skalnych.

W Gizie zobaczymy również słynnego Wielkiego Sfinksa, czyli ogromny posąg lwa z głową faraona Chefrena w chuście nemes. Sfinks ma ok. 19 m wysokości, 56 m długości i  ok. 6 m szerokości.

gizasasa

 

Hurghada

Hurghada leży nad Morzem Czerwonym i jest oddalona ok. 500 km od Kairu. To jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych Egiptu. Do Hurghady chętnie wybierają się miłośnicy nurkowania, oferuje ona bowiem przepiękne rafy koralowe. Lazurowe wody Morza Czerownego ściągają również  surferów szukających idealnych warunków. W centrum miasta znajdziemy mnóstwo meczetów i liczne bazary. Hurghada stanowi też dobrą bazę wypadową, z której możemy udać się na  wycieczki np. do Luksoru, Kairu, Gizy czy Doliny Królów.

hurghada

 

Kair

Stolica Egiptu jest zarazem największym miastem na całym kontynencie afrykańskim i centrum świata arabskiego. Położony w północnej części kraju, Kair jest podzielony na 14 dzielnic i zamieszkiwany przez 17 mln ludzi. Znajdziemy tu zarówno nowoczesną architekturę zgromadzoną wokół placu Majdan at-Tahrir, z którego mierzone są wszystkie odległości w Egipcie, jak i wąskie uliczki z zabytkami pamiętającymi czasy rzymskie. W Kairze na pewno warto zwiedzić Muzeum Egipskie, w którym znajdziemy kolekcję sztuki egipskiej, m.in. zmumifikowane zwierzęta, skarby z grobowca Tutanchamona (w tym jego złotą maskę) czy mumie faraonów znalezione w Luksorze. Kolejne muzeum warte odwiedzenia to Muzeum Sztuki Islamu, w którym można pochylić się nad ręcznie pisanymi egzemplarzami Koranu, islamską ceramiką, manuskryptami czy bronią. Zobaczymy też np. fontannę pochodzącą z czasów panowania Mameluków, liczne tkaniny i rzeźby.

Z każdego miejsca w Kairze widać słynną Cytadelę, która kiedyś stanowiła siedzibę władz Egiptu. Wybudowana w XI w., znajduje się na wzgórzu Mukkatom i obecnie przyjmuje postać małego miasteczka, podzielonego na dwie dzielnice. W jej południowej części znajduje się Meczet Muhammada Alego, wybudowany w XIX w. i skrywający grobowiec swego patrona. W Cytadeli mieszczą się również: Muzeum PolicjiMuzeum Powozów, Muzeum Wojska. Innym meczetem wartym zwiedzenia w ramach Cytadeli jest Meczet an-Nasira Muhammada.

W Kairze znajdziemy też wielką nekropolię, która jednocześnie sranowi miejsce… zamieszkania dla wielu ludzi. Miasto Umarłych to setki nagrobków i ulic oraz… 3 mln ludzi, którzy mieszkają w domach lub w samych grobowcach.

kairon

 

Karnak

2,5 km na północ od Luksoru znajduje się Karnak, który  tworzy z Luksorem jeden rozbudowany zespół. W Karnaku zobaczymy świątynie poświęcone bogom tebańskim. Wśród nich warto wymienić słynną świątynię Amona-Re – największą na świecie świątynię z salą kolumnową. Karnak jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

KarnakTemple

 

Luksor

Luksor to miasto na południu Egiptu, które jest w zasadzie jednym wielkim muzeum i celem wycieczek z całego świata. Warto w nim zobaczyć np. Świątynię Luksorską (Świątynię Amona), która jest jednym z dwóch najważniejszych  zabytków wschodniego brzegu. Druga Świątynia Amona mieści się w pobliskim Karnaku – obie zaś są połączone 3-kilomentrową aleją procesyjną. Idącemu aleją towarzyszą liczne posągi sfinksów, obeliski i posągi Ramzesa oraz królowej Nefertari. W połowie drogi możemy wstąpić do Muzeum Luksorskiego, w którym znajdziemy bogatą kolekcję tebańskich dzieł sztuki, pochodzących ze świątyń i nekropolii. Dalej napotkamy kaplicę Hatszepsut oraz meczet Abu al-Haggag..

luksi

 

Safaga

Ok. 60 km od  Hurghady leży niewielka miejscowość turystyczna – Safaga. Tu chętnie zostaną na dłużej miłośnicy windsurfingu i kitesurfingu – rejon jest bowiem znany z silnych i częstych wiatrów. Safaga nie jest typowym, głośnym i zaludnionym kurortem – spodoba się turystom, których męczą głośne miejsca typu Hurghada. Z międzynarodowego portu w Safadze wypływają także pielgrzymi do Mekki.

