GDZIE NA KITESURFING - 10 NAJLEPSZYCH MIEJSC DO UPRAWIANIA KITESURFINGU
 • Egipt JESIEŃ 2023

  Zapytaj o ofertę
  09-11-2023
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2023 nr.2
 • Soma Bay MARZEC 2023

  Zapytaj o ofertę
  09-03-2023
  Nauka windsurfingu EGIPT Soma Bay MARZEC 2023
 • Kurs WINDSURFING Grecja

  Zapytaj o ofertę
  13-07-2023
  Windsurfing wyjazd zagraniczny LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2023 nr 2
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2023

  Zapytaj o ofertę
  28-09-2023
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2023 NR 2
 • LEFKADA Sierpień 2023

  Zapytaj o ofertę
  03-08-2023
  Grecja windsurfing LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2023
 • Soma Bay WIND 2023

  Zapytaj o ofertę
  27-04-2023
  Windsurfing MAJÓWKA 2023 - SOMA BAY - Egipt
 • Kurs WIND Kos 2023

  Zapytaj o ofertę
  01-07-2023
  Kurs windsurfingu Kos Psalidi Lipiec 2023 nr 1
 • Obóz WIND Kos

  Zapytaj o ofertę
  08-07-2023
  Obozy windsurfingowe za granicą KOS PSALIDI Lipiec 2023 nr 2
 • Psalidi KOS wind wyjazd

  Zapytaj o ofertę
  22-07-2023
  Wyjazdy windsurfingowe KOS PSALIDI LIPIEC 2023 NR 4
 • MAJ Soma Bay-WIND

  Zapytaj o ofertę
  04-05-2023
  Soma Bay MAJ 2023 -wyjazd windsurfing nr 2
 • DAHAB Maj 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-04-2023
  DAHAB Majówka 2023 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • WIND wakacje 2023 KOS

  Zapytaj o ofertę
  29-07-2023
  Wakacje z windsurfingiem w Grecji Psalidi Kos Lipiec/Sierpień 2023
 • Power Jibe Week '23

  Zapytaj o ofertę
  20-07-2023
  Power Jibe Week - VASSILIKI LEFKADA 2023
 • Szkolenie Wind Kos 2023

  Zapytaj o ofertę
  12-08-2023
  Szkolenie windsurfingowe na KOS PSALIDI Sierpień 2023 nr 3
 • Soma Bay LISTOPAD

  Zapytaj o ofertę
  02-11-2023
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2023
 • Lefkada WIND 2023

  Zapytaj o ofertę
  31-08-2023
  LEFKADA windsurfing w Vassiliki Sierpień / Wrzesień 2023
 • Vassiliki Sierpień 2023

  Zapytaj o ofertę
  17-08-2023
  Windsurfing LEFKADA Wyjazd szkoleniowy do VASSILIKI w Sierpniu 2023
 • WIELKANOC 2023 EGIPT

  Zapytaj o ofertę
  06-04-2023
  Soma Bay WIELKANOC 2023 wyjazd z polskim instruktorem
 • Marzec 2023 w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  02-03-2023
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Marzec 2023
 • Windsurfing KOS 2023

  Zapytaj o ofertę
  19-08-2023
  Windsurfing KOS Wyjazd szkoleniowy PSALIDI Sierpień 2023 nr 4
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  05-10-2023
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2023 - PAŹDZIERNIK nr 1
Powrót

Newsy

GDZIE NA KITESURFING - 10 NAJLEPSZYCH MIEJSC DO PŁYWANIA NA KITESURFINGU

01-02-2018
GDZIE NA KITESURFING - 10 NAJLEPSZYCH MIEJSC DO PŁYWANIA NA KITESURFINGU

GDZIE NA KITESURFING - 10 NAJLEPSZYCH MIEJSC DO PŁYWANIA NA KITESURFINGU

Kitesurfing staje się coraz popularniejszym sposobem na aktywne wakacje. W wielu nadmorskich kurortach możemy zobaczyć ludzi pływających z latawcem na desce. Patrząc, jak śmigają między falami, być może miałbyś ochotę spróbować, lecz powstrzymuje cię lęk, brak sprzętu, myśl, że nauka kitesurfingu to zabawa tylko dla wysportowanych szaleńców. Nic bardziej błędnego. Szkolenie kitesurfingowe może rozpocząć niemal każdy, kto choć trochę umie pływać i ma choćby średnie możliwości kondycyjne. Resztę da się dopracować, wystarczy mieć odpowiednią motywację. Nie ma również ograniczeń wiekowych. Na kurs kitesurfingu można zapisać nawet dziecko (pod warunkiem, że waży przynajmniej 35-40 kilogramów). A jeśli spróbujesz choć raz i przekonasz się, jak fantastyczny jest to sposób na aktywny wypoczynek, każde wakacje będziesz chciał spędzać na nauce kitesurfingu i doskonaleniu umiejętności.

