Wyjazdy-Barbados Karaiby-Przewodnik-Windsurfing Kitesurfing-Szkolenia
 • Power Jibe Week '22

  Zapytaj o ofertę
  11-07-2022
  Power Jibe Week - VASSILIKI LEFKADA 2022
 • Ladies on WS Board

  Zapytaj o ofertę
  15-08-2022
  Ladies on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2022
 • VASSILIKI 2022

  Zapytaj o ofertę
  22-08-2022
  Wyjazd WIND do VASSILIKI Sierpień 2022
 • Kurs WINDSURFING Grecja

  Zapytaj o ofertę
  11-07-2022
  Windsurfing wyjazd zagraniczny LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2022 nr 2
 • Soma Bay jesień 2022

  Zapytaj o ofertę
  27-10-2022
  Soma Bay - jesień 2022 - windsurfing
 • Lefkada WIND 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-08-2022
  LEFKADA windsurfing w Vassiliki Sierpień / Wrzesień 2022
 • Jesień DAHAB

  Zapytaj o ofertę
  08-10-2022
  DAHAB PAŹDZIERNIK 2022 nr.2 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • Kurs WIND Grecja

  Zapytaj o ofertę
  18-07-2022
  Szkoła windsurfingu LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2022 nr 3
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  06-10-2022
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2022 - PAŹDZIERNIK nr 1
 • Egipt JESI|EŃ 2022

  Zapytaj o ofertę
  10-11-2022
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2022 nr.2
 • LEFKADA Sierpień 2022

  Zapytaj o ofertę
  01-08-2022
  Grecja windsurfing LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2022
 • Sierpień 2022 na Kos

  Zapytaj o ofertę
  13-08-2022
  Windsurfing Grecja Wyjazd Szkoleniowy na KOS PSALIDI Sierpień 2022 nr 2
 • WIND wakacje 2022 KOS

  Zapytaj o ofertę
  06-08-2022
  Wakacje z windsurfingiem w Grecji Psalidi Kos Sierpień 2022
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zapytaj o ofertę
  05-09-2022
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2022 Wrzesień nr 2
 • Soma Bay LISTOPAD

  Zapytaj o ofertę
  03-11-2022
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2022
 • Obóz WIND Kos

  Zapytaj o ofertę
  23-07-2022
  Obozy windsurfingowe za granicą KOS PSALIDI Lipiec 2022 nr 2
 • SOMA BAY Egipt 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-09-2022
  Windsurfing w Egipcie SOMA BAY Wrzesień/Październik 2022
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  13-10-2022
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2022 NR 2
 • Wrzesień 2022 w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  01-09-2022
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Wrzesień 2022 nr 1
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2022

  Zapytaj o ofertę
  22-09-2022
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2022 NR 4
 • Egipt PAŹDZIERNIK 2022

  Zapytaj o ofertę
  20-10-2022
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Październik 2022 NR 3
Powrót

Przewodniki

BARBADOS

 • BARBADOS
 • BARBADOS

PRZEWODNIK WINDSURFING / KITESURFING - BARBADOS - KARAIBY

Barbados jest jedną z najbardziej „lubianych” przez wiatr karaibską wyspą. Miejsce idealne dla kitesurferów lubujących się w pływaniu po falach, oraz oczywiście zwolenników deski surfingowej, czy windsurfingu. Prawdopodobieństwo idealnych warunków wiatrowych jest tu spore niemal przez cały rok, aczkolwiek osoby lubiące wiedzieć, na czym stoją powinny zaplanować swój pobyt tutaj pomiędzy grudniem, a końcem czerwca.  Miejscówki „zarezerwowane” prze kitesurferów to spoty Silver Rocks i Long Beach charakteryzujące się małymi falami przy brzegu oraz większymi przy rafach. Miłośnicy pływania on wave powinni swoje kroki skierować w kierunku Freights-Bay oraz Bathsheba Beach – są to miejsca, w których prądy bywają bardzo silne, dlatego też należy zachować należytą ostrożność.

