Wyjazdy-Barbados Karaiby-Przewodnik-Windsurfing Kitesurfing-Szkolenia
 • VASSILIKI Lipiec 2024

  Zobacz ofertę
  05-07-2024
  Windsurfing LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 1 Polska Szkoła
 • MAJÓWKA w Soma Bay

  Zobacz ofertę
  25-04-2024
  POLSKA SZKOŁA WINDSURFINGU SOMA BAY EGIPT MAJÓWKA 2024 nr 1
 • Lefkada WIND 2024

  Zobacz ofertę
  30-08-2024
  LEFKADA windsurfing w Vassiliki Sierpień / Wrzesień 2024
 • Windsurfing w Egipcie

  Zobacz ofertę
  17-10-2024
  SOMA BAY - JESIEŃ 2024 - PAŹDZIERNIK NR 3 - WINDSURFING
 • SOMA BAY 2024

  Zobacz ofertę
  03-10-2024
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2024 NR 1
 • Grupowy wyjazd WIND 2024

  Zobacz ofertę
  14-06-2024
  Kurs windsurfingu w VASSILIKI LEFKADA Czerwiec 2024 nr 1
 • MAURITIUS

  Zobacz ofertę
  06-09-2024
  MAURITIUS - LE MORNE - WYJAZD Z OKAZJI 10 LECIA SURFSKI - WRZESIEŃ 2024
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2024

  Zobacz ofertę
  26-09-2024
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2024 NR 2
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zobacz ofertę
  06-09-2024
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2024 Wrzesień nr 1
 • WINDSURFING LEFKADA

  Zobacz ofertę
  21-06-2024
  Nauka windsurfingu w Grecji VASSILIKI na Lefkadzie Czerwiec 2024 nr 2
 • Czerwiec w Soma Bay

  Zobacz ofertę
  30-05-2024
  WINDSURFING - CZERWIEC W SOMA BAY - wyjazd w Boże Ciało 2024
 • DAHAB Maj 2024

  Zobacz ofertę
  27-04-2024
  DAHAB Majówka 2024 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • DAHAB Maj 2024

  Zobacz ofertę
  30-04-2024
  DAHAB Majówka nr 2 2024 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • Wrzesień w SOMA BAY

  Zobacz ofertę
  29-08-2024
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - WRZESIEŃ 2024 nr 1
 • Windsurfing LISTOPAD 2024

  Zobacz ofertę
  07-11-2024
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2024 nr.2
 • Wyjazd windsurfing 2024

  Zobacz ofertę
  26-07-2024
  Wyjazd windsurfing Lefkada Lipiec/Sierpień 2024
 • Ladies on WS Board

  Zobacz ofertę
  23-08-2024
  All together on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2024 Sierpień nr 4
 • Kurs WINDSURFING Grecja

  Zobacz ofertę
  12-07-2024
  Windsurfing wyjazd zagraniczny LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 2
 • Grupowy kurs Windsurfing

  Zobacz ofertę
  09-08-2024
  Kurs windsurfingu w Grecji LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2024 nr 2
 • WIND w Soma Bay 2024

  Zobacz ofertę
  31-10-2024
  WINDSURFING W EGIPT SOMA BAY - LISTOPAD 2024
 • Szkolenia WIND Vassiliki

  Zobacz ofertę
  13-09-2024
  Obozy windsurfingowe 2024 LEFKADA VASSILIKI we Wrześniu nr 2
Powrót

Przewodniki

BARBADOS

 • BARBADOS
 • BARBADOS

PRZEWODNIK WINDSURFING / KITESURFING - BARBADOS - KARAIBY

Barbados jest jedną z najbardziej „lubianych” przez wiatr karaibską wyspą. Miejsce idealne dla kitesurferów lubujących się w pływaniu po falach, oraz oczywiście zwolenników deski surfingowej, czy windsurfingu. Prawdopodobieństwo idealnych warunków wiatrowych jest tu spore niemal przez cały rok, aczkolwiek osoby lubiące wiedzieć, na czym stoją powinny zaplanować swój pobyt tutaj pomiędzy grudniem, a końcem czerwca.  Miejscówki „zarezerwowane” prze kitesurferów to spoty Silver Rocks i Long Beach charakteryzujące się małymi falami przy brzegu oraz większymi przy rafach. Miłośnicy pływania on wave powinni swoje kroki skierować w kierunku Freights-Bay oraz Bathsheba Beach – są to miejsca, w których prądy bywają bardzo silne, dlatego też należy zachować należytą ostrożność.

