POLSKA SZKOŁA KITESURFINGU NA SYCYLII W MIEJSCOWOŚCI LO STAGNONE
 • Soma Bay LISTOPAD

  Zapytaj o ofertę
  02-11-2023
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2023
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zapytaj o ofertę
  07-09-2023
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2023 Wrzesień nr 2
 • Egipt PAŹDZIERNIK 2023

  Zapytaj o ofertę
  19-10-2023
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Październik 2023 NR 3
 • Grupowy wyjazd WIND 2023

  Zapytaj o ofertę
  01-06-2023
  Kurs windsurfingu w VASSILIKI LEFKADA Czerwiec 2023
 • Egipt JESIEŃ 2023

  Zapytaj o ofertę
  09-11-2023
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2023 nr.2
 • MAJ Soma Bay-WIND

  Zapytaj o ofertę
  04-05-2023
  Soma Bay MAJ 2023 -wyjazd windsurfing nr 2
 • Grupowy kurs Windsurfing

  Zapytaj o ofertę
  10-08-2023
  Kurs windsurfingu w Grecji LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2023
 • DAHAB Maj 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-04-2023
  DAHAB Majówka 2023 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • Soma Bay jesień 2023

  Zapytaj o ofertę
  26-10-2023
  Soma Bay - jesień 2023 - windsurfing
 • Ladies on WS Board

  Zapytaj o ofertę
  24-08-2023
  Ladies on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2023
 • Lipiec z WIND na Kos

  Zapytaj o ofertę
  15-07-2023
  Obóz windsurfingowy Kos Psalidi Lipiec 2023 nr 3
 • WIELKANOC 2023 EGIPT

  Zapytaj o ofertę
  06-04-2023
  Soma Bay WIELKANOC 2023 wyjazd z polskim instruktorem
 • Windsurfing KOS 2023

  Zapytaj o ofertę
  19-08-2023
  Windsurfing KOS Wyjazd szkoleniowy PSALIDI Sierpień 2023 nr 4
 • Kurs WINDSURFING Grecja

  Zapytaj o ofertę
  13-07-2023
  Windsurfing wyjazd zagraniczny LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2023 nr 2
 • VASSILIKI Lipiec 2023

  Zapytaj o ofertę
  06-07-2023
  Windsurfing LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2023 nr 1 Polska Szkoła
 • Wrzesień w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  31-08-2023
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - WRZESIEŃ 2023 nr 1
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  12-10-2023
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2023 NR 2
 • Sierpień 2023 na Kos

  Zapytaj o ofertę
  05-08-2023
  Windsurfing Grecja Wyjazd Szkoleniowy na KOS PSALIDI Sierpień 2023 nr 2
 • LEFKADA Czerwiec 2023

  Zapytaj o ofertę
  22-06-2023
  Lefkada windsurfing POLSKA SZKOŁA Kurs CZERWIEC 2023 nr 4
 • Vassiliki Sierpień 2023

  Zapytaj o ofertę
  17-08-2023
  Windsurfing LEFKADA Wyjazd szkoleniowy do VASSILIKI w Sierpniu 2023
 • Marzec 2023 w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  02-03-2023
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Marzec 2023
Powrót

Newsy

POLSKA SZKOŁA KITESURFINGU NA SYCYLII LO STAGNONE

04-04-2016
POLSKA SZKOŁA KITESURFINGU NA SYCYLII LO STAGNONE

POLSKA SZKOŁA KITESURFINGU NA SYCYLII LO STAGNONE

Sycylia – największa włoska wyspa, mekka dla wielbicieli słońca, zabytków, urokliwych włoskich miasteczek i najlepszej na świecie pizzy. Słynie także ze wspaniałych, szerokich plaż i pięknych, malowniczych widoków.

Od lat jest też jednym z ulubionych europejskich spotów windsurfingowych i kitesurfingowych.