Surfing możliwy jest w bardzo wielu miejscach. Na południowym wybrzeżu są to spoty takie jak South Point, Brandon’s, Surf Barbados Freights Bay Guest House. Wschodnie wybrzeże ze spotem Soup Bowl ( światowej sławy spot, w którym fale uważane są za odpowiednie jedynie dla „ostrych” zawodników). Na zachodnim wybrzeżu natomiast panują idealne warunki do pływania na surfingu, aczkolwiek tutejsze fale uważane są za bardzo niespójne.

Najlepszy czas, aby popływać na windsurfingu na Barbados przypada na okres miedzy połową listopada, a końcem czerwca, lecz nie oznacza to wcale, że w innych miesiącach jest to nie możliwe.  Fale na Barbados nie są tak duże i mocne, jak choćby na Hawajach, lecz mimo to doskonale nadają się do uprawiania tej dziedziny sportu.  Spot windsurfingowy na Barbados to obszar Silver Sands, gdzie warunki są do pływania można opisać jednym zdaniem: jest to wspaniałe miejsce zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych windsurferów.

PRZELOTY I POBYT - BARBADOS - KARAIBY

Wakacje na Karaibach – kiedy jechać?

Podczas podejmowania decyzji odnośnie naszego wyjazdu na Karaiby, które należy wziąć pod uwagę trzy czynniki mogące mieć kluczowy wpływ na to, jak udany będzie nasz urlop. Mowa tu o pogodzie, kosztach i tłumach turystów, jakie tam znajdziemy.

Pogoda na Karaibach jest generalnie dobra w każdym okresie, aczkolwiek najbardziej sprzyjające warunki dla turystów z Europy panują tu od grudnia do kwietnia. Dlaczego? Dlatego, że powietrze jest tu wtedy najbardziej suche i wolne od wilgoci, a noce przyjemnie chłodne. Latem i jesienią temperatura wzrastają tu do trudnych do wytrzymania poziomów, a sile, krótkotrwałe ulewy występują tu na porządku dziennym. Sprzyja to dużej wilgotności powietrza, co w połączeniu z gorącem daje wrażenie duchoty.

Jeśli chodzi o koszty pobytu na karaibskich wyspach, to za szczyt sezonu uważa się tutaj okres od połowy grudnia do połowy kwietnia. Wtedy też wynajem miejsc noclegowych jest mało opłacalny, gdyż ceny hoteli i pokoi w kwaterach prywatnych są o 20-50% wyższe, aniżeli w innych miesiącach. 

Analizując ruch turystyczny na wyspach oraz tłumy ludzi oblegających hotele, plaże i wszystko to, czym możesz być zainteresowany podczas swojego urlopu, to musisz wiedzieć, że największy tłok panuje tu w okresie zimowym, oraz przy okazji Bożego Narodzenia/Nowego Roku, przez cały luty oraz na Wielkanoc. Miesiącami, kiedy jest tu o wiele spokojniej są wrzesień oraz październik. Wtedy też możemy liczyć na to, że znajdziemy nocleg w atrakcyjnej cenie, na plaży oprócz ręczników innych plażowiczów znajdziemy również piasek, a w restauracjach i w barchanie będziemy zmuszeni do wielogodzinnego oczekiwania na realizację naszego zamówienia.

Biorąc pod uwagę powyższą analizę tłumów, cen oraz warunków pogodowych nasuwa się wniosek, że maj jest miesiącem, który powinieneś wziąć pod uwagę podczas planowania wyjazdu na Karaiby. Pogoda jest wtedy praktycznie tak samo dobra, jak w miesiącach uznawanych za szczyt sezonu, za to koszty zakwaterowania są o niebo niższe. Z podobnych powodów również początek grudnia to kolejny termin, jaki powinien Cię zainteresować, jeśli chcesz móc w pełni skorzystać z atrakcji oferowanych przez ten region, nie płacąc przy tym kroci. Jeżeli Twój wyjazd uzależniony jest od przerw w zajęciach szkolnych ( podróżujesz z dziećmi lub sam się uczysz), to warto wiedzieć, że ceny hoteli mają tendencję spadkową pod koniec sierpnia.