Surfing możliwy jest w bardzo wielu miejscach. Na południowym wybrzeżu są to spoty takie jak South Point, Brandon’s, Surf Barbados Freights Bay Guest House. Wschodnie wybrzeże ze spotem Soup Bowl ( światowej sławy spot, w którym fale uważane są za odpowiednie jedynie dla „ostrych” zawodników). Na zachodnim wybrzeżu natomiast panują idealne warunki do pływania na surfingu, aczkolwiek tutejsze fale uważane są za bardzo niespójne.

Najlepszy czas, aby popływać na windsurfingu na Barbados przypada na okres miedzy połową listopada, a końcem czerwca, lecz nie oznacza to wcale, że w innych miesiącach jest to nie możliwe.  Fale na Barbados nie są tak duże i mocne, jak choćby na Hawajach, lecz mimo to doskonale nadają się do uprawiania tej dziedziny sportu.  Spot windsurfingowy na Barbados to obszar Silver Sands, gdzie warunki są do pływania można opisać jednym zdaniem: jest to wspaniałe miejsce zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych windsurferów.

PRZELOTY I POBYT - BARBADOS - KARAIBY

Wakacje na Karaibach – kiedy jechać?

Podczas podejmowania decyzji odnośnie naszego wyjazdu na Karaiby, które należy wziąć pod uwagę trzy czynniki mogące mieć kluczowy wpływ na to, jak udany będzie nasz urlop. Mowa tu o pogodzie, kosztach i tłumach turystów, jakie tam znajdziemy.

Pogoda na Karaibach jest generalnie dobra w każdym okresie, aczkolwiek najbardziej sprzyjające warunki dla turystów z Europy panują tu od grudnia do kwietnia. Dlaczego? Dlatego, że powietrze jest tu wtedy najbardziej suche i wolne od wilgoci, a noce przyjemnie chłodne. Latem i jesienią temperatura wzrastają tu do trudnych do wytrzymania poziomów, a sile, krótkotrwałe ulewy występują tu na porządku dziennym. Sprzyja to dużej wilgotności powietrza, co w połączeniu z gorącem daje wrażenie duchoty.

Jeśli chodzi o koszty pobytu na karaibskich wyspach, to za szczyt sezonu uważa się tutaj okres od połowy grudnia do połowy kwietnia. Wtedy też wynajem miejsc noclegowych jest mało opłacalny, gdyż ceny hoteli i pokoi w kwaterach prywatnych są o 20-50% wyższe, aniżeli w innych miesiącach. 

Analizując ruch turystyczny na wyspach oraz tłumy ludzi oblegających hotele, plaże i wszystko to, czym możesz być zainteresowany podczas swojego urlopu, to musisz wiedzieć, że największy tłok panuje tu w okresie zimowym, oraz przy okazji Bożego Narodzenia/Nowego Roku, przez cały luty oraz na Wielkanoc. Miesiącami, kiedy jest tu o wiele spokojniej są wrzesień oraz październik. Wtedy też możemy liczyć na to, że znajdziemy nocleg w atrakcyjnej cenie, na plaży oprócz ręczników innych plażowiczów znajdziemy również piasek, a w restauracjach i w barchanie będziemy zmuszeni do wielogodzinnego oczekiwania na realizację naszego zamówienia.

Biorąc pod uwagę powyższą analizę tłumów, cen oraz warunków pogodowych nasuwa się wniosek, że maj jest miesiącem, który powinieneś wziąć pod uwagę podczas planowania wyjazdu na Karaiby. Pogoda jest wtedy praktycznie tak samo dobra, jak w miesiącach uznawanych za szczyt sezonu, za to koszty zakwaterowania są o niebo niższe. Z podobnych powodów również początek grudnia to kolejny termin, jaki powinien Cię zainteresować, jeśli chcesz móc w pełni skorzystać z atrakcji oferowanych przez ten region, nie płacąc przy tym kroci. Jeżeli Twój wyjazd uzależniony jest od przerw w zajęciach szkolnych ( podróżujesz z dziećmi lub sam się uczysz), to warto wiedzieć, że ceny hoteli mają tendencję spadkową pod koniec sierpnia.