Ponieważ na wyspie nie brakuje miejsc eksponowanych na różne kierunki lokalnych wiatrów, można na Sycylii pływać przez okrągły rok, wybierając odpowiedni na daną porę roku spot.

Najbardziej znanym spotem kitesurfingowym jest Lo StagnoneKursy kitesurfingowe prowadzone są w ogromnej lagunie, w pobliżu miejscowości Trapani i Marsala. Każdy znajdzie tu dostatecznie dużo miejsca dla siebie, jest więc bezpiecznie i komfortowo. Dlatego postanowiliśmy właśnie w tym miejscu prowadzić szkolenia kitesurfingowe. Region jest też niezwykle atrakcyjny pod względem turystycznym – polska szkoła kitesurfingu Surfski przyklada do tego dużą wagę, ponieważ chcemy, by nasi kursanci mogli nie tylko uczyć się pływać na desce, lecz także aktywnie i ciekawie spędzać czas po lekcji kitesurfingu. Lo Stagnone to najlepiej usytuowane miejsce do uprawiania sportów wodnych na Sycylii, zaledwie kilka minut drogi od Marsali oraz lotniska w Trapani. Ten malowniczy Rezerwat Przyrody znany jest ze swego piękna, płytkiej wody, stałych wiatrów przez cały rok oraz wysokich temperatur. Jest to idealne miejsce do nauki oraz doskonalenia umiejętności kitesurfingowych.

         

Być może słyszeliście, że kitesurfing  to sport ekstremalny (bo tak jest) i jest bardzo trudny do nauczenia (to akurat nie do końca jest prawdą). Kitesurfing to dość łatwy i bardzo przyjemny sport i praktycznie każdy może stać się dobrym kitesurferem, ale … bez odpowiedniego szkolenia może okazać się niebezpieczny.

Nie bez powodu kitesurfing jest sportem, którego popularność rośnie w niewyobrażalnym tempie. Uczucie wolności, szybkości i łatwości, z jaką latawiec przemieszcza się w powietrzu ciągnąc za sobą deskę sprawia, że ​​jest to sport wyjątkowy.

Warunki szkoleniowe i wiatrowe w Lo Stagnone są wręcz wymarzone, dlatego jeśli chcesz nauczyć się kitesurfingu, pomożemy Tobie coś w tym kierunku zrobić.

W szkole Surfski uczymy kitesurfingu w najprostszy, najszybszy i najbezpieczniejszy sposób. Pracują dla nas tylko najlepsi, doświadczeni instruktorzy, których pasją jest pływanie na kitesurfingu.

Nauczanie kitesurfingu nie jest dla nas jedynie pracą sezonową – podróżujemy po całym świecie, prowadząc szkolenia w różnych zakątkach naszej planety przez cały rok. Wszyscy nasi instruktorzy posiadają certyfikat IKO (International Kiteboarding Organization = Międzynarodowego Stowarzyszenia Kitesurfingu).

Oferujemy lekcje dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych kitesurferów.  Prowadzimy zajęcia z nauki kitesurfingu dla osób w każdym wieku - od około 12 lat do nawet 70 :) Wszyscy uczestnicy po pomyślnym ukończeniu szkolenia stają się szczęśliwymi posiadaczami legitymacji IKO Kiteboarder Card.

Liczymy, że wkrótce będziemy mieli okazję Cie poznać i razem przeżyjemy niesamowitą, kitesurfingową przygodę. 

Jesteśmy partnerem największej i najstarszej szkoły kitesurfingu w okolicy laguny Stagnone SKS (Sicily Kite School). Aby móc do nas dotrzeć wystarczy, że zgłosicie się do nas, a my zajmiemy się resztą. Organizujemy kursy na każdym poziomie, od podstawowego po zaawansowany oraz PRO CAMPY. Współpracujemy również z wieloma firmami. Zajmujemy się organizacją wyjazdów i szkoleń firmowych. Również pomagamy klientom w kwestiach zakwaterowania, transferu z/na lotnisko oraz wypożyczenia i transferu sprzętu.

