Przewodnik - Laguna Wenecka Włochy - Żeglarstwo - Warunki wietrzne, żeglowanie, rejsy, wyjazdy, szkółka i nauka żeglarstwa
 • Sierpień 2020 na Kos

  Zapytaj o ofertę
  08-08-2020
  Windsurfing Grecja Wyjazd Szkoleniowy na Kos – Psalidi Sierpień 2020 nr 2
 • KOS szkoła WIND 2020

  Zapytaj o ofertę
  19-09-2020
  Windsurfing we wrześniu w Polskiej Szkole Kos Wrzesień 2020 nr 3
 • Sierpień 2020 KITE Kos

  Zapytaj o ofertę
  01-08-2020
  Wakacje z kitesurfingiem - Kos Psalidi - Sierpień 2020 nr.1
 • Windsurfing KOS 2020

  Zapytaj o ofertę
  22-08-2020
  Windsurfing Kos Wyjazd szkoleniowy Psalidi Sierpień 2020 nr 4
 • PAŹDZIERNIK w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  24-09-2020
  Kitesurfing wyjazdy szkoleniowe Soma Bay – PAŹDZIERNIK 2020
 • Kurs WIND na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  27-09-2020
  Nauka windsurfingu PALEKASTRO KRETA Wrzesień / Październik 2020
 • Lipiec 2020 KITE Kos

  Zapytaj o ofertę
  04-07-2020
  Kos Psalidi Wyjazdy Kitesurfing - Lipiec 2020 nr.1
 • Szkoła KITE Egipt

  Zapytaj o ofertę
  08-10-2020
  SOMA BAY – Szkolenie kitesurfingowe w polskiej szkole PAŹDZIERNIK nr 2
 • Kurs WIND Lefkada 2020

  Zapytaj o ofertę
  25-08-2020
  Szkoła windsurfingu Grecja LEFKADA VASSILIKI Wrzesień 2020
 • Kurs WIND na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  12-07-2020
  Windsurfing wyjazd szkoleniowy PALEKASTRO KRETA Lipiec 2020 nr 3
 • LEFKADA Sierpień 2020

  Zapytaj o ofertę
  28-07-2020
  Grecja windsurfing LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2020
 • KITE w Grecji 2020

  Zapytaj o ofertę
  13-06-2020
  Kite wyjazdy Grecja - Psalidi na Kos - Czerwiec 2020 nr.3
 • BOŻE CIAŁO 2020 KRETA

  Zapytaj o ofertę
  07-06-2020
  Kurs windsurfingu za granicą PALEKASTRO KRETA BOŻE CIAŁO 2020 NR 1
 • Windsurfing KOS 2020

  Zapytaj o ofertę
  12-09-2020
  Nauka windsurfingu Kos Psalidi Wrzesień 2020 nr 2
 • Kurs KITE Sycylia 2020

  Zapytaj o ofertę
  12-06-2020
  Kurs kitesurfingu w LO STAGNONE na SYCYLII Czerwiec 2020
 • VASSILIKI Lipiec 2020

  Zapytaj o ofertę
  30-06-2020
  Windsurfing LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2020 nr 1 Polska Szkoła
 • Wrzesień na Sycylii

  Zapytaj o ofertę
  11-09-2020
  Szkoła kite w LO STAGNONE na SYCYLII Wrzesień 2020 KITESURFING
 • Czerwiec 2020 Lo Stagnone

  Zapytaj o ofertę
  19-06-2020
  Kitesurfing za granicą SYC=YLIA LO STAGNONE Czerwiec 2020
 • KITE za granicą 2020

  Zapytaj o ofertę
  10-09-2020
  Kitesurfing za granicą – Egipt – Soma Bay – Polska Szkoła - WRZESIEŃ 2020
 • Kurs KITE Sycylia 2020

  Zapytaj o ofertę
  28-08-2020
  Kitesurfing wakacje na Sycylii w Lo Stagnone POLSKA SZKOŁA Sierpień
 • KITE w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  03-09-2020
  Nauka kite w Soma Bay - Wrzesień 2020
Powrót

