Wyjazdy windsurfingowe za granicą
 • Egipt PAŹDZIERNIK 2023

  Zapytaj o ofertę
  19-10-2023
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Październik 2023 NR 3
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  05-10-2023
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2023 - PAŹDZIERNIK nr 1
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  12-10-2023
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2023 NR 2
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2023

  Zapytaj o ofertę
  28-09-2023
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2023 NR 2
 • Egipt JESIEŃ 2023

  Zapytaj o ofertę
  09-11-2023
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2023 nr.2
 • GRUDZIEŃ w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  30-11-2023
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Grudzien 2023
 • Soma Bay LISTOPAD

  Zapytaj o ofertę
  02-11-2023
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2023
 • Soma Bay jesień 2023

  Zapytaj o ofertę
  26-10-2023
  Soma Bay - jesień 2023 - windsurfing
Powrót

Newsy

Wyjazdy windsurfingowe za granicą

02-02-2023
Wyjazdy windsurfingowe za granicą

Wyjazdy windsurfingowe za granicą

Jeśli kochasz przypływ adrenaliny, fascynują Cię wiatr i morze to koniecznie powinieneś spróbować windsurfingu za granicą. Jedyne, czego potrzebujesz, to deska oraz żagiel, które możesz wypożyczyć na miejscu i odpowiednie warunki wiatrowe, które pozwolą ci ślizgać się po wodzie. Pływanie na desce z żaglem to sport, który z pewnością wciągnie Cię bez reszty.

I w tym miejscu zapewne zapytasz: dlaczego za granicą, a nie w Polsce? Już spieszę z odpowiedzią.

Rodzime spoty windsurfingowe mogą poszczycić się dobrze zorganizowanymi bazami oferującymi zadowalającej jakości sprzęt. Niezaprzeczalnym atutem jest to, że można wyskoczyć na weekendowe pływanie. Ale – no właśnie – zawsze jest jakieś ale…

Wyjazdy windsurfingowe za granicą

Na zagranicznych spotach panują praktycznie niezawodne warunki wiatrowe

O ile w Polsce wiatr może wybitnie nie dopisać (potrafi nie wiać przez kilka tygodni z rzędu), w lokalizacjach takich jak Grecja, Egipt, Hiszpania, itd. istnieją miejscówki mogące poszczycić się statystykami sięgającymi nawet 300 wietrznych dni w roku. Pisząc o wietrznych spotach mamy na myśli warunki do pływania ślizgowego, czyli wiatr o sile przynajmniej 4 Beauforta. Trafienie w termin, w którym nie będzie wiatru wiąże się ze zwyczajnym pechem. W Polsce bardzo często mocny wiatr pojawia się wtedy, gdy przychodzi sztorm. A ten fakt jest jednoznaczny z brzydką, kapryśną, często deszczową, zimną pogodą. Bardzo rzadko zdarza się dzień wietrzny, ciepły i słoneczny.

Wyborna pogoda i ciepła woda

Zagraniczne destynacje cechują się tym, że panują tam wysokie temperatury otoczenia, a woda w akwenie jest ciepła. Oznacza to, że możesz pływać w lycrze, a po zejściu z wody odpocząć wylegując się w promieniach słonecznych. Akcesoria takie jak kombinezon neoprenowy raczej Ci się tu nie przydadzą, zwłaszcza w miesiącach letnich.

Niezapomniane krajobrazy

Wyobraź sobie turkus morza, krystalicznie czystą wodę, urocze zatoczki, szczyty górskie w tle. Idylliczna sceneria, prawda? Większość zagranicznych spotów, które miałem okazję odwiedzić jest usytuowana w bardzo atrakcyjnych wizualnie lokalizacjach.

Szybki progres

Podczas tygodniowego wyjazdu, podczas którego statystyki wiatrowe często wynoszą 6-7/7 dni progres robi się błyskawicznie. Dlaczego? Ponieważ w ciągu dnia masz wiele godzin na szlifowanie posiadanych już umiejętności. A to wszystko bez konieczności wielogodzinnego oczekiwania na wiatr.

Szybki, łatwy dojazd

Lot do Grecji trwa ok. 2,5h, dojazd z południowej Polski na Hel około 7 godzin. Koszt paliwa oraz autostrady niejednokrotnie jest równy cenie biletu lotniczego do Grecji, Włoch czy innego pięknego miejsca na ziemi.

Windsurfing za granicą – dlaczego warto?

Jeśli istnieje sport, w którym zostawiasz swoje problemy na brzegu, to jest to właśnie windsurfing. Żegluga po morzu wymaga dużej koncentracji – w niczym nie przypomina biegu przez parkowe alejki. Wymaga całkowitego zaangażowania ciała i wielozadaniowości, od wyczucia deski na wodzie po kontrolowanie żagla i tego, co dzieje się dookoła.

Windsurfing jest świetnym sposobem na to, by spędzić czas na świeżym powietrzu, spotykać się z przyjaciółmi i trochę poopalać. To sport, który zawsze stanowi wyzwanie, bez względu na to, na jakim poziomie zaawansowania się znajdujesz, więc nigdy Ci się nie nudzi.

Wybierając cel swojej kolejnej eskapady koniecznie weź pod uwagę zagraniczne kierunki, gdzie będziesz mieć okazję nie tylko popływać, lecz także nacieszyć oko idyllicznymi krajobrazami będącymi niczym balsam dla Twojej duszy. Z całą pewnością nie pożałujesz!

Zapoznaj się z ofertą naszych zagranicznych wyjazdów windsurfingowych.

Polecamy

wyszukiwarka

producenci

wyświetl produkty
wybranego producenta

Wybierz producenta<

Copyright 2014 - 2022

© Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Powered by