ORELLE -Przewodnik narciarski Orelle;Alpy francuskie'Wyjazd w Alpy
 • DAHAB Maj 2024

  Zapytaj o ofertę
  30-04-2024
  DAHAB Majówka nr 2 2024 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • Windsurfing w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  18-04-2024
  Polska Szkoła windsurfingu SOMA BAY Egipt - KWIECIEŃ 2024
 • BONAIRE (KARAIBY) - egzotyczny wyjazd Surfski z okazji 10-lecia firmy kwiecień 2024

  Zapytaj o ofertę
  07-04-2024
  BONAIRE (KARAIBY) - największy egzotyczny wyjazd Surfski z okazji 10-lecia firmy kwiecień 2024
 • Jesień 2024 SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  10-10-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - PAŹDZIERNIK 2024 NR 2
 • Grupowy kurs Windsurfing

  Zapytaj o ofertę
  09-08-2024
  Kurs windsurfingu w Grecji LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2024 nr 2
 • Soma Bay MARZEC 2024

  Zapytaj o ofertę
  14-03-2024
  Nauka windsurfingu EGIPT Soma Bay MARZEC 2024
 • SOMA BAY 2024

  Zapytaj o ofertę
  03-10-2024
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2024 NR 1
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zapytaj o ofertę
  06-09-2024
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2024 Wrzesień nr 1
 • GRUDZIEŃ 2024 w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  05-12-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - GRUDZIEŃ 2024
 • VASSILIKI Lipiec 2024

  Zapytaj o ofertę
  05-07-2024
  Windsurfing LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 1 Polska Szkoła
 • DAHAB Maj 2024

  Zapytaj o ofertę
  27-04-2024
  DAHAB Majówka 2024 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • Power Jibe Week '24

  Zapytaj o ofertę
  19-07-2024
  Power Jibe Week - VASSILIKI LEFKADA 2024
 • Wyjazd windsurfing 2024

  Zapytaj o ofertę
  26-07-2024
  Wyjazd windsurfing Lefkada Lipiec/Sierpień 2024
 • Windsurfing Vassiliki '24

  Zapytaj o ofertę
  28-06-2024
  Obozy windsurfingowe za granicą LEFKADA VASSILIKI Czerwiec/Lipiec 2024
 • MAURITIUS

  Zapytaj o ofertę
  13-09-2024
  MAURITIUS - LE MORNE - WYJAZD Z OKAZJI 10 LECIA SURFSKI - WRZESIEŃ 2024
 • Wind w Soma Bay'24

  Zapytaj o ofertę
  24-10-2024
  SOMA BAY - PAŹDZIERNIK 2024 NR 4 - WYJAZD WINDSURFING
 • Windsurfing LISTOPAD 2024

  Zapytaj o ofertę
  07-11-2024
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2024 nr.2
 • Vassiliki Sierpień 2024

  Zapytaj o ofertę
  16-08-2024
  Windsurfing LEFKADA Wyjazd szkoleniowy do VASSILIKI w Sierpniu 2024
 • WINDSURFING LEFKADA

  Zapytaj o ofertę
  21-06-2024
  Nauka windsurfingu w Grecji VASSILIKI na Lefkadzie Czerwiec 2024 nr 2
 • Lefkada WIND 2024

  Zapytaj o ofertę
  30-08-2024
  LEFKADA windsurfing w Vassiliki Sierpień / Wrzesień 2024
 • MAJÓWKA w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  25-04-2024
  POLSKA SZKOŁA WINDSURFINGU SOMA BAY EGIPT MAJÓWKA 2024 nr 1
Powrót

Przewodniki

ORELLE

 • Orelle
 • Orelle

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY - ORELLE - FRANCJA

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

Narty z karnetem

Orelle to kurort narciarski znajdujący się w Dolinie Maurienne w Alpach francuskich. Oprócz Orelle w regionie Doliny Maurienne znajduje się jeszcze 10 innych wiosek. W jednej z nich, w Francoz zlokalizowana jest kolejka gondolowa 3 Vallees Express, której zadaniem jest przewożenie narciarzy z Orelle i Val Thorens do obszaru narciarskiego 3 Dolin.

Tradycyjne alpejskie osady idealnie wkomponowane w górski krajobraz zachwycają swoją szlachetnością i autentycznością. Kamienne domy pokryte dachami z łupka kuszą do odkrycia ich wnętrz, opowiadając historie o długich i mroźnych zimach oraz dawnych czasach, na długo jeszcze zanim region został odkryty przez narciarzy i turystów. To właśnie tu, pośród tej idyllicznej scenerii, w sąsiedztwie Włoch oraz Parku Narodowego Vanois znajduje się kurort narciarski Orelle.