 

Safaga - Mons Claudianus

Z Safagi warto pojechać do oddalonego ok. 50 km kamieniołomu Mons Claudianus. Była to rzymska kolonia karna, w której więźniowie wydobywali dioryt kwarcowy i granit używany do budowy świątyń w Imperium Rzymskim. Znajdziemy tu pozostałości niedokończonej świątyni i domostw rzymskich.

 

Rafa koralowa

Egipskie rafy koralowe są najbardziej znane na świecie i tworzą park narodowy Ras Muhammad, w ramach którego są chronione. Przepisy dotyczące dbałości o rafy, czystości itd., są tak restrykcyjne, że piękny podwodny świat Morza Czerwonego nie jest w ogóle zniszczony.

 

Ras Abu Soma

Z Safagi tylko krok do Ras Abu Soma, czyli wymarzonego miejsca dla nurków. Rafa oferuje różne stopnie trudności i wielkie urozmaicenie podwodnych wojaży. Kończy się spektakularnym spadkiem do 100 m – możemy tam spotkać nawet rekina! 

 

Wadi Hammamat

Wadi Hammamat to legendarna dolina, która łączy Nil z morzem. Jest ciekawa ze względu na swoje ściany z licznymi rycinami wykutymi w kamieniu oraz piękne ruiny. Znajdziemy tu ruiny kamieniołomów, studni, kopalni, a nawet fortec czy wież obronnych. 

SZKOLENIA / TRENINGI - SOMA BAY - EGIPT

Nagrania z lekcji windsurfingu Soma Bay 2015 - Windsurfing Lesson Movie Egypt

 

Surf Motion Soma Bay Spot Kitesurfing Windsurfing Egipt

SZKOLENIE WINDSURFINGOWE

 

Cena szkolenia: 600 PLN / osobę

4-5 h dziennie ( w cenie sesje fotogramiczne oraz nagrywaniem filmu, potrzebnego do wieczornej videoanalizy),

Zajęcia odbywają się w grupach 5-6 osobowych. 

Sprzęt jest do dyspozycji przez caly wyjazd, od momentu otwarcia do momentu zamknięcia bazy.

 

 

 

SZKOLENIE KITESURFINGOWE

 

Szkolenie grupowe: 1200 zł za osobę / tydzień

szkolenie grupowe 2-4 osoby 11 godzin wietrznych, sprzęt w trakcie szkolenia w cenie

 

Szkolenie indywidualne 150 zł za osobę / godzina

 

Szkolenie VIP 1600 zł za osobę / dzień
2-3 osoby - czas szkolenia w ciągu dnia nie ograniczony, osoby szkolące się są do dyspozycji instruktora w godzinach otwarcia bazy z przerwa na lunch

 

Wypożyczenie sprzętu

latawiec 945 zł za tydzień,

deska 349 zł za tydzień,

komplet 999 zł za tydzień.

Sprzęt jest do dyspozycji przez cały wyjazd, od momentu otwarcia do momentu zamknięcia bazy.

 

Dopłata do PACK RESCUE - 50 euro (Baza Surfmotion); 75 euro (Baza Planetallsports)

zabezpieczenie na wodzie, obsługa personelu bazy na plaży startowanie i lądowanie latawca, przechowalnia sprzętu

 

 

ETAPY NAUKI WINDSURFINGU

 • Zabawy na desce i z żaglem
 • Wyciąganie żagla z wody
 • Pozycja na desce
 • Start - płynięcie do przodu
 • Obroty w miejscu na desce z żaglem
 • Sterowanie (ostrzenie, odpadanie)
 • Zwrot przez sztag + pływanie pod wiatr
 • Zwrot przez rufę
 • Pływanie z pasem trapezowym
 • Wchodzenie w ślizg
 • Używanie footstrapów
 • Carving - sterowanie stopami
 • Spin Out
 • Start z plaży
 • Start z wody
 • Pływanie po zawietrznej stronie żagla
 • Helikopter
 • Pływanie Switch-Stance
 • Bezślizgowe 360
 • Pływanie rogiem szotowym do przodu (Clew-First)
 • Pływanie statecznikiem do przodu
 • Ducking
 • Board 360
 • Sail-Body 360
 • Rufa ślizgowa ( Power Jibe)
 • Speed Jibe
 • Laydown Jibe
 • Duck Jibe
 • Bodydrag
 • Slizgowa 360-tka  (Carving 360)
 • Upwind 360
 • Skok (Chop Hop)
 • Vulcan (Air Jibe) na lewym i prawym halsie

W trakcie zajęć przekazywanych jest wiele treści teoretycznych z zakresu sprzętu, kierunków pływania, zasad pierwszeństwa i bezpieczeństwa na wodzie, taklowania (składania) sprzętu.

