Przewodnik - Laguna Wenecka Włochy - Żeglarstwo - Warunki wietrzne, żeglowanie, rejsy, wyjazdy, szkółka i nauka żeglarstwa
 • Wrzesień 2020 EGIPT

  Zapytaj o ofertę
  17-09-2020
  Wyjazd kitesurfing Soma Bay w Egipcie – Wrzesień 2020
 • Szkoła KITE Egipt

  Zapytaj o ofertę
  08-10-2020
  SOMA BAY – Szkolenie kitesurfingowe w polskiej szkole PAŹDZIERNIK nr 2
 • Szkolenia WIND na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  20-09-2020
  Szkolenia windsurfingowe PALEKASTRO KRETA Wrzesień 2020 nr 4
 • WIELKANOC 2020 na Sycylii

  Zapytaj o ofertę
  10-04-2020
  POLSKA SZKOŁA KITESURFINGU WIELKANOC 2020 WYJAZD SZKOLENIOWY SYCYLIA
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  22-10-2020
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2020 - PAŹDZIERNIK nr 4
 • Lipiec z WIND na Kos

  Zapytaj o ofertę
  04-07-2020
  Obóz windsurfingowy Kos Psalidi Lipiec 2020 nr 2
 • FERIE ZIMOWE II W EGIPCIE

  Zapytaj o ofertę
  13-02-2020
  FERIE ZIMOWE 2020 II W SOMA BAY W EGIPCIE POLSKA SZKOŁA WIND/KITE
 • Wyjazd KITE Kos 2020

  Zapytaj o ofertę
  15-08-2020
  Wyjazd kitesurfing Kos - Psalidi - Sierpień 2020 nr.3
 • KOS - kitesurfing 2020

  Zapytaj o ofertę
  11-07-2020
  KOS KITESURFING - PSALIDI - LIPIEC 2020 NR.2
 • Windsurfing na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  23-08-2020
  Obóz windsurfingowy dla dorosłych PALEKASTRO KRETA Sierpień 2020 nr 4
 • Kite'owe kursy SYCYLIA

  Zapytaj o ofertę
  02-10-2020
  Wyjazdy KITE SYCYLIA LO STAGNONE Polska Szkoła Październik 2020
 • Wyjazd kite Sycylia 2020

  Zapytaj o ofertę
  17-04-2020
  KITESURFING W LO STAGNONE NA SYCYLII WYJAZD SZKOLENIOWY KWIECIEŃ 2020
 • KITE w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  03-09-2020
  Nauka kite w Soma Bay - Wrzesień 2020
 • Szkolenie WIND Grecja

  Zapytaj o ofertę
  23-07-2020
  Wyjazd windsurfingowy LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2020 nr 4
 • Grecja KITE 2020 Kos

  Zapytaj o ofertę
  29-08-2020
  Grecja Wyjazd Kitesurfing Psalidi Kos - Wrzesień 2020 Nr.1
 • Szkolenie KITE Sycylia

  Zapytaj o ofertę
  24-07-2020
  KURS KITESURFINGU Sycylia Lo Stagnone Polska Szkoła Kite LIPIEC 2020
 • Kite na KOS

  Zapytaj o ofertę
  30-05-2020
  Kitesurfing na Kos - Psalidi - Czerwiec 2020 nr.1
 • Windsurfing KOS 2020

  Zapytaj o ofertę
  12-09-2020
  Nauka windsurfingu Kos Psalidi Wrzesień 2020 nr 2
 • Grecja KITE na Kos 2020

  Zapytaj o ofertę
  08-08-2020
  Kitesurfing Grecja - Psalidi - Wyspa Kos - Sierpień 2020 nr.2
 • Windsurfing na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  21-06-2020
  Nauka pływania na windsurfingu PALEKASTRO KRETA Czerwiec 2020 nr 3
 • KOS szkoła WIND 2020

  Zapytaj o ofertę
  19-09-2020
  Windsurfing we wrześniu w Polskiej Szkole Kos Wrzesień 2020 nr 3
Powrót