          

Orelle jest miejscem idealnym dla osób, które nie tylko podczas swojego narciarskiego urlopu pragną pojeździć na nartach, lecz również, a być może przede wszystkim odpocząć od wymagań, pośpiechu i zgiełku życia codziennego. Orelle jest w stanie dać im to wszystko, czego oczekują. Dodatkowo z myślą o najmłodszych gościach ośrodka otwarte zostało tu przedszkole narciarskie, w którym zajmą się naszymi dziećmi, podczas gdy my w spokoju pojeździmy na nartach czy snowboardzie nie musząc martwić się o maluchy.

Orelle posiada własny obszar narciarski obejmujący kilka tras zjazdowych, a jego tereny narciarskie są połączone z tymi przynależącymi do ośrodka Val Thorens, co daje w sumie 150 km tras narciarskich odpowiednich dla każdego stopnia opanowanych umiejętności. Główną atrakcją natomiast jest fakt, że dzięki nowoczesnemu systemowi wyciągów możemy w kilka chwil znaleźć się w jednym z największych na świecie obszarów narciarskich, a mianowicie w Ski Area 3 Dolin. Dodatkowo w równie łatwy sposób można dostać się do innego dużego obszaru narciarskiego znajdującego się w okolicy Orelle. Mowa tu o La Vallée des Belleville, oferującym dostęp do 300 km nartostrad.

Obszar narciarski 3 Dolin to 600 km tras narciarskich i niezliczone możliwości, jakie daje on wszystkim miłośnikom białego szaleństwa. Szczegółowe informacje na temat obszaru 3 Dolin można znaleźć tutaj.

Trasy narciarskie Orelle / Val Thorens w znacznej części znajdują się na wysokościach przekraczających 2.000m n.p.m. Warto dodać, że kurort Val Thorens jest najwyżej położonym ośrodkiem narciarskim w Europie, a co za tym idzie warunki narciarskie są tu praktycznie niezawodne. Dodatkowo naturalna pokrywa śnieżna może zostać wspomożona przez system sztucznego naśnieżania. Jako ciekawostkę można nadmienić, że armatki śnieżne kurortu Val Thorens korzystają z zaawansowanej technologii, która pozwala na produkcję sztucznego śniegu przy minimalnym zużyciu paliwa potrzebnego do zasilenia agregatów, a co za tym idzie cały proces fiest niesłychanie ekologiczny.

Blisko 80 nartostrad zostało sklasyfikowane pod względem ich trudności i odpowiednio oznaczone. Przeważająca liczba tutejszych nartostrad to stoki łatwe oraz średnio trudne. Osoby zaawansowane pojeździć mogą na 9 trasach oznaczonych kolorem czarnym. Całość obsługiwana jest przez ponad 30 wyciągów.

          

Podczas pobytu tutaj mamy niemalże nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o jazdę na nartach i snowboardzie. To tu znajdują się wyciągi mogące wwieźć nas na niesamowite wysokości, tu mamy absolutną dowolność podczas wyboru trasy, którą będziemy zjeżdżać, to właśnie tu oprócz licznych oznaczonych tras znajdują się najwybitniejsze tereny do jazdy off piste. W samym Val Thorens znajdziemy liczne obszary do jazdy poza trasami. Jest ich również sporo w bezpośredniej okolicy Orelle. Jednym z nich jest szlak Lac du Lou, który jest dobrze znany wśród zwolenników tego typu jazdy na nartach. Osoby mniej doświadczone powinny spróbować swoich sił w przełęczy Pierre Lory.

Snowboardziści pojeździć mogą zarówno na trasach, jak i w tutejszym snowparku. Szeroka gama modułów zarówno dla początkujących średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych snowboardzistów jest w stanie dostarczyć sporo rozrywki. Istnieje tu również ogromna poduszka powietrzna, na której można bezpiecznie doskonalić swoje umiejętności. W strefie relaksacyjnej posłuchamy nowinek muzycznych i nabierzemy sił przed kolejnymi szaleństwami.

Również po zejściu ze stoków na gości ośrodka Orelle czekają liczne atrakcje. Ogromną popularnością cieszą się wyprawy na rakietach śnieżnych oraz piesze wędrówki oznakowanymi szlakami turystycznymi. Tutejszy obszar boardercross to pełnowymiarowy stadion, wybudowany tuż obok trasy Pucharu Świata. Zarówno dorośli, jak i młodsi goście ośrodka mogą się tu świetnie zabawić i oddać się rywalizacji. Znajdująca się tu stalowa lina (La Tyrolienne), po której można zjechać można będąc zawieszonym nad przepaścią, jest najwyżej umiejscowioną taką atrakcją na świecie. Zjazd z prędkością przekraczającą 100km/h zajmuje około 1,5 minuty, dostarczając niesamowitych wrażeń wizualnych i niezliczonych skoków adrenaliny. Do bardziej konwencjonalnych zajęć sportowo – rekreacyjnych należą tory saneczkowe, wyprawy nordic walking, wieczorne wędrówki przy blasku pochodni, loty paralotnią, psie zaprzęgi, baseny i hotelowe SPA i wiele innych.

