• Rejs Karaiby - rajskie wakacje na katamaranie - rejs żeglarski w terminie 26.01-09.02.2019

  od 4608.00zł
  26-01-2019
  Rejs Karaiby - rajskie wakacje na katamaranie - rejs żeglarski w terminie 26.01-09.02.2019
 • Rejs Kuba - egzotyczne wakacje na katamaranie - rejs żeglarski w terminie 26.02-09.03.2019

  od 4818.00zł
  26-02-2019
  Rejs Kuba - egzotyczne wakacje na katamaranie - rejs żeglarski w terminie 26.02-09.03.2019
 • Rejs Karaiby - rajskie wakacje na katamaranie - rejs żeglarski w terminie 24.11-08.12.2018

  od 4190.00zł
  24-11-2018
  Rejs Karaiby - rajskie wakacje na katamaranie - rejs żeglarski w terminie 24.11-08.12.2018
 • TURCJA - WROTA ORIENTU - REJS #23 w terminie 27.10-03.11.2018

  od 1390.00zł
  27-10-2018
  TURCJA - WROTA ORIENTU - REJS #23 w terminie 27.10-03.11.2018
 • KARAIBY - THE RUM ROUTE - REJS #25 - rejs żeglarski po Karaibach w terminie 01-15.12.2018

  od 3990.00zł
  01-12-2018
  KARAIBY - THE RUM ROUTE - REJS #25 - rejs żeglarski po Karaibach w terminie 01-15.12.2018
 • Rejs Kuba - egzotyczne wakacje na katamaranie - rejs żeglarski w terminie 16.02-26.02.2019

  od 4818.00zł
  16-02-2019
  Rejs Kuba - egzotyczne wakacje na katamaranie - rejs żeglarski w terminie 16.02-26.02.2019
 • TAJLANDIA - THAI ASIA EXPEDITION - TRIP #24 - rejs żeglarski w terminie 10.11-24.11.2018

  od 3890.00zł
  10-11-2018
  TAJLANDIA - THAI ASIA EXPEDITION - TRIP #24 - rejs żeglarski w terminie 10.11-24.11.2018
 • CHORWACJA - THE BIG TRIP- EXPEDITION #3 - Rejs u wybrzeży Włoch i Chorwacji w terminie 27.10-03.11.2018

  od 3000.00zł
  27-10-2018
  CHORWACJA - THE BIG TRIP- EXPEDITION #3 - Rejs u wybrzeży Włoch i Chorwacji w terminie 27.10-03.11.2018
Powrót

Przewodniki

NENDAZ

 • Nendaz
 • Nendaz

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY - NENDAZ - SZWAJCARIA

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

W samym sercu Czterech Dolin, na wysokości 1.400m n.p.m. znajduje się kurort narciarski Nendaz posiadający dostęp do obszarów narciarskich na lodowcu  Mont-Fort ( 3300m n.p.m.).  Jest to istny raj dla wszystkich miłośników sportów zimowych i ma on wiele do zaoferowaniu odwiedzającym go gościom. Zarówno początkujący, jak i zaawansowani narciarze znajdą tu stoki idealnie nadające się do ich umiejętności.  

Obszary narciarskie Nendaz znajdują się w otoczeniu przepięknej wysokogórskiej scenerii dając możliwość jazdy po starannie wyratrakowanych trasach. Niezawodne warunki śniegowe oraz doskonale nasłonecznione stoki sprawiają, ze Nendaz ma sporo stałych bywalców, a każdego roku zdobywa nowych. Do naszej dyspozycji mamy dwa odrębne obszary narciarskie, a do nas należy jedynie wybranie tego, które według nas jest w stanie najlepiej zaspokoić nasze potrzeby. Nendaz przynależy do obszaru narciarskiego 4 Dolin.

         

Obszar 4 Vallees to dostęp do tras znajdujących się we wszystkich ośrodkach Czterch Dolin, z wyjątkiem Printse. 412 km nartostrad obsługiwanych przez ponad 90 wyciągów znajdujących się w Verbier, Bruson, La Tzoumas, Nendaz, Thyon oraz Veysonnaz jest w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających gości. Warto wspomnieć, że 4 Vallees jest największym szwajcarskim obszarem narciarskich. Panujące tu warunki narciarskie należą do wybitnie dobrych, a fantastyczne szlaki turystyczne zapraszają do odkrycia niesamowitych miejsc.

Drugi oszar narciarski to obszar Printze, który łączy ośrodki narciarskie  Haute-Nendaz, Siviez (bez Mont-Fort), Veysonnaz oraz Thyon / Les Collons. Po wykupieniu odpowiedniego skipassu automatycznie otrzymujemy dostęp do 220 km tras zróżnicowanych pod względem trudności tras. Doskonała zabawa dla wszystkich jest tu gwarantowana. 50 wyciągów o dużej przepustowości zapewnia możliwość zachowania płynności we wjazdach, bez konieczności oczekiwania w kolejkach.