W naszej bazie znajdują się: toalety, prysznice, restauracja, surf shop, chill out zone, internet. Dysponujemy ogromnym terenem do rozkładania latawców przed i po pływaniu.

FILM PREZENTUJĄCY SPOT LO STAGNONE - SYCYLIA

          

Jak dotrzeć?

Samolotem wychodzi bardzo tanio, dzięki liniom Ryanair, którymi dolecimy do miasta Trapani (a właściwie w jego okolice, gdyż lotnisko mieści się kilka kilometrów od miasteczka).  Cena lotu w 2 strony to nawet 400-500zł. Loty odbywają się 4 razy w tygodniu z Warszawy i Krakowa. Lotnisko znajduje się około 3 km od spotu.

Warszawa-Trapani; Trapani-Warszawa (Loty w Czwartki i Niedziele)

Kraków-Trapani;Trapani-Kraków (Loty w Poniedziałki i Piątki)

 

Jeśli chcemy przybyć własnym samochodem, możemy skorzystać aż z 5 różnych połączeń promowych z włoskich portów. Najszybsze połączenie będzie, gdy popłyniecie  do Palermo (około 2h drogi samochodem od spotu). Możliwe rejsy z portów: Civitavecchia, Genua, , Livorno, Neapol, Salerno.

Zalety spotu

 • Gwarantowana pogoda
 • 300 wietrznych dni w roku
 • Działa lokalna termika (do prognoz na windguru należy dodać kilka węzłów)
 • Bardzo tanie bilety (nawet za 400-500 zł w 2 strony Ryan'airem)
 • Lokale już od 20 euro/dzień.
 • Zniżki dla studentów
 • Tanie wypożyczenie samochodu
 • Mnóstwo lokalnych atrakcji poza kitesurfingowych
 • Spot blisko lotniska
 • Długi sezon
 • Lot trwa krócej, niż dojazd na Hel:P

  

  

Obozy kitesurfingowe

Oprócz prowadzenia kursów kitesurfingu, zajmujemy się również organizacją obozów kitesurfingowych. Ten alternatywy sposób spędzania wolnego czasu ma wielu swoich zwolenników wśród osób, które oprócz dobrej zabawy chciałyby nauczyć się czegoś nowego, w tym przypadku kitesurfingu.

Podczas pobytu na obozie kitesurfingowym nie tylko w sposób łatwy i bezpieczny poznasz kitesurfing od podszewki, lecz również będziesz mieć okazję do zawarcia znajomości z innymi pasjonatami tego sportu. Przy odrobinie szczęścia z obozu wyjedziesz bogatszy o worek nowych doświadczeń oraz legitymację IKO, potwierdzającą Twoje umiejętności kitesurfingowe.  

Statystyki wiatrowe

Ze względu na lokalną termikę, trzeba mieć na uwadze, by zawsze dodawać po kilka węzłów do prognozy windguru. Często zdarza się, iż windguru nie przewiduje wiatrów termicznych (szczególnie w okresie lata). Może pokazywać brak wiatru, kiedy tak naprawdę na spocie wieje. Lo Stagnone szczyci się tym, iż ponad 300 dni w roku jest wietrznych. Najmocniej wieje w okresach Marzec-Maj oraz Październik-Listopad (25-35 węzłów). Idealne warunki do nauki kitesurfingu panują w okresie letnim - wakacyjnym (15-25 węzłów).

 

Na spocie w Lo Stagnone już dwukrotnie były organizowane Mistrzostwa Świata w kitesurfingu 

(lata 2007 oraz 2013) przy wsparciu bazy naszego partnera SKS Sicily Kite School.

