Grecja – wyjazd na wakacje a COVID
 • LEFKADA Czerwiec 2023

  Zapytaj o ofertę
  22-06-2023
  Lefkada windsurfing POLSKA SZKOŁA Kurs CZERWIEC 2023 nr 4
 • Szkolenia WIND Vassiliki

  Zapytaj o ofertę
  14-09-2023
  Obozy windsurfingowe 2023 LEFKADA VASSILIKI we Wrześniu nr 3
 • Vassiliki Sierpień 2023

  Zapytaj o ofertę
  17-08-2023
  Windsurfing LEFKADA Wyjazd szkoleniowy do VASSILIKI w Sierpniu 2023
 • LEFKADA Sierpień 2023

  Zapytaj o ofertę
  03-08-2023
  Grecja windsurfing LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2023
 • Windsurfing na KOS

  Zapytaj o ofertę
  24-06-2023
  Nauka windsurfingu KOS PSALIDI Czerwiec 2023 nr 1
 • Wrzesień w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  31-08-2023
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - WRZESIEŃ 2023 nr 1
 • Windsurfing KOS 2023

  Zapytaj o ofertę
  26-08-2023
  Windsurfing KOS Wyjazd szkoleniowy PSALIDI Sierpień/Wrzesień 2023
 • Ladies on WS Board

  Zapytaj o ofertę
  24-08-2023
  Ladies on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2023
 • DAHAB Maj 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-04-2023
  DAHAB Majówka 2023 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • Kurs WINDSURFING Grecja

  Zapytaj o ofertę
  13-07-2023
  Windsurfing wyjazd zagraniczny LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2023 nr 2
 • Obóz WIND Kos

  Zapytaj o ofertę
  08-07-2023
  Obozy windsurfingowe za granicą KOS PSALIDI Lipiec 2023 nr 2
 • Szkolenie Wind Kos 2023

  Zapytaj o ofertę
  12-08-2023
  Szkolenie windsurfingowe na KOS PSALIDI Sierpień 2023 nr 3
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zapytaj o ofertę
  07-09-2023
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2023 Wrzesień nr 2
 • Soma Bay WIND 2023

  Zapytaj o ofertę
  27-04-2023
  Windsurfing MAJÓWKA 2023 - SOMA BAY - Egipt
 • Kurs WIND Grecja

  Zapytaj o ofertę
  27-07-2023
  Szkoła windsurfingu LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2023 nr 3
 • VASSILIKI Lipiec 2023

  Zapytaj o ofertę
  06-07-2023
  Windsurfing LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2023 nr 1 Polska Szkoła
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  12-10-2023
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2023 NR 2
 • WIND wakacje 2023 KOS

  Zapytaj o ofertę
  29-07-2023
  Wakacje z windsurfingiem w Grecji Psalidi Kos Lipiec/Sierpień 2023
 • WINDSURFING LEFKADA

  Zapytaj o ofertę
  15-06-2023
  Nauka windsurfingu w Grecji VASSILIKI na Lefkadzie Czerwiec 2023 nr 3
 • Windsurfing Vassiliki '23

  Zapytaj o ofertę
  29-06-2023
  Obozy windsurfingowe za granicą LEFKADA VASSILIKI Czerwiec/Lipiec 2023
 • Windsurfing w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  20-04-2023
  Polska Szkoła windsurfingu SOMA BAY Egipt - KWIECIEŃ 2023
Powrót

Newsy

Grecja – wyjazd na wakacje a COVID

27-05-2021
Grecja – wyjazd na wakacje a COVID

Grecja – wyjazd na wakacje a COVID

Ostatnie miesiące były dla nas wszystkich wielką próbą. Pandemia COVID-19 zmieniła styl życia i stworzyła nieznane nam dotąd warunki izolacji społecznej ze szczególnym uwzględnieniem grup szczególnie wrażliwych, ale także ogromne obciążenie emocjonalne wynikające z ograniczeń kontaktu z naszymi najbliższymi czy znajomymi. Wszystko to dla dobra ogółu i w imię walki z pandemią koronawirusa.

Na szczęście dzięki wytrwałości i sumienności każdego z nas poziom zakażeń wirusem diametralnie zmalał, dzięki czemu wiele krajów postanowiło ponownie otworzyć się na turystykę. Jednym z nich jest Grecja. To oznacza, że możemy zacząć planowanie naszych tegorocznych wakacji.