Osoby lubiące spędzać swój czas w sposób mniej konwencjonalny powinny skorzystać z okazji do możliwości uprawiania skitouringu podczas pobytu w Nendaz. Skitouring daje jedyną w swoim rodzaju sposobność do zmierzenia się z własnymi słabościami, oraz udowodnienie samemu sobie, że większość z trudności i przeszkód jesteśmy w stanie pokonać dzięki sile własnej woli.  Podczas drogi na szczyt strome zbocza, spore wysokości i mroźne alpejskie powietrze towarzyszą nam nieprzerywanie. Po dotarciu do celu nagrodzeni zostajemy  zapierającymi dech w piersi widokami, a satysfakcja, jaką wtedy odczuwamy jest uczuciem, którego nie da się porównać z żadnym innym.

Zaawansowani narciarze uzależnieni od adrenaliny koniecznie powinny spróbować jazdy po tutejszych terenach off- piste. Nendaz jest bazą wyjściową do licznych takich obszarów, które są w stanie zadowolić wymagania nawet najbardziej żądnych wrażeń osób. Należy pamiętać, że ten typ rozrywki zarezerwowany jest wyłącznie dla osób bardzo doświadczonych, a jazda po niezabezpieczonych terenach wiąże się ryzykiem.

         

Nendaz jest miejscem wręcz idealnym na rodzinne wyjazdy na narty. Osoby spędzające tu swój urlop w towarzystwie dzieci z pewnością ucieszy fakt, że kurort ten dysponuje obszarami do nauki narciarstwa, tzw. parkami dla osób początkujących. Pod okiem doświadczonych instruktorów nasze pociechy mają okazję do zapoznania się z podstawowymi informacjami dotyczącymi technik narciarskich oraz na wypróbowanie tej wiedzy w praktyce. Obszarów szkółkarskich jest tu kilka, a zajęcia szkółki narciarskiej nie ograniczają się jedynie do nauki narciarstwa. Gry i zabawy organizowane na świeżym powietrzu, place zabaw i przemiła atmosfera tworzą warunki wymarzone wręcz warunki sprzyjające nauce , i które sprawią, ze ewentualny strach przed sportami zimowymi zostanie skutecznie stłumiony. Głównymi atrakcjami tych obszarów są m.in. wyciągi dywanowe oraz wyciągi dla dzieci, czy strefa do snowtubingu.

Snowboardziści i miłośnicy jazdy Freestyle ogromna porcję doskonałej rozrywki znajdą w tutejszych snowparkach. Nendaz Snowpark jest doskonale wyposażony i oferuje dostęp do takich modułów jak różnego rodzaju poręcze i skrzynie, oraz wiele innych. Podzielony pod względem trudności na dwie strefy dysponuje również niewielkich rozmiarów skateparkiem oraz strefą relaksu, w której odbywają się często różnego rodzaju imprezy. Dodatkowo całkiem niedawno otwarto tu również Woodpark, w którym nietuzinkowe moduły wykonane z drewna pozawalają na wykonanie nawet najbardziej efektownych tricków.

Narciarze biegowi znajda w Nendaz 10 km doskonałych tras biegowych, które są udostępnione do użytkowania zupełnie za darmo i  choć obszar do biegówek jest naprawdę niewielkich rozmiarów, to trasy prowadzące przez las są w stanie zaspokoić podstawowe potrzeby zwolenników tej dyscypliny sportowej. Zawsze można również skorzystać z tras biegowych znajdujących się w sąsiednich kurortach.

Po zejściu ze stoku w Nendaz czeka na nas sporo atrakcyjnych zajęć. Bogata oferta obejmuje m.in.: liczne szlaki turystyczne nadające się idealnie na wędrówki na rakietach śnieżnych, jak i na piesze eskapady, lodowisko, tor saneczkowy, przejażdżki psimi zaprzęgami, siłownie, krytą halę do golfa, kryte baseny, SPA i wiele innych. Dodatkowo Nendaz dysponuje oświetlonym stokiem do jazdy nocnej, a tutejsze „Fullmoon party’s” cieszą się ogromną popularnością. Jazdę pod rozgwieżdżonym niebem umilają dodatkowo zespoły grające muzykę na żywo. Czy można chcieć czegoś więcej?

Tutejsze tereny pamiętają czasu na długo przed powstaniem tu pierwszych wyciągów narciarskich, dlatego też okolice Nendaz są niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym.  W starej wsi Haute-Nendaz zachowało się wiele śladów przeszłości. Tradycyjne zabudowania oglądane podczas zwiedzania tego miejsca pozwalają nam na odbycie magicznej wręcz podróży przeszłość. Szczególna atmosfera jaka tam panuje, daje się odczuć z każdym kolejnym stawianym przez nas krokiem. Niewątpliwie jest to miejsce godne zobaczenia, podobnie jak wodny młyn Tsablo, który został zrekonstruowany, dzięki czemu w pełni sprawny może cieszyć oko turystów.  Warto dodać, że pod koniec XIX w. w gminie Nendaz znajdowało się ponad 10 młynów, z czego kilka z nich przetrwało po dzień dzisiejszy. Ponadto w Nendaz i jego bliskiej okolicy znajduje się ponad 15 kościołów i kaplic, a większość z nich zadziwia nietuzinkową architekturą. W dolnym Nendaz znajduje się kolejny budynek o historycznej wartości, a mianowicie Tithehouse, w którym znajdowały się sala sądowa, sala tortur oraz więzienie, w którym przetrzymywano więźniów do czasu ich stracenia na szubienicy. Od 1880 roku budynek ten został sprzedany prywatnemu nabywcy. Kolejnym miejscem wartym zobaczenia jest zamek Brignon, w którym obejrzeć można różnego rodzaju wystawy, oraz przysiółek Valais z jego nietuzinkową architekturą drewnem i kamieniem w roli głównej.