 

ETAPY NAUKI KITESURFINGU

 • Latawce
 • Bar
 • Deski
 • Trapez
 • Linki
 • Teoria dotycząca latawców, desek, barów, linek, używania trapezów, kapoku, kasku, pompki
 • Przygotowanie sprzętu - rozkładanie latawca
 • Składanie latawca - zwijanie latawca
 • Rozłożenie i przygotowanie baru
 • Zwijanie baru
 • Pompowanie komór
 • Noszenie napompowanego latawca
 • Obracanie napompowanego latawca
 • Pozostawianie napompowanego latawca
 • Podpięcie linek
 • Naprawa i konserwacja sprzętu
 • Teoria latania
 • Wiatr, okno wiatrowe
 • Zasady bezpieczeństwa
 • Znaki sygnalizacyjne
 • Zasady sterowania latawcem
 • Start latawca treningowego
 • Pilotowanie latawca treningowego
 • Awaryjne niwelowanie ciągu i odzyskiwanie latawca na lądzie
 • Startowanie i lądowanie latawca z partnerem
 • Przygotowanie latawca do zajęć w wodzie
 • Zasady bezpieczeństwa transportu i odpalania latawca podczas zajęć w wodzie
 • Przekazywanie latawca między partnerami
 • Start latawca z wody
 • Używanie systemów bezpieczeństwa
 • Odzyskiwanie latawca na płytkiej wodzie
 • Sterowanie latawcem w wodzie
 • Lądowanie latawca w wodzie
 • Zasady pierwszeństwa na wodzie
 • Poruszanie się z latawcem pod wiatr
 • Body dragi
 • Regulacja mocy latawca za pomocą systemu de-power
 • Kontrolowane skoki (bez deski)
 • Ćwiczenia startu z wody na plaży
 • Samodzielny start latawca na lądzie
 • Ćwiczenia startu z wody na plaży
 • Przygotowanie do startu na desce
 • Start z wody na desce
 • Zatrzymanie podczas halsu
 • Praca latawcem podczas pływanie
 • Akcja samoasekuracyjna
 • Odzyskiwanie deski w głębokiej wodzie
 • Trymowanie latawca
 • Pozycja podczas pływania
 • Halsowanie i pływanie pod wiatr
 • Zwrot z zatrzymaniem (przymoczeniem)
 • Zwrot z ześlizgiem
 • Skok prosty ollie
 • Skok
 • Przejście normal-switch
 • Pływanie switch
 • Przejści normal-switch podskokiem 180
 • Zwrot normal-switch i switch-normal

BAZY / CENNIK - SOMA BAY - EGIPT

 

Planetallsports

http://www.planetallsports.com

soma bay szkoła windsurfing kitesurfing

 

 

Surfmotion

http://www.surfmotion.com

soma bay szkoła windsurfing kitesurfing

 

 

CENNIK WYPOŻYCZEŃ WINDSURFING (LATO) PLANETALLSPORTS

 

SZCZEGÓŁOWY CENNIK WYPOŻYCZEŃ WINDSURFING (LATO) PLANETALLSPORTS

P1

 

 

SZCZEGÓŁOWY CENNIK WYPOŻYCZEŃ WINDSURFING (LATO) PLANETALLSPORTS

P2

 

 

SZCZEGÓŁOWY CENNIK WYPOŻYCZEŃ KITESURFING (LATO) PLANETALLSPORTS

p3

 

SZCZEGÓŁOWY CENNIK WYPOŻYCZEŃ KITESURFING (ZIMA) PLANETALLSPORTS

 

P4

 

CENNIK WYPOŻYCZEŃ WINDSURFING/KITESURFING SURF MOTION

 

 

SZCZEGÓŁOWY CENNIK WYPOŻYCZEŃ WINDSURFING SURF MOTION

soma bay szkoła windsurfing kitesurfing

 

 

SZCZEGÓŁOWY CENNIK WYPOŻYCZEŃ KITESURFING SURF MOTION

motion

 

STATYSTYKI WIATROWE  - SOMA BAY - EGIPT

 

Temperatura powietrza oraz średnia liczba dni w miesiącu w % z wiatrem o sile = > 4Beauforta 

Statystyki wiatrowe Soma Bay

 

WARUNKI POGODOWE SOMA BAY

HISTORYCZNE STATYSTYKI WIATROWE SOMA BAY

HOTELE W SOMA BAY

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

 

INNE INFORMACJE - SOMA BAY - EGIPT

WAŻNE DOKUMENTY

Aby zostać wpuszczonym na teren Egiptu, należy mieć ważny paszport - minimum 6 miesięcy od daty przyjadu.

