Grecja – wyjazd na wakacje a COVID
 • Vasiliki 2024 FAMILY CAMP

  Zobacz ofertę
  12-07-2024
  VASILIKI 2024 - FAMILY CAMP
 • Wrzesień w SOMA BAY

  Zobacz ofertę
  29-08-2024
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - WRZESIEŃ 2024 nr 1
 • MAURITIUS

  Zobacz ofertę
  07-09-2024
  MAURITIUS - LE MORNE - WYJAZD Z OKAZJI 10 LECIA SURFSKI - WRZESIEŃ 2024
 • Ladies on WS Board

  Zobacz ofertę
  23-08-2024
  All together on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2024 Sierpień nr 4
 • Wind w Soma Bay'24

  Zobacz ofertę
  24-10-2024
  SOMA BAY - PAŹDZIERNIK 2024 NR 4 - WYJAZD WINDSURFING
 • Jesień 2024 SOMA BAY

  Zobacz ofertę
  10-10-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - PAŹDZIERNIK 2024 NR 2
 • Power Jibe Week '24

  Zobacz ofertę
  19-07-2024
  Power Jibe Week - VASSILIKI LEFKADA 2024
 • SOMA BAY 2024

  Zobacz ofertę
  03-10-2024
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2024 NR 1
 • LEFKADA Sierpień 2024

  Zobacz ofertę
  02-08-2024
  Grecja windsurfing LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2024 nr 1
 • Kurs WINDSURFING Grecja

  Zobacz ofertę
  12-07-2024
  Windsurfing wyjazd zagraniczny LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 2
 • Windsurfing w Egipcie

  Zobacz ofertę
  17-10-2024
  SOMA BAY - JESIEŃ 2024 - PAŹDZIERNIK NR 3 - WINDSURFING
 • VASSILIKI Lipiec 2024

  Zobacz ofertę
  05-07-2024
  Windsurfing LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 1 Polska Szkoła
 • Wyjazd windsurfing 2024

  Zobacz ofertę
  26-07-2024
  Wyjazd windsurfing Lefkada Lipiec/Sierpień 2024
 • Soma Bay - GRUDZIEŃ 2024

  Zobacz ofertę
  28-11-2024
  WINDSURFING W EGIPT SOMA BAY - GRUDZIEŃ 2024 NR 1​ - HOTELE
 • Grupowy kurs Windsurfing

  Zobacz ofertę
  09-08-2024
  Kurs windsurfingu w Grecji LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2024 nr 2
 • Vassiliki Sierpień 2024

  Zobacz ofertę
  16-08-2024
  Windsurfing LEFKADA Wyjazd szkoleniowy do VASSILIKI w Sierpniu 2024
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zobacz ofertę
  06-09-2024
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2024 Wrzesień nr 1
 • WINDSURFING LEFKADA

  Zobacz ofertę
  21-06-2024
  Nauka windsurfingu w Grecji VASSILIKI na Lefkadzie Czerwiec 2024 nr 2
 • GRUDZIEŃ 2024 w Egipcie

  Zobacz ofertę
  05-12-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - GRUDZIEŃ 2024 NR.2
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2024

  Zobacz ofertę
  26-09-2024
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2024 NR 2
 • Szkolenia WIND Vassiliki

  Zobacz ofertę
  13-09-2024
  Obozy windsurfingowe 2024 LEFKADA VASSILIKI we Wrześniu nr 2
Powrót

Newsy

Grecja – wyjazd na wakacje a COVID

27-05-2021
Grecja – wyjazd na wakacje a COVID

Grecja – wyjazd na wakacje a COVID

Ostatnie miesiące były dla nas wszystkich wielką próbą. Pandemia COVID-19 zmieniła styl życia i stworzyła nieznane nam dotąd warunki izolacji społecznej ze szczególnym uwzględnieniem grup szczególnie wrażliwych, ale także ogromne obciążenie emocjonalne wynikające z ograniczeń kontaktu z naszymi najbliższymi czy znajomymi. Wszystko to dla dobra ogółu i w imię walki z pandemią koronawirusa.

Na szczęście dzięki wytrwałości i sumienności każdego z nas poziom zakażeń wirusem diametralnie zmalał, dzięki czemu wiele krajów postanowiło ponownie otworzyć się na turystykę. Jednym z nich jest Grecja. To oznacza, że możemy zacząć planowanie naszych tegorocznych wakacji.