Przewodniki

WŁOCHY - LAGUNA WENECKA - PRZEWODNIK ŻEGLARSKI

PRZEWODNIK ŻEGLARSKI - LAGUNA WENECKA - WŁOCHY

Rejs po Lagunie Weneckiej charakteryzuje się pewną swoistą specyfiką, bowiem można poruszać się jachtem jedynie po  ściśle wyznaczonych szlakach, których należy się bezwzględnie trzymać. Jakiekolwiek zaniechania w tym względzie i zboczenie z trasy może skutkować utknięciem na mieliźnie i wtedy nie obejdzie się bez pomocy z zewnątrz. Nie należy się jednak tym zniechęcać. Ograniczenia służą jedynie naszej ochronie. Szlak wyznaczony jest przez pale wbite w wodę. Dla swojego własnego  bezpieczeństwa trzeba zawsze być pewnym, że mamy na oku białą plamę na palu lub też jego numer. Jeżeli weźmiemy pod uwagę tę środki ostrożności,  nasza wyprawa będzie zapewne niezapomnianym przeżyciem. Trasa rejsu może opierać się na kilku włoskich miastach i wysepkach, będących naszymi punktami postojowymi.

 • Chioggia

Stąd rozpoczyna się rejs po Lagunie Weneckiej. Miasteczko ma wiele atrakcji do zaoferowania turystom i jest im bardzo przyjazne. Nadmorska jego część, pełna jest restauracji, barów, pizzerii i kafejek, w których nieraz trudno znaleźć wolne miejsce. Tu można spróbować prawdziwej włoskiej pizzy i lodów. Czas można spędzić także na plaży, ale warto zaplanować również zwiedzanie. Kultury  włoskiej oraz specyficznej otwartej osobowości tutejszych mieszkańców możemy zakosztować między innymi na sporym targu rybnym, który oferuje wiele różnorodnych gatunków stworzeń wodnych. Oprócz zakupów możemy się tu obserwować mentalność tubylców oraz ich sposób bycia, poprzestając na samym spacerze. Warto zobaczyć w tym mieście także obiekty sakralne takie jak Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi oraz Bazylika Świętego Jakuba Apostoła, czy kościół Świętego Andrzeja z romańską wieżą zegarową ulokowaną obok świątyni.

 • Pellestrina

Tu zacumować można w niewielkim porcie i przy okazji zażyć orzeźwiającej kąpieli w morzu. Pellestrina to podłużna wyspa,  będąca dla Wenecji naturalnym systemem ochronnym przed gwałtownymi uderzeniami wody podczas przypływów i sztormami. Ma ona 11 km długości i jedynie 300 metrów szerokości. Zamieszkuje ją około 400 osób. To malownicze miejsce nie jest zbyt popularne wśród turystów, ale może właśnie dlatego tym bardziej nie można go ominąć w czasie rejsu. Mieszkańcy trudnią się tutaj gównie łowieniem ryb, ogrodnictwem i rolnictwem, a życie toczy się powoli i bezstresowo. Przebywając na wyspie da się zaczerpnąć tego spokoju i poddać się relaksowi. Ciekawymi obiektami na wyspie są domki ulokowane na palach, służące za przetwórnie owoców morza zwanych omułkami. Na miłośników natury czeka rezerwat przyrody Ca'Roman,  w którym można zobaczyć wiele już rzadkich gatunków lokalnej fauny w ich naturalnym środowisku. Niestety sporej części z nich grozi rychłe wyginięcie, dlatego w rezerwacie są chronione. Z zabytków z pewnością warto zobaczyć XVII- wieczny kościół oraz umocnienia niemieckie z okresu II  Wojny Światowej.