Na lotnisku, uiszczamy opłatę wizową (wiza ważna 4 tygodnie) w wysokości 25 dolarów.

 

AMBASADA POLSKI

Znajduje się pod adresem:

Kair Sh. Aziz Osman 5, Zamalek

Tel. (0020) 2.7359583, 2.7367456

 

JĘZYKI

W hotelach bez problemów powinniśmy dogadać się w języku angielskim. Często jest możliwość rozmowy w języku niemieckim. Jezykiem urzędowym jest arabski. Dominującą religią jest Islam. Jego wyznawcy stanowią około 90% ludności Egiptu.

 

CZAS LOKALNY

Nie przestawiamy zegarka w Egipcie. Godzina pozostaje taka sama jak  w Polsce.

 

KLIMAT

Zwrotnikowy suchy, częściowo śródziemnomorski. W delcie Nilu bardziej wilgotny. Występują duże różnice temperatur między dniem, a nocą w okresie jesienno - zimowym. Ze względu na mocne promieniowanie słońca w okresie letnim, zaleca się używania kremów z filtrów UV min. 20-30 UVA/UVB

 

WALUTA - KARTY KREDYTOWE

1 funt egipski to mniej więcej 50 gr, zatem każdą kwotę dzielimy przez 2 i mamy cenę polską.

W 2013 roku, za 1 USD otrzymywało się około 7 - 8 funtów egipskich, a za 1 euro dostawaliśmy około 10 funtów.

Duże hotele i restauracje akceptują płatność kartą, natomiast w mniej znanych miejscach, bądźmy przygotowani na to, że płatność odbywa się tylko i wyłącznie gotówką. W pobliżu jednak powinny być bankomaty, z których będzie można pobrać pieniądze.

BAKSZYSZ - to odpowiednik polskiego napiwku. W Egipcie przyjęte jest by wręczyć drobny napiwek za wykonaną usługę. Nie zdziwmy się, jeżeli ktoś coś dla nas zrobił i potem sam mówi  "Bakszysz", jeżeli widzi, że nie chcemy odwdzięczyć się finansowo.

 

NAPIĘCIE ELEKTRYCZNE

Gniazdka elektryczne są takie same jak w Polsce i pod napięciem 220 V.

 

ASPEKTY ZDROWOTNE

Czasami mogą przydarzyć się problemy żołądkowe. A wszystko to, z powodu innej flory bakteryjnej, która występuje w Egipcie. W przypadku pojawienia się pierwszych objawów, nie czekajmy, tylko od razu zażyjmy polski Nifuroksazyd lub egipski Antinal (polecam - lepiej działa). Są to leki przeciwbiegunkowe - przeciwwymiotne.

Zazwyczaj jest tak, że jak już raz będziemy mieli sensacje żołądkowe, to problem więcej się nie powtórzy, gdyż nasz organizm przyzwyczai się do flory bakteryjnej. Osobiście myłem jedzenie wodą z kranu i nic mnie złego nie spotkało. Wspominam o tym, gdyż często odradza się spożywanie wody z wodociągów, czy mycie nią jedzenia.

Opieka medyczna stoi w Egipcie na dobrym poziomie. Sam 2 razy miałem okazję korzystać z usług lekarza i jestem zadowolony. Prywatna wizyta to koszt około 20 - 40 USD, natomiast doba spędzona w szpitalu, może nas kosztować od 100 do 300 USD. Od pacjentów nie wymaga się szczepień.

 

TELEFONY

Numer kierunkowy do Polski 00 48, a do Egiptu 00 20. Można i polecam zakup oraz dzwonienie z egipskiej karty telefonicznej. Dzieki takiej karcie mamy znacznie tańsze połączenia. Zamiast 7-10zł/min, płacimy około 1,50zł/ min. Karty mozemy zakupić w dowolnej wielkości

Opinie uczestników

Wyraź swoją opinię

*
*

Dodaj avatar:

Nie wygrano pliku

*

* Pola wymagane

Polecamy

Centrum rezerwacji

wyszukiwarka

producenci

wyświetl produkty
wybranego producenta

Wybierz producenta<

Schowek ofert Schowek produktów
Copyright 2014 - 2019

© Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Wykonanie