Wychodząc naprzeciw trapiącym wiele osób pytaniom, postanowiliśmy zebrać aktualne zasady dotyczące podróżowania. Ze względu na dynamiczną sytuację, zasady te w każdej chwili mogą ulec zmianie. Dlatego też na krótko przed planowanym wyjazdem warto sprawdzić ewentualne zmiany w Serwisie Rzeczpospolitej Polskiej:  https://www.gov.pl/web/grecja/informacje-o-koronawirusie

TESTY, SZCZEPIENIA, OZDROWIEŃCY

Podróżni przybywający z Polski do Grecji zobowiązani są do przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR przetłumaczonego na język angielski -> EDIT: Od dnia 19.06.2021 Grecja:

 • Uznaje szybkie testy antygenowe (RAPID TEST): Od teraz wjazd do Grecji bez dalszych środków ograniczających będzie dozwolony dla podróżnych z zagranicy z negatywnym wynikiem szybkiego testu (test na antygeny). Wykonujemy nie wcześniej niż 48 h przed przyjazdem.

 • Podwyższa granicę wieku dla kontroli dzieci: Zgodnie z zaleceniami Unii Europejskiej, kontrola niezbędnych zaświadczeń przy wjeździe do kraju obowiązuje dzieci w wieku 12 lat i starsze (a nie w wieku od 6 lat, jak miało to miejsce do tej pory).

Test PCR wykonujemy nie wcześniej niż na 72 godziny przed planowanym przyjazdem do Grecji. Obowiązkiem testowania NIE są objęte dzieci w wieku poniżej 5 lat ->EDIT: nastąpiła zmiana zasad i testy PCR są obowiązkowe dla dzieci od 6 roku życia -> EDIT: od 12 roku życia. 

ALTERNATYWNIE:

 • Osoby, które przyjęły dwie dawki szczepienia, a od przyjęcia drugiej dawki minęło 14 dni są zwolnione z obowiązku wykonania testu PCR przed przylotem. Aby zostać wpuszczonym na terytorium Grecji, należy przedstawić odpowiednie świadectwo szczepienia wydane przez uprawniony organ publiczny. WAŻNE: szczepienia, które są honorowane przez Grecję to: Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca – Oxford, Novavax, Johnson & Johnson – Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm.

Jeśli chodzi o wymagane polskie świadectwo szczepień przy wjeździe do Grecji, dotyczy to dokumentu PDF w języku polskim i angielskim, które CEZ (Centrum e-Zdrowia) udostępnia drogą elektroniczną. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, wspomniane dwujęzyczne zaświadczenie jest dostępne dla osób w pełni zaszczepionych po zalogowaniu się do Internetowego Konta Pacjenta i wybraniu odpowiedniej opcji wydruku - https://pacjent.gov.pl/.

Przykład certyfikatu CEZ PDF można znaleźć poniżej. Jest to próbka przekazana przez Ministerstwo Zdrowia RP i jest to dokument, który władze greckie wykorzystują i akceptują.

 

 • Tzw. ozdrowieńcy, czyli osoby, które przebyły Covid-19 w okresie 2-9 miesięcy przed przybyciem do Grecji mogą przedstawić pozytywny wynik testu PCR lub zaświadczenie z laboratorium, w którym taki test wykonały i które wskazały na zakażenie wirusem SARS CoV2.

Oryginalny wynik musi być wydany w jednym z języków: grecki, angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański lub rosyjski. Wynik w j. polskim może zostać przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego na j. grecki lub j. angielski. To samo dotyczy zaświadczenia z laboratorium w przypadku, gdy pasażer nie dysponuje wynikiem wcześniej wykonanego testu.

Należy pamiętać, że po przybyciu do kraju docelowego każdy z pasażerów może zostać poddany testowi na lotnisku, niezależnie od posiadanych dokumentów (negatywy wynik PCR, zaświadczenie o szczepieniu, potwierdzenie przebycia Covid-19 w okresie 2-9 miesięcy przed planowanym wjazdem do Grecji).