Zatem gdzie na kitesurfing? Poniżej nasz wybór najatrakcyjniejszych miejsc, w które warto wybrać się na wypad kitesurfingowy lub profesjonalny kurs kitesurfingowy. Jeśli dopiero zaczynasz, z pewnością najlepszym wyborem będzie to drugie – szkolenie kitesurfingowe pod okiem doświadczonego instruktora.

 

Najbardziej znanym kajtowym spotem jest Lo Stagnone na Sycylii. To płytka, duża, wygodna laguna, odgrodzona od morza m.in. wyspą Isola Grande oraz kilkoma mniejszymi wysepkami, z płaską wodą. Dużo miejsca dla wszystkich, doskonałe warunki do nauki. Wiatr osiąga siłę do 30 węzłów. Zaletą miejscówki jest bliskość lotniska oraz dwóch sporych, popularnych miejscowości – Trapani i Marsala, pomiędzy którymi znajduje się laguna. Poza tym możemy tu liczyć na lokalny wiatr sirocco, wzmocniony termiką. Nie bez znaczenia są też wspaniałe widoki oraz wysoka temperatura wody. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż na ten spot można przyjechać całą rodziną – nawet jeśli pozostali jej członkowie nie pływają – bez trudu znajdą liczne atrakcje turystyczne w pobliżu.

 

Egipt to jedna z najbardziej popularnych destynacji wśród adeptów kitesurfingu. Plaże Morza Czerwonego są niezwykle bezpieczne i zapewniają wiele kilometrów płaskiej, płytkiej wody, a jednocześnie doskonałe statystyki wiatrowe. Są zatem miejscem, gdzie nauka kitesurfingu jest czystą przyjemnością. Wybór Soma Bay i Safagi na kurs kitesurfingowy to gwarancja szybkich postępów.

Safaga i Soma Bay to również bogata oferta noclegowa oraz fantastyczna obsługa, gdyż miejscowości te rozwinęły się głównie ze względu na potrzeby turystyki.

O atrakcyjności kurortów decyduje też dostęp do najbardziej interesujących miejsc w Egipcie. Należą do nich Luxor, słynna Dolina Królów, Wielka Tama Asuańska, starożytne kamieniołomy Mons Claudianus czy dolina Wadi Hammamat, której ściany pokryte są hieroglifami z czasów faraonów. Wizytówką Soma Bay jest też niezwykle piękna rafa koralowa (Ras Abu Soma) oraz luksusowe pola golfowe.

 

300 słonecznych dni w roku, pozornie niekończące się piaszczyste i żwirowe plaże, mnóstwo zajęć sportowych i kulturalnych -  Kos jest idealnym wakacyjnym kierunkiem. Najlepsze wiatry występują tu latem, a czerwiec, lipiec, sierpień to miesiące, w których warto się tu wybrać, jeśli zależy nam na pewnej prognozie wiatrowej. Statystyki wiatrowe wynoszą tu wtedy 80-90%, a wiatr termiczny włącza się około południa i zatrzymuje wraz z zachodem słońca - z zegarmistrzowską precyzją każdego dnia. 

 

Niewielka wioska, daleko na południe od największych kurortów Egiptu. Fantastyczna pogoda przez cały rok, płaska, ciepła woda i świetne warunki do nauki kitesurfingu na wszystkich poziomach zaawansowania. Warto wybrać się tam, by uciec od tłumów.

Wyjazd kitesurfingowy do Hamaty to także spotkanie z egzotyczną przyrodą. Mamy tu niepowtarzalną okazję pływać w pobliżu pięknych drzew mangrowców. Na spocie kitesurfingowym towarzyszą nam zaś wszędobylskie wielbłądy. 