Przewodniki

WŁOCHY - LAGUNA WENECKA - PRZEWODNIK ŻEGLARSKI

PRZEWODNIK ŻEGLARSKI - LAGUNA WENECKA - WŁOCHY

Rejs po Lagunie Weneckiej charakteryzuje się pewną swoistą specyfiką, bowiem można poruszać się jachtem jedynie po  ściśle wyznaczonych szlakach, których należy się bezwzględnie trzymać. Jakiekolwiek zaniechania w tym względzie i zboczenie z trasy może skutkować utknięciem na mieliźnie i wtedy nie obejdzie się bez pomocy z zewnątrz. Nie należy się jednak tym zniechęcać. Ograniczenia służą jedynie naszej ochronie. Szlak wyznaczony jest przez pale wbite w wodę. Dla swojego własnego  bezpieczeństwa trzeba zawsze być pewnym, że mamy na oku białą plamę na palu lub też jego numer. Jeżeli weźmiemy pod uwagę tę środki ostrożności,  nasza wyprawa będzie zapewne niezapomnianym przeżyciem. Trasa rejsu może opierać się na kilku włoskich miastach i wysepkach, będących naszymi punktami postojowymi.

 • Chioggia

Stąd rozpoczyna się rejs po Lagunie Weneckiej. Miasteczko ma wiele atrakcji do zaoferowania turystom i jest im bardzo przyjazne. Nadmorska jego część, pełna jest restauracji, barów, pizzerii i kafejek, w których nieraz trudno znaleźć wolne miejsce. Tu można spróbować prawdziwej włoskiej pizzy i lodów. Czas można spędzić także na plaży, ale warto zaplanować również zwiedzanie. Kultury  włoskiej oraz specyficznej otwartej osobowości tutejszych mieszkańców możemy zakosztować między innymi na sporym targu rybnym, który oferuje wiele różnorodnych gatunków stworzeń wodnych. Oprócz zakupów możemy się tu obserwować mentalność tubylców oraz ich sposób bycia, poprzestając na samym spacerze. Warto zobaczyć w tym mieście także obiekty sakralne takie jak Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi oraz Bazylika Świętego Jakuba Apostoła, czy kościół Świętego Andrzeja z romańską wieżą zegarową ulokowaną obok świątyni.

 • Pellestrina

Tu zacumować można w niewielkim porcie i przy okazji zażyć orzeźwiającej kąpieli w morzu. Pellestrina to podłużna wyspa,  będąca dla Wenecji naturalnym systemem ochronnym przed gwałtownymi uderzeniami wody podczas przypływów i sztormami. Ma ona 11 km długości i jedynie 300 metrów szerokości. Zamieszkuje ją około 400 osób. To malownicze miejsce nie jest zbyt popularne wśród turystów, ale może właśnie dlatego tym bardziej nie można go ominąć w czasie rejsu. Mieszkańcy trudnią się tutaj gównie łowieniem ryb, ogrodnictwem i rolnictwem, a życie toczy się powoli i bezstresowo. Przebywając na wyspie da się zaczerpnąć tego spokoju i poddać się relaksowi. Ciekawymi obiektami na wyspie są domki ulokowane na palach, służące za przetwórnie owoców morza zwanych omułkami. Na miłośników natury czeka rezerwat przyrody Ca'Roman,  w którym można zobaczyć wiele już rzadkich gatunków lokalnej fauny w ich naturalnym środowisku. Niestety sporej części z nich grozi rychłe wyginięcie, dlatego w rezerwacie są chronione. Z zabytków z pewnością warto zobaczyć XVII- wieczny kościół oraz umocnienia niemieckie z okresu II  Wojny Światowej.