Po dniu pełnym wrażeń ciepły posiłek jest jak najbardziej pożądany. Na szczęcie w Nendaz i okolicy nie brakuje restauracji serwujących potrawy potrafiące rozbudzić nasze kubki smakowe ( nawet te ich obszary, o których istnieniu nie mieliśmy dotychczas pojęcia). Zjeść tu można dosłownie wszystko – od szybkich przekąsek i jedzenia, które da się skonsumować podczas przechadzek, po bardziej wyszukane dania. Potrawy z kuchni lokalnej, jak i francuskiej, śródziemnomorskiej czy międzynarodowej  oraz wyśmienite wina to propozycja na idealne zwieńczenie udanego dnia.

Życie nocne i bogata oferta tutejszych lokali w Nendaz mile nas zaskakuje. Znajdują się tu liczne bary i puby, w których w gronie bliskich nam osób spędzimy niezapomniane chwile. Nietuzinkowy wystrój wnętrz, miła i przyjazna atmosfera oraz wszelkiego rodzaju imprezy odbywające się przy akompaniamencie muzyki granej na żywo to propozycja nie do odrzucenia. Dodatkowo osoby o niespożytych pokładach energii poszaleć mogą w tutejszych klubach, które pozostają czynne do późnych godzin nocnych.

Baza noclegowa Nendaz fiest niezwykle rozbudowana, dzięki czemu poszukując noclegu odpowiedniego dla nas wybierać możemy pomiędzy luksusowymi hotelami znajdującymi się w bezpośrednim sąsiedztwie stoków, hotelami oferującymi bardzo dobre warunki zakwaterowania za niewielką cenę oraz apartamentami i pokojami w schroniskach górskich.

Do Nendaz można teoretycznie dostać się droga powietrzną ( lot do Genewy), lecz czas transferu z portu lotniczego do kurortu narciarskiego wynosi ponad dwie godziny, co może zniechęcić wiele osób. Alternatywnym sposobem jest podróż własnym samochodem. Dojazd do Nendaz nie powinien sprawić nikomu dużych trudności, a sama trasa jest mało męcząca i niezwykle atrakcyjna pod względem wizualnym. Krajową A4/E40 wjeżdżamy na terytorium Niemiec i kontynuujemy drogą A4 zmierzając w kierunku na A72 zgodnie z drogowskazami Hof/ Zwickau/ Chemnitz-Süd. Następnie jedziemy w kierunku drogi A9 podążając za znakami „ München/ Nürnberg/ Bayreuth/ Flughafen Hof”. Następnie kierujemy się w stronę autostrady A6, dalej podążamy za znakami wskazującymi kierunek jazdy na na A5 w kierunku Basel/ Karlsruhe. Kontynuujemy naszą podróż drogą A2 i pilnujemy znaków wskazujących na Gotthard/ Luzern/ Bern/ Arisdorf. Dalej jedziemy zgodnie ze znakami na E25/E27/A1 w kierunku Genève/ Lausanne/ Fribourg/ Neuchâtel/ Bern-Neufeld i kontynuujemy trasą A12/E27 w kierunki na  E27/E62/A9 ( drogowskazy Simplon/ Gd-St-Bernard/ Martigny/ Montreux). Jedziemy drogą A9 aż do zjazdu 25-Conthey w kierunku Conthey/ Ardon/ Vétroz. Następnie jedziemy Route des Eterpys, Aproz, Moralla, Le Crèvey oraz Route de la Station, którymi dotrzemy do celu.

 

Nendaz w pigułce:

 • Szwajcarski kurort narciarski posiadający dostęp do dwóch ogromnych rozmiarów obszarów narciarskich, mających w sumie do zaoferowania ponad 630 tras narciarskich
 • Trasy narciarskie o zróżnicowanym stopniu trudności odpowiednie dla każdego stopnia opanowanych umiejętności
 • Liczne obszary do jazdy poza trasami; obszary do freeride’u
 • Obszary szkółkarskie i świetne szkółki narciarskie; szereg udogodnień dla osób początkujących
 • Oświetlony stok do jazdy nocnej
 • Liczne atrakcje poza stokami
 • Atrakcyjne szlaki turystyczne
 • Wycieczki z przewodnikiem po przesiąkniętych historią terenach
 • Liczne restauracje
 • Bogata oferta apres - ski

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Centrum rezerwacji

  • 509 103 273
   (opłata wg stawki operatora)

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Schowek ofert Schowek produktów
  Copyright 2014 - 2018

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Wykonanie