Hamata znana jest także jako doskonałe miejsce do nurkowania. Tutejszy park narodowy Waadi Gamal to niezwykłe bogactwo podmorskiej flory i fauny, dziewicza rafa koralowa oraz ogromna szansa spotkania delfinów.

Z Hamaty można wybrać się również na wycieczkę do Asuanu i w jego okolice, gdzie zobaczymy Wielką Tamę Asuańską, Jezioro Nasera oraz liczne starożytne grobowce i świątynie.

 

Jeśli możesz pozwolić sobie na wypad kitesurfingowy w odległą część świata, wybierz wyspy w pobliżu wybrzeża Wenezueli. Znajdziesz tam białe plaże, palmy, niezwykłe bogactwo przyrody w parku narodowym Laguna de la Restinga czy w Tropikalnym Labiryncie.  Przede wszystkim jednak czeka na nas ciepła, płytka woda, fantastycznie położone hotele ze wspaniałą obsługą oraz – mnóstwo słońca. Wszystko to tworzy doskonałe warunki do uprawiania kite i windsurfingu. Nie zawiodą nas statystyki wiatrowe, które decydują o popularności wysp jako spotów kitesurfingowych. Nauka kitesurfingu w karaibskim raju z pewnością będzie przygodą, której nie zapomnicie nigdy.

 

Mieszanka klimatów afrykańskich, kolonialnych, europejskich. Tu narodziła się znana muzyka świata – morna. Nie brakuje też ciekawostek, takich jak wioska w kraterze wulkanu czy słone jeziora. Fani pływania na desce znaleźli tu jednak przede wszystkim pewny wiatr i fantastyczne fale, wymarzone do uprawiania windsurfingu. Cabo Verde oferuje również świetne warunki do nauki kitesurfingu. Jest tu mniej turystów oraz kite- i windsurferów niż na bardziej popularnych Wyspach Kanaryjskich. Na wyspie Sal, na spocie Santa Maria, mamy wydzieloną specjalną strefę do uprawiania kitesurfingu, tak zwaną kitezone. Możemy tam liczyć na płaską wodę, idealną dla początkujących. Kitesurferom poleca się także Shark Bay (Salinas), po wschodniej stronie wyspy Sal.

Kurs kitesurfingu na Cabo Verde  będzie doskonałym pomysłem!

 

Ta afrykańska wyspa słynie nie tylko z obłędnych zapachów aromatycznych przypraw, ale też wspaniałych plaż i świetnych warunków do uprawiania kitesurfingu. Biały piasek, mnóstwo miejsca dla każdego, świetna oferta kursów wind- i kitesurfingowych oraz sprzętu do kitesurfingu i windsurfingu.

Zanzibar to także doskonałe miejsce dla wielbicieli afrykańskiej, arabskiej i orientalnej sztuki i architektury. W stolicy, noszącej tę samą nazwę co cała wyspa, koniecznie trzeba zobaczyć Stone Town, najstarszą część miasta. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych są setki pięknie ozdobionych drzwi.

Poza tym na Zanzibarze zobaczymy wspaniałą, afrykańską przyrodę. Jeśli chcemy zatem połączyć naukę kitesurfingu z możliwością poznania jednego z najbardziej fascynujących zakątków świata – miejsca spotkania wielu kultur - lećmy na Zanzibar!

 

Być może do tej pory kojarzyła Ci się głównie z safari, antylopami, zebrami i lwami. Jeśli jednak pojedziesz na wyjazd kitesurfingowy do Kenii, zmieni się twoje postrzeganie tego miejsca. Kenia stanie się synonimem pięknego wybrzeża, białych plaż i ogromnych połaci płaskiej wody, idealnej by wejśc doń z deską kitesurfingową i latawcem. Oczywiście warto także połączyć naukę kitesurfingu z afrykańską przygodą, i zobaczyć największe atrakcje turystyczne Kenii, takie jak park narodowy Masai Mara (część słynnej równiny Serengeti) czy park Amboseli z masywem Kilimandżaro. W Kenii znajdziemy wszystko, co w Afryce najwspanialsze.

 

Miejsce nieskażone masową turystyką, a z pewnością warte odwiedzenia. Znajdziemy tu przyjazną bazę noclegową i rajskie plaże z białym piaskiem. W Washington Slagbaai National Park zobaczymy wspaniałą przyrodę archipelagu Małych Antyli.