Wychodząc naprzeciw trapiącym wiele osób pytaniom, postanowiliśmy zebrać aktualne zasady dotyczące podróżowania. Ze względu na dynamiczną sytuację, zasady te w każdej chwili mogą ulec zmianie. Dlatego też na krótko przed planowanym wyjazdem warto sprawdzić ewentualne zmiany w Serwisie Rzeczpospolitej Polskiej:  https://www.gov.pl/web/grecja/informacje-o-koronawirusie

TESTY, SZCZEPIENIA, OZDROWIEŃCY

Podróżni przybywający z Polski do Grecji zobowiązani są do przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR przetłumaczonego na język angielski -> EDIT: Od dnia 19.06.2021 Grecja:

 • Uznaje szybkie testy antygenowe (RAPID TEST): Od teraz wjazd do Grecji bez dalszych środków ograniczających będzie dozwolony dla podróżnych z zagranicy z negatywnym wynikiem szybkiego testu (test na antygeny). Wykonujemy nie wcześniej niż 48 h przed przyjazdem.

 • Podwyższa granicę wieku dla kontroli dzieci: Zgodnie z zaleceniami Unii Europejskiej, kontrola niezbędnych zaświadczeń przy wjeździe do kraju obowiązuje dzieci w wieku 12 lat i starsze (a nie w wieku od 6 lat, jak miało to miejsce do tej pory).

Test PCR wykonujemy nie wcześniej niż na 72 godziny przed planowanym przyjazdem do Grecji. Obowiązkiem testowania NIE są objęte dzieci w wieku poniżej 5 lat ->EDIT: nastąpiła zmiana zasad i testy PCR są obowiązkowe dla dzieci od 6 roku życia -> EDIT: od 12 roku życia. 

ALTERNATYWNIE:

 • Osoby, które przyjęły dwie dawki szczepienia, a od przyjęcia drugiej dawki minęło 14 dni są zwolnione z obowiązku wykonania testu PCR przed przylotem. Aby zostać wpuszczonym na terytorium Grecji, należy przedstawić odpowiednie świadectwo szczepienia wydane przez uprawniony organ publiczny. WAŻNE: szczepienia, które są honorowane przez Grecję to: Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca – Oxford, Novavax, Johnson & Johnson – Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm.

Jeśli chodzi o wymagane polskie świadectwo szczepień przy wjeździe do Grecji, dotyczy to dokumentu PDF w języku polskim i angielskim, które CEZ (Centrum e-Zdrowia) udostępnia drogą elektroniczną. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, wspomniane dwujęzyczne zaświadczenie jest dostępne dla osób w pełni zaszczepionych po zalogowaniu się do Internetowego Konta Pacjenta i wybraniu odpowiedniej opcji wydruku - https://pacjent.gov.pl/.

Przykład certyfikatu CEZ PDF można znaleźć poniżej. Jest to próbka przekazana przez Ministerstwo Zdrowia RP i jest to dokument, który władze greckie wykorzystują i akceptują.

 

 • Tzw. ozdrowieńcy, czyli osoby, które przebyły Covid-19 w okresie 2-9 miesięcy przed przybyciem do Grecji mogą przedstawić pozytywny wynik testu PCR lub zaświadczenie z laboratorium, w którym taki test wykonały i które wskazały na zakażenie wirusem SARS CoV2.

Oryginalny wynik musi być wydany w jednym z języków: grecki, angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański lub rosyjski. Wynik w j. polskim może zostać przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego na j. grecki lub j. angielski. To samo dotyczy zaświadczenia z laboratorium w przypadku, gdy pasażer nie dysponuje wynikiem wcześniej wykonanego testu.

Należy pamiętać, że po przybyciu do kraju docelowego każdy z pasażerów może zostać poddany testowi na lotnisku, niezależnie od posiadanych dokumentów (negatywy wynik PCR, zaświadczenie o szczepieniu, potwierdzenie przebycia Covid-19 w okresie 2-9 miesięcy przed planowanym wjazdem do Grecji).