Jedyne w swoim rodzaju restauracje górskie znajdują się zarówno na stokach Orelle oraz Val Thorens, jak i w bezpośrednim sąsiedztwie obu miejscowości. Większość z nich oprócz potraw z kuchni międzynarodowej serwuje również specjały kuchni lokalnej, takich, jak sery, czy wina. Szczególny nacisk kładzie się na wykorzystywanie lokalnych produktów podczas przyrządzania dań według tradycyjnych receptur, dlatego mięso, jaja czy przetwory warzywne pochodzą z tutejszych farm. Zjeść tu można naprawdę dobrze, a ceny w tutejszych restauracjach są bardzo przystępne. Większość z lokali dysponuje tarasami, na których można zjeść gorący posiłek w otoczeniu idyllicznego, alpejskiego krajobrazu. Oprócz typowych restauracji z łatwością znajdziemy tu bary serwujące szybkie przekąski takie jak pizza, pyszne, chipsy, kanapki, sałatki, ciasta itp. W niektórych z tych lokali skorzystać można z darmowego WiFi oraz z drukarki, nagrywarki płyt, itp.

W godzinach wieczornych życie w Orelle nie jest szczególnie hałaśliwe, a goście tego ośrodka przyjeżdżają tu przede wszystkim pojeździć na nartach. Spokojny wieczór można spędzić w którejś z tutejszych restauracji, lub w barze hotelowym. Jeśli szukamy większej ilości atrakcji, powinniśmy wybrać się do Val Thorens, które w tej dziedzinie ma o wiele więcej do zaoferowania.

         

Jeśli chodzi o noclegi w Orelle, to znajdzie się tu lokum dla każdego. Baza noclegowa oferuje szeroką gamę doskonałych hoteli, przytulnych apartamentów oraz uroczych domków. Ich niepowtarzalny klimat oraz wystrój wnętrz, jak i przyjazne nastawienie obsługi hotelowej z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Kurort narciarski Orelle jest miejscem, do którego można się bardzo łatwo dostać. W jego pobliżu znajdują się lotniska w Chambery ( 1.5 godziny), w Grenoble (2 godziny), oraz znajdujące się nieco dalej porty lotnicze w Lyon-Saint-Exupéry oraz w Genewie. Jeśli zdecydujemy się na dojazd własnym samochodem to nasza podróż przebiegać będzie w sposób następujący:

Autostradą A1 wjeżdżamy na terytorium Czech i kontynuujemy podróż autostradą D1 i drogą E442/E462/R35 w kierunku Prostejov/Brno. Kontynuujemy wzdłuż trasy 50/D1/E462 i wybieramy zjazd 194A-B na E461/Trasa 52 w kierunku na Wiedeń/Znojmo/Mikulov. Kontynuujemy wzdłuż E461/R52 oraz 52/E461. Następnie autostradą A5/E461 oraz E461/S1. Autostradą A2kierujemy się w stronę A4 i zjeżdżamy w kierunku Piacenza/Genova/Savona. Wjeżdżamy na A55/E64 i wybieramy zjazd na Bardonecchia/ Frejus/Savona/Piacenza/Genova/Aeroporto i kontynuujemy A55. Kierujemy się na E70/A32, następnie jedziemy wzdłuż A32/A55/E70. Zjeżdżamy z A430 w kierunku Albertville/Tarentaise/Beaufortain/Val d’Arly i kontynuujemy drogą N90. Wybieramy zjazd 40 Saint-jean-de-Belleville/Saint-Martin-de-Belleville. Dalej trasą D117 dotrzemy do celu.

 

Orelle w pigułce:

 • Kurort narciarski mający bezpośrednie połączenie z obszarem narciarski 3 Dolin
 • Własny obszar narciarski połączony z obszarem sąsiedniego Val Thorens
 • Miejsce idealne dla osób ubóstwiających cisze i spokój oraz dla rodzin dziećmi
 • Możliwość zorganizowania opieki dla dzieci
 • Niezawodne warunki śniegowe; system sztucznego naśnieżania
 • Snowpark
 • Liczne atrakcje poza stokiem
 • Restauracje górskie
 • Życie nocne spokojne, aczkolwiek atmosfera w tutejszych niewielu lokalach jest jedyna w swoim rodzaju

HOTELE W ORELLE WE FRANCJI

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

LUB

ZNAJDŹ OFERTĘ Z KARNETEM W PAKIECIE

Narty z karnetem

 

Korzystne oferty wyjazdów na narty i snowboard.

Pobyt z karnetem w cenie w niemal 2000 obiektach i 500 miejscowościach!

ZAREZERWUJ WYJAZD NA NARTY I SNOWBOARD ORELLE

Narty z karnetem

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Copyright 2014 - 2022

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by