Plaże Bonaire oferują bardzo dobre warunki do uprawiania kitesurfingu i windsurfingu. Zazwyczaj spoty podzielone są na strefy kite i wind. W wielu miejscach możemy liczyć na równy wiatr i płaską, ciepłą wodę, a także brak jakichkiolwiek zagrożeń. Najbardziej znanym spotem, gdzie odbywają się szkolenia kitesurfingowe jest Atlantis. Nauka kitesurifngu w otoczeniu tropikalnych palm to doskonały pomysł na wspaniałe aktywne wakacje dla całej rodziny.

 

Coś dla wielbicieli miejsc wyjątkowych, oryginalnych i nieznanych masowym turystom. Od niedawna przybywają tu wielbiciele sportów wodnych – przede wszystkim kitesurfingu i windsurfingu. Statystyki wiatrowe są tu niesamowicie korzystne – innymi słowy – silny wiatr wieje tu prawie zawsze. Dakhla słynie także z wyjątkowo korzystnie ukształtowanego wybrzeża. Miejscowość jest bowiem położona na długiej, wąskiej mierzei. Najlepsze warunki do uprawiania kitesurfingu panują w zatoce, stworzonej przez obecność półwyspu.

Na głównym spocie odbywają się nawet zawody kitesurfingowe.

Adepci kitesurfingu koniecznie muszą zobaczyć słynną Duna Blanca - miejsce na południowo-zachodnim brzegu zatoki. Przy wysokim stanie wody, w środku piaszczystej wydmy o księżycowym kształcie, tworzy się mała laguna z płaską wodą. Prawdziwy raj dla kitesurferów, którzy skaczą tu z wydmy wprost do lagunki.  

 

Najgorętsza z wysp archipelagu. I najbardziej sucha. To jakby kawałek Sahary, oderwany od kontynentu afrykańskiego. Dzięki temu jest tu najwięcej słonecznych dni w roku. Bogactwo spotów kitesurfingowych i windsurfingowych sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

A latem wiatr osiąga nawet 60 węzłów!

Miejsce wyjątkowe również ze względu na klimat – spotkamy tu przede wszystkim krajobrazy pustynne, góry, wąwozy i wydmy, których piasek naniesiony został przez wiatr wprost z Sahary. Jedynie w miasteczkach zobaczymy więcej zieleni. Wszędzie można spotkać wiatraki, które spełniają dwie funkcje – wytwarzają energię elektryczną oraz pompują wodę spod ziemi. Bliskość afrykańskiej pustyni odczuwalna jest w statystykach opadów, które na Fuerteventurze są dość rzadkie.

Fuerteventura obfituje w liczne atrakcje turystyczne – urokliwe miasteczka z ich kolonialną architekturą, niezwykle piękne góry, formacje skalne i wąwozy.

Licznie rozsiane spoty i szkółki kitesurfingowe oferują profesjonalne kursy kitesurfingu na wszystkich poziomach zaawansowania.

 

POLECAMY RÓWNIEŻ

Jest tam wszystko, co potrzebne, by udał się wyjazd kitesurfingowy. Słońce, wiatr, ciepła, płaska woda i gwarantowana pogoda. Znajdziemy tu także doskonałą bazę noclegową, szkółki kitesurfingu oraz wypożyczalnie sprzętu kitesurfingowego.

Dahab położony jest na półwyspie Synaj. Na jego obszarze cywilizacja rozwijała się od tysięcy lat, zatem nie brakuje tu starożytnych zabytków i atrakcji turystycznych. Jeśli więc chcemy połączyć kurs kitesurfingu ze zwiedzaniem, a do tego interesują nas zabytki unikalne w skali światowej, wybierzmy Dahab.

Warto jest wybrać się na Górę Mojżesza (inaczej Górę Synaj),  do Klasztoru Św. Katarzyny, czy do starożytnego miasta Petra. Nie mniej interesujace atrakcje półwyspu Synaj to Kolorowy Kanion, Biały Kanion czy Ras Mohamed. Dzieciakom z pewnością najbardziej spodoba się aquapark w Sharm El Sheikh.

 

 

KITE / WIND ONLINE SHOP

 

 

Gorąco polecamy zakupy w naszym sklepie wind/kite !

Polecamy

wyszukiwarka

producenci

wyświetl produkty
wybranego producenta

Wybierz producenta<

Copyright 2014 - 2022

© Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Powered by