 

Przypomina się, że od 01.07.2021 podróżujący do Grecji będą mieć możliwość korzystania z Unijnego Certyfikatu COVID w formie cyfrowej lub drukowanej. Certyfikat ten będzie dostępny w  Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) oraz  w aplikacji mObywatel. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

 

FORMULARZ LOKALIZACYJNY

Każdy pasażer zobowiązany jest do wypełnienia formularza lokalizacyjnego dostępnego na stronie: https://travel.gov.gr/#/

Powyższy formularz wypełniamy na co najmniej na 24 h przed planowanym przylotem do Grecji (można wcześniej). Wszystkie podróżujące osoby powinny posiadać własny kod QR, dlatego też konieczne jest wypełnienie PLF dla każdego uczestnika wyjazdu z osobna, w tym również dla małoletnich dzieci.

Kod QR przychodzi na wskazany w formularzu adres e-mail najczęściej około północy w dniu wyjazdu. WAŻNE: niewypełnienie PLF i nieposiadanie kodu QR może skutkować grzywną w kwocie 500 euro, możemy także spotkać się z odmową wpuszczenia nas na pokład samolotu.

BRAMY WJAZDU DO GRECJI

Wjazd do Grecji możliwy jest drogą:

- powietrzną (lotniska międzynarodowe),

- morską (porty w Igoumenitsy, Patras, Korfu),

- lądową (przez przejścia graniczne w Promachonas i Ormenio – 24/24h;  Evzonoi – w godz. 07:00-23:00)

PODCZAS POBYTU

- Na dzień dzisiejszy obowiązuje zakaz przemieszczania się w godzinach 00:30-05:00

- Obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa (maseczki ochronne) we wszystkich przestrzeniach publicznych, niezależnie od tego, czy znajdujemy się w pomieszczeniu czy na świeżym powietrzu. Za złamanie nakazu grozi grzywna w wysokości 300 euro

- Lokale gastronomiczne (w tym również kawiarnie, puby, bary itp.) funkcjonują jedynie na zewnątrz. Każdy z gości lokalu musi mieć miejsce siedzące. Podczas oczekiwania na stolik/zamówienie należy mieć zakryty nos i usta maseczką ochronną. Wyjątkiem są restauracje i bary hotelowe, w których obsługiwani są wyłącznie goście hotelowi.

PO POWROCIE DO POLSKI

Grecja znajduje się w strefie Schengen, zatem po powrocie z naszych wakacji obowiązywać nas będą następujące warunki:

- Po powrocie podlegamy 10-dniowej kwarantannie, chyba że przedstawimy negatywny wynik testu PCR lub antygenowego wykonanego nie wcześniej niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy.

Na większości polskich lotnisk można wykonać test, który zwolni nas z obowiązkowej kwarantanny. Alternatywnie, test taki można wykonać maksymalnie w ciągu 48 h od przekroczenia granicy w dowolnym laboratorium.

WAŻNE - Osoby zaszczepione na COVID-19 są zwolnione z kwarantanny. Dotyczy to osób, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej.

PODSUMOWUJĄC

Ponowne otwarcie się branży turystycznej jest dowodem powrotu do normalności charakteryzującej się naciskiem na bezpieczeństwo, zapobieganie i odpowiedzialność. Pandemia podkreśliła znaczenie protokołów dotyczących zdrowia i higieny. Z tą rzeczywistością wiążą się takie praktyki, jak wzmożone sprzątanie przestrzeni, umieszczanie miejsc siedzących w większej odległości od siebie, dostarczanie żeli antyseptycznych itp.

Jeśli obawiasz się, że koronawirus może zaprzepaścić marzenie o wakacjach w Grecji, której wizytówką jest błękitne niebo, krystalicznie czysta morska woda, jasne słońce i najsmaczniejsza sałatka, jaką kiedykolwiek jadłeś - uwierz, że tak nie jest. Wakacje w skąpanej w promieniach słonecznych Helladzie są jak najbardziej możliwe i bądź pewien, że po kilku dniach spędzonych tutaj zmęczenie wywołane przez wielomiesięczne obostrzenia odejdą w niepamięć!

Do zobaczenia na Lefkadzie lub Kos. To będzie wspaniałe lato.

 

Polecamy

Centrum rezerwacji

wyszukiwarka

producenci

wyświetl produkty
wybranego producenta

Wybierz producenta<

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

i weź udział w niepowtarzalnej podróży
po świecie windsurfingu!
Dostaniesz nie tylko ekskluzywną wiedzę i inspirujące filmy,
ale także dostęp do wyjątkowych ofert i wyjazdów szkoleniowych.
Nie zwlekaj - kliknij i dołącz do naszej społeczności pasjonatów!

Trwa zapis na newsletter


Copyright 2014 - 2024

© Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Powered by