 • Wenecja

Z tej racji, że jest to punkt niezwykle oblegany przez turystów, może nie być łatwo znaleźć miejsca na postój. Jedną z godnych polecenia marin w pobliżu jest La Vignole. Wenecja to naprawdę wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. To, ile uda nam się zobaczyć w dużej mierze zależy od tego, ile dni przeznaczymy na postój w tym punkcie naszej wyprawy. Na pewno warto zaliczyć rejs tramwajem wodnym po Canale Grande. Dzięki temu zobaczymy wiele zabytków i elementów architektury Wenecji. Niestety zwykle tramwaje są pełne turystów i z tego względu nasze obserwowanie Wenecji z tego punktu widzenia może być utrudnione. Nie można ponadto  ominąć  placu Piazza San Marco i Bazyliki Św. Marka, Pałacu Dożów czy dzwonnicy Campanile. Ta okolica robi ogromne wrażenie. Na mniejszym placu, usytuowanym obok, trzeba zobaczyć – Pazallo Ducale i Liberia Sansoviniana oraz mennicę La Zecca. Riva degli Schiavoni to główna przystań gondoli, z której turyści chętnie korzystają. Warty zwrócenia pilniejszej uwagi  jest słynny most Rialto.  Ta masywna budowla to stały punkt zwiedzania podczas  pływania po Wenecji, czy to gondolą czy tramwajem wodnym.  Jeżeli zmęczy nas podziwianie zabytków,  możemy zapuścić się w wąskie weneckie uliczki i spróbować poznać miejsce z innej, nieco mnie turystycznej strony. Taki spacer może dostarczyć nam wielu wrażeń. Trzeba też koniecznie poszukać prawdziwej pizzerii z miejscowym przysmakiem, robionym tu według sprawdzonej, dawnej receptury.

 • Burano

Kolejne miejsce postoju położone jest w niedalekiej odległość od Wenecji. W tutejszej marinie także możemy spodziewać się tłoku szczególnie w sezonie, jednak zawsze powinno znaleźć się miejsce na jeszcze jeden jacht. Wyspa słynie z wyrobu koronek.  Przemysł ten w swoim czasie wpłynął na wielki rozwój tego miejsca.  Dzisiaj już niestety nie ma zapotrzebowania na koronki z Burano, więc zaprzestano ich produkowania. Niemniej ten piękny wyrób na stałe wpisał się w tradycję wyspy i ukształtował jej przeszłość. Na Burano warto spędzić trochę czasu. Można tu pospacerować wzdłuż kanałów, zjeść posiłek w miejscowej  restauracji lub skorzystać z ulicznych kramików, aby zaopatrzyć się w pamiątki. Place i uliczki Burano są pełne turystów, zwiedzających Szkołę i Muzeum Koronkarstwa  a także kościoły San Martino i Santa Barbara. Ciekawe są  tu także kolorowe domy. Lokalne władze dbają o to, by zanim jakiś dom zostanie pomalowany przez właściciela, kolor farby został zaakceptowany przez rządzących. Dzięki temu postanowieniu wyspa jest prawdziwie malownicza,  a kolorystyka budynków niezwykle zróżnicowana.

 • Murano

Jest również wysepką niedaleko Wenecji, słynącą z kolei z wyrobu szkła.  Tak naprawdę w jej skład wchodzi siedem wysp połączonych ze sobą mostami, jednakże zwykle traktuje się ją jako jedność. Niekiedy turyści mają możliwość zwiedzania niedużych hut, w których szkło nadal wyrabiane jest metodami tradycyjnymi. Czasami można spotkać się z atrakcją w postaci pokazu wyrobu szkła, oferowaną przez niektóre punkty handlowe w Murano. Niestety ceny wyrobów są niezwykle wysokie, więc wielu poprzestaje jedynie na podziwianiu szklanych arcydzieł. Główna uliczka jest pełna nie tylko hut, ale i sklepów czy kawiarni. Można tu  również obejrzeć szklany ogród, niezwykłą kompozycję, składającą się z kolorowych wyrobów w formie kwiatów. Nie wolno także ominąć muzeum sztuki szklarskiej Museo Vetrario. Jest to jedno z najlepiej wyposażonych muzeów na świecie o tej tematyce.

Laguna Wenecka to niezwykle ciekawa trasa rejsu, dająca możliwość zwiedzenia wielu zabytków  światowej sławy oraz miejsc mniej popularnych, lecz bardzo interesujących. Warto zaplanować dłuższy pobyt w poszczególnych punktach postoju, zwłaszcza w Wenecji, której klimatu i specyfiki nie sposób poczuć zwiedzając ją na szybko. Należy także pamiętać o obostrzeniach dotyczących trasy rejsu. Dzięki temu cała wyprawa przebiegnie sprawnie i przyjemnie. Trasę rejsu można polecić szczególnie osobom, które mają ochotę obcować z fascynującą włoską kulturą, mentalnością i temperamentem.  

HOTELE - LAGUNA WENECKA

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Schowek ofert Schowek produktów
  Copyright 2014 - 2019

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Wykonanie