NAJBLIŻSZE ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Klimatyczne, portowe miasto Trapani (w pobliżu międzynarodowego lotniska, co znacznie ułatwia dotarcie na spot), położone powyżej prześliczne Erice (na które dostaniemy się kolejką górską!), piękna Marsala oraz niesamowite, niemal afrykańskie Mazara del Vallo – to miejsca, których nie można przegapić. Fanów dzikiej przyrody na pewno zainteresuje zaś słynny park krajobrazowy Riserva Natorale Dello Zingaro. Region Trapani/Marsala to coraz bardziej rozwinięta baza noclegowo-turystyczna.

Jeśli chodzi o miejsca, które koniecznie trzeba zwiedzić, poza wymienionymi w regionie Trapani/Marsala, należy wymienić słynną plażę  San Vito lo Capo, Agrigento, na południu wyspy, gdzie znajduje się tak zwana Dolina Świątyń – Valle dei Templi, oraz oczywiście Mesynę Katanię, nad którą wznosi się potężna sylwetka wulkanu Etna. Wejście na jej szczyt to także obowiązkowa przyjemność, której powinnien dostarczyć sobie każdy aktywny turysta na sycylijskich wakacjach.

 

Uwaga!!! Na wyjeździe będziecie mieli okazję testować najnowszy sprzęt marek NOBILE oraz BLADE.

          

 

W trakcie wyjazdu będzie możliwość odbycia szkolenia dla początkujących pod okiem jednego z naszych instruktorów (pod warunkiem zebrania się grupy min 4-5 osób). 

 

PRO CAMP dla zaawansowanych -  w trakcie MAJÓWKI, będziecie mogli szkolić się pod okiem jednego z najlepszych polskich zawodników  FORD KITE CUP Artura Sowy, który w zeszłym roku został V-ce Mistrzem Polski Instruktorów Kitesurfingu.

 

PROMOCJA - jako, że rozpoczynamy działalność, mamy dla Was wspaniałe rabaty na szkolenia w trakcie MAJÓWKI i BOŻEGO CIAŁA!!!

Szkolenie grupowe kite dla zaawansowanych z Arturem Sową 10h na własnym sprzęcie - tylko 800 zł/osobę, zamiast 1200 zł.

Szkolenie grupowe dla osób początkujących na naszym sprzęcie 10h - tylko 1000 zł, zamiast 1400 zł

Wypożyczenie sprzętu kitesurfingowego dla osób nie biorących udziału w szkoleniu - tylko 48 euro/dzień, zamiast 60 euro.

 

Surfski Kitesurfing Pro Camp Artur Sowa 2016 Promo

 

PODSUMOWANIE

Dla wielu kitesurfing to zwyczajnie dyscyplina sportowa. Dla nas jest to pasjonująca przygoda, dzięki której możemy poczuć się naprawdę wolni.

Poszukiwania miejscówki idealnie nadającej się do założenia naszej szkoły kitesurfingowej trwały kilka lat. W tym czasie zjeździliśmy wiele krajów wzdłuż, wszerz i w poprzek testując coraz to inne spoty kitesurfingowe. Ostatecznie nasz wybór padł na Lo Stagnone na Sycylii i głęboko wierzymy, że już po kilku minutach tu spędzonych zgodzicie się z nami, iż jest to kitesurfingowy raj na ziemi.

Zajęcia na urzekającej Sycylii to jedyne w swoim rodzaju przeżycie. Lo Stagnone to jeden z najlepszych spotów kitesurfingowych w całych Włoszech. Ogromna laguna z płytką, krystalicznie czystą wodą oraz ponad 300 wietrznych dni w roku sprawiają, że warunki do nauki kitesurfingu są tu doskonałe. 

Razem z nami poznacie podstawy kitesurfingu i kto wie - być może w przyszłości uczeń przerośnie mistrza:)

Aby zapoznać się ze szczegółami oferty, kliknij KITESURFING SYCYLIA

www.surfski.pl

biuro@surfski.pl

 

  

Polecamy

wyszukiwarka

producenci

wyświetl produkty
wybranego producenta

Wybierz producenta<

Copyright 2014 - 2022

© Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Powered by