 • Wenecja

Z tej racji, że jest to punkt niezwykle oblegany przez turystów, może nie być łatwo znaleźć miejsca na postój. Jedną z godnych polecenia marin w pobliżu jest La Vignole. Wenecja to naprawdę wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. To, ile uda nam się zobaczyć w dużej mierze zależy od tego, ile dni przeznaczymy na postój w tym punkcie naszej wyprawy. Na pewno warto zaliczyć rejs tramwajem wodnym po Canale Grande. Dzięki temu zobaczymy wiele zabytków i elementów architektury Wenecji. Niestety zwykle tramwaje są pełne turystów i z tego względu nasze obserwowanie Wenecji z tego punktu widzenia może być utrudnione. Nie można ponadto  ominąć  placu Piazza San Marco i Bazyliki Św. Marka, Pałacu Dożów czy dzwonnicy Campanile. Ta okolica robi ogromne wrażenie. Na mniejszym placu, usytuowanym obok, trzeba zobaczyć – Pazallo Ducale i Liberia Sansoviniana oraz mennicę La Zecca. Riva degli Schiavoni to główna przystań gondoli, z której turyści chętnie korzystają. Warty zwrócenia pilniejszej uwagi  jest słynny most Rialto.  Ta masywna budowla to stały punkt zwiedzania podczas  pływania po Wenecji, czy to gondolą czy tramwajem wodnym.  Jeżeli zmęczy nas podziwianie zabytków,  możemy zapuścić się w wąskie weneckie uliczki i spróbować poznać miejsce z innej, nieco mnie turystycznej strony. Taki spacer może dostarczyć nam wielu wrażeń. Trzeba też koniecznie poszukać prawdziwej pizzerii z miejscowym przysmakiem, robionym tu według sprawdzonej, dawnej receptury.

 • Burano

Kolejne miejsce postoju położone jest w niedalekiej odległość od Wenecji. W tutejszej marinie także możemy spodziewać się tłoku szczególnie w sezonie, jednak zawsze powinno znaleźć się miejsce na jeszcze jeden jacht. Wyspa słynie z wyrobu koronek.  Przemysł ten w swoim czasie wpłynął na wielki rozwój tego miejsca.  Dzisiaj już niestety nie ma zapotrzebowania na koronki z Burano, więc zaprzestano ich produkowania. Niemniej ten piękny wyrób na stałe wpisał się w tradycję wyspy i ukształtował jej przeszłość. Na Burano warto spędzić trochę czasu. Można tu pospacerować wzdłuż kanałów, zjeść posiłek w miejscowej  restauracji lub skorzystać z ulicznych kramików, aby zaopatrzyć się w pamiątki. Place i uliczki Burano są pełne turystów, zwiedzających Szkołę i Muzeum Koronkarstwa  a także kościoły San Martino i Santa Barbara. Ciekawe są  tu także kolorowe domy. Lokalne władze dbają o to, by zanim jakiś dom zostanie pomalowany przez właściciela, kolor farby został zaakceptowany przez rządzących. Dzięki temu postanowieniu wyspa jest prawdziwie malownicza,  a kolorystyka budynków niezwykle zróżnicowana.

 • Murano

Jest również wysepką niedaleko Wenecji, słynącą z kolei z wyrobu szkła.  Tak naprawdę w jej skład wchodzi siedem wysp połączonych ze sobą mostami, jednakże zwykle traktuje się ją jako jedność. Niekiedy turyści mają możliwość zwiedzania niedużych hut, w których szkło nadal wyrabiane jest metodami tradycyjnymi. Czasami można spotkać się z atrakcją w postaci pokazu wyrobu szkła, oferowaną przez niektóre punkty handlowe w Murano. Niestety ceny wyrobów są niezwykle wysokie, więc wielu poprzestaje jedynie na podziwianiu szklanych arcydzieł. Główna uliczka jest pełna nie tylko hut, ale i sklepów czy kawiarni. Można tu  również obejrzeć szklany ogród, niezwykłą kompozycję, składającą się z kolorowych wyrobów w formie kwiatów. Nie wolno także ominąć muzeum sztuki szklarskiej Museo Vetrario. Jest to jedno z najlepiej wyposażonych muzeów na świecie o tej tematyce.

Laguna Wenecka to niezwykle ciekawa trasa rejsu, dająca możliwość zwiedzenia wielu zabytków  światowej sławy oraz miejsc mniej popularnych, lecz bardzo interesujących. Warto zaplanować dłuższy pobyt w poszczególnych punktach postoju, zwłaszcza w Wenecji, której klimatu i specyfiki nie sposób poczuć zwiedzając ją na szybko. Należy także pamiętać o obostrzeniach dotyczących trasy rejsu. Dzięki temu cała wyprawa przebiegnie sprawnie i przyjemnie. Trasę rejsu można polecić szczególnie osobom, które mają ochotę obcować z fascynującą włoską kulturą, mentalnością i temperamentem.  

HOTELE - LAGUNA WENECKA

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Schowek ofert Schowek produktów
  Copyright 2014 - 2019

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Wykonanie