 

Przypomina się, że od 01.07.2021 podróżujący do Grecji będą mieć możliwość korzystania z Unijnego Certyfikatu COVID w formie cyfrowej lub drukowanej. Certyfikat ten będzie dostępny w  Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) oraz  w aplikacji mObywatel. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

 

FORMULARZ LOKALIZACYJNY

Każdy pasażer zobowiązany jest do wypełnienia formularza lokalizacyjnego dostępnego na stronie: https://travel.gov.gr/#/

Powyższy formularz wypełniamy na co najmniej na 24 h przed planowanym przylotem do Grecji (można wcześniej). Wszystkie podróżujące osoby powinny posiadać własny kod QR, dlatego też konieczne jest wypełnienie PLF dla każdego uczestnika wyjazdu z osobna, w tym również dla małoletnich dzieci.

Kod QR przychodzi na wskazany w formularzu adres e-mail najczęściej około północy w dniu wyjazdu. WAŻNE: niewypełnienie PLF i nieposiadanie kodu QR może skutkować grzywną w kwocie 500 euro, możemy także spotkać się z odmową wpuszczenia nas na pokład samolotu.

BRAMY WJAZDU DO GRECJI

Wjazd do Grecji możliwy jest drogą:

- powietrzną (lotniska międzynarodowe),

- morską (porty w Igoumenitsy, Patras, Korfu),

- lądową (przez przejścia graniczne w Promachonas i Ormenio – 24/24h;  Evzonoi – w godz. 07:00-23:00)

PODCZAS POBYTU

- Na dzień dzisiejszy obowiązuje zakaz przemieszczania się w godzinach 00:30-05:00

- Obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa (maseczki ochronne) we wszystkich przestrzeniach publicznych, niezależnie od tego, czy znajdujemy się w pomieszczeniu czy na świeżym powietrzu. Za złamanie nakazu grozi grzywna w wysokości 300 euro

- Lokale gastronomiczne (w tym również kawiarnie, puby, bary itp.) funkcjonują jedynie na zewnątrz. Każdy z gości lokalu musi mieć miejsce siedzące. Podczas oczekiwania na stolik/zamówienie należy mieć zakryty nos i usta maseczką ochronną. Wyjątkiem są restauracje i bary hotelowe, w których obsługiwani są wyłącznie goście hotelowi.

PO POWROCIE DO POLSKI

Grecja znajduje się w strefie Schengen, zatem po powrocie z naszych wakacji obowiązywać nas będą następujące warunki:

- Po powrocie podlegamy 10-dniowej kwarantannie, chyba że przedstawimy negatywny wynik testu PCR lub antygenowego wykonanego nie wcześniej niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy.

Na większości polskich lotnisk można wykonać test, który zwolni nas z obowiązkowej kwarantanny. Alternatywnie, test taki można wykonać maksymalnie w ciągu 48 h od przekroczenia granicy w dowolnym laboratorium.

WAŻNE - Osoby zaszczepione na COVID-19 są zwolnione z kwarantanny. Dotyczy to osób, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej.

PODSUMOWUJĄC

Ponowne otwarcie się branży turystycznej jest dowodem powrotu do normalności charakteryzującej się naciskiem na bezpieczeństwo, zapobieganie i odpowiedzialność. Pandemia podkreśliła znaczenie protokołów dotyczących zdrowia i higieny. Z tą rzeczywistością wiążą się takie praktyki, jak wzmożone sprzątanie przestrzeni, umieszczanie miejsc siedzących w większej odległości od siebie, dostarczanie żeli antyseptycznych itp.

Jeśli obawiasz się, że koronawirus może zaprzepaścić marzenie o wakacjach w Grecji, której wizytówką jest błękitne niebo, krystalicznie czysta morska woda, jasne słońce i najsmaczniejsza sałatka, jaką kiedykolwiek jadłeś - uwierz, że tak nie jest. Wakacje w skąpanej w promieniach słonecznych Helladzie są jak najbardziej możliwe i bądź pewien, że po kilku dniach spędzonych tutaj zmęczenie wywołane przez wielomiesięczne obostrzenia odejdą w niepamięć!

Do zobaczenia na Lefkadzie lub Kos. To będzie wspaniałe lato.

 

Polecamy

wyszukiwarka

producenci

wyświetl produkty
wybranego producenta

Wybierz producenta<

Copyright 2014 - 2022

© Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Powered by