Możliwości zakwaterowania na Karaibach jest praktycznie nieskończenie wiele. Hotele z każdą ilością gwiazdek oferujące możliwość pobytu w luksusowych apartamentach i w opcji All-inclusive, oraz alternatywne, tańsze opcje noclegu. Najprościej zdać się na usługi touroperatora, który pomoże w znalezieniu najlepszej opcji cena - jakość usługi, aczkolwiek wiele na wielu wyspach znajduje się również wiele małych, niedrogich hoteli i pensjonatów, które nie zostały zawarte w ofertach większości organizatorów wyjazdów. Jeżeli podróżujesz na własną rękę, to z łatwością znajdziesz takie miejsca noclegowe na stronach internetowych. 

 

KITE / WIND ONLINE SHOP

 

 

Gorąco polecamy zakupy w naszym sklepie wind/kite !

 

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

 

 

 

 

 

 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - BARBADOS - KARAIBY

Na Barbados z pewnością nie będziesz się nudzić.  Mimo że jest to dość mała wyspa, będziesz mile zaskoczony ilością wspaniałych zabytków i innych ciekawych miejsc, które czekają, abyś je odkrył podczas Twojego pobytu na wyspie.

 • Zobacz garncarzy przy pracy w Earthworks Pottery, którzy wyrabiają w pełni funkcjonalne zestawy obiadowe w ponad 35 wzorach i 150 kształtach.
 • Na Mount Gay Visitors Centre, przyjaźni przewodnicy zabiorą cię na fascynującą podróż po historii i sposobie destylacji Rumu Mount Gay.
 • Na wysokości blisko 230 m n.p.m. znajduje się ogród botaniczny „The Flower Forest” zajmujący powierzchnię ponad 50 akrów.
 • Wycieczki krajoznawcze po wyspie cieszą się sporą popularnością, zwłaszcza te, podczas których zobaczymy najciekawsze i najbardziej ekscytujące miejsca, jak miasto Bathsheba, intrygujące jaskinie wapienne oraz „ukryte skarby” wyspy podczas Island Safari. 

Gdy słońce zachodzi w Barbados, zabawa trwa nieprzerywanie. Życie nocne na wyspie jest bardzo bogate i zróżnicowane i może z łatwością zapewnić rozrywkę nawet najbardziej wymagającym gościom. Począwszy od pokazów historycznych, wykwintnych kolacji we wspaniałych lokalach, poprzez romantyczne rejsy, aż po szaleństwa na parkiecie do białego rana.  Kluby nocne na Barbados zlokalizowane są głównie przy St. Lawrence Gap i wzdłuż Bay Street i oferują rozrywkę na żywo przez większość nocy w tygodniu. Zespoły grające muzykę lokalną - calypso i reggae potrafią doskonale rozruszać towarzystwo, ale istnieje tu też kilka miejsc, w których pobawimy się przy rytmach R&B, oraz hitach znanych na całym świecie.

HOTELE NA BARBADOS NA KARAIBACH

W regionie znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

INNE INFORMACJE - BARBADOS - KARAIBY

Karaiby - przepis na udany (tańszy) pobyt

Podróż poza sezonem -można zaoszczędzić od 30% wzwyż, jeśli swój pobyt tutaj zaplanujesz na okres kwiecień - grudzień 

Lokalny alkohol - Rum oraz lokalne piwa są znacznie tańsze niż inne, znane w Europie alkohole

Transport – szukaj w Internecie lokalnych ofert dotyczących przewozu turystów z wyspy na wyspę, w przeciwnym wypadku być może będziesz zmuszony do zapłacenia astronomicznych kwot za coś, co możesz mieć za bezcen

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  Centrum rezerwacji

  • 509 103 273
   (opłata wg stawki operatora)
  W dniach 8-21.04.2024r ze względu na firmowy wyjazd zagraniczny, prosimy o kontakt najlepiej poprzez maila, Whatsapp (509103273) lub Facebooka.

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

  i weź udział w niepowtarzalnej podróży
  po świecie windsurfingu!
  Dostaniesz nie tylko ekskluzywną wiedzę i inspirujące filmy,
  ale także dostęp do wyjątkowych ofert i wyjazdów szkoleniowych.
  Nie zwlekaj - kliknij i dołącz do naszej społeczności pasjonatów!

  Trwa zapis na newsletter


  Copyright 2014 - 2024

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by