Możliwości zakwaterowania na Karaibach jest praktycznie nieskończenie wiele. Hotele z każdą ilością gwiazdek oferujące możliwość pobytu w luksusowych apartamentach i w opcji All-inclusive, oraz alternatywne, tańsze opcje noclegu. Najprościej zdać się na usługi touroperatora, który pomoże w znalezieniu najlepszej opcji cena - jakość usługi, aczkolwiek wiele na wielu wyspach znajduje się również wiele małych, niedrogich hoteli i pensjonatów, które nie zostały zawarte w ofertach większości organizatorów wyjazdów. Jeżeli podróżujesz na własną rękę, to z łatwością znajdziesz takie miejsca noclegowe na stronach internetowych. 

 

KITE / WIND ONLINE SHOP

 

 

Gorąco polecamy zakupy w naszym sklepie wind/kite !

 

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

 

 

 

 

 

 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - BARBADOS - KARAIBY

Na Barbados z pewnością nie będziesz się nudzić.  Mimo że jest to dość mała wyspa, będziesz mile zaskoczony ilością wspaniałych zabytków i innych ciekawych miejsc, które czekają, abyś je odkrył podczas Twojego pobytu na wyspie.

 • Zobacz garncarzy przy pracy w Earthworks Pottery, którzy wyrabiają w pełni funkcjonalne zestawy obiadowe w ponad 35 wzorach i 150 kształtach.
 • Na Mount Gay Visitors Centre, przyjaźni przewodnicy zabiorą cię na fascynującą podróż po historii i sposobie destylacji Rumu Mount Gay.
 • Na wysokości blisko 230 m n.p.m. znajduje się ogród botaniczny „The Flower Forest” zajmujący powierzchnię ponad 50 akrów.
 • Wycieczki krajoznawcze po wyspie cieszą się sporą popularnością, zwłaszcza te, podczas których zobaczymy najciekawsze i najbardziej ekscytujące miejsca, jak miasto Bathsheba, intrygujące jaskinie wapienne oraz „ukryte skarby” wyspy podczas Island Safari. 

Gdy słońce zachodzi w Barbados, zabawa trwa nieprzerywanie. Życie nocne na wyspie jest bardzo bogate i zróżnicowane i może z łatwością zapewnić rozrywkę nawet najbardziej wymagającym gościom. Począwszy od pokazów historycznych, wykwintnych kolacji we wspaniałych lokalach, poprzez romantyczne rejsy, aż po szaleństwa na parkiecie do białego rana.  Kluby nocne na Barbados zlokalizowane są głównie przy St. Lawrence Gap i wzdłuż Bay Street i oferują rozrywkę na żywo przez większość nocy w tygodniu. Zespoły grające muzykę lokalną - calypso i reggae potrafią doskonale rozruszać towarzystwo, ale istnieje tu też kilka miejsc, w których pobawimy się przy rytmach R&B, oraz hitach znanych na całym świecie.

HOTELE NA BARBADOS NA KARAIBACH

W regionie znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

INNE INFORMACJE - BARBADOS - KARAIBY

Karaiby - przepis na udany (tańszy) pobyt

Podróż poza sezonem -można zaoszczędzić od 30% wzwyż, jeśli swój pobyt tutaj zaplanujesz na okres kwiecień - grudzień 

Lokalny alkohol - Rum oraz lokalne piwa są znacznie tańsze niż inne, znane w Europie alkohole

Transport – szukaj w Internecie lokalnych ofert dotyczących przewozu turystów z wyspy na wyspę, w przeciwnym wypadku być może będziesz zmuszony do zapłacenia astronomicznych kwot za coś, co możesz mieć za bezcen

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Copyright 